Авторское, Люди твои, Боривщино

Солодка жінка

Солодка жінкаТак між собою називають приватного підприємця Ольгу Захарову, яка вже майже півтора десятки років реалізує солодощі – цукерки, шоколад, чай, каву, печиво та інші продукти.

Можна сказати, що солодощі – вічні цінності дитинства кожного з нас. Чи можемо ми уявити своє життя без солодкого? Хоча, звичайно ж, для кожного найсолодшими вважаються абсолютно різні речі. Для когось це чашечка гарячого шоколаду, для іншого - смачний торт з запаленими свічками на день народження, ще для когось –спечені бабусею чи мамою пиріжки або смак холодного вишневого морозива після жаркого літнього дня, а для когось найсмачнішим і найсолодшим понад усе на світі є поцілунки їх діточок, що пахнуть молоком після солодкого сну… Смак солодощів – це смак щасливого життя, тому його люди будуть любити завжди.

Тож на перший погляд і здається, що життя Ольги Прокопівни – суцільне свято, бо кожен, хто підходить до вітрини з виставленою продукцією підприємця, в першу чергу бачить чарівну посмішку жінки, а вже потім переводить погляд на цукерки. І тут вже Ольга Прокопівна розповість вам все про свою продукцію, порекомендує що краще купити (з огляду на ваші кошти). Звичайно ж, у неї є постійні покупці, смаки яких підприємець вивчила досконально, майже я к свої власні.

- Знаєте, я не вірю розповсюдженій думці, що люди, які полюбляють солодощі, схильні до повноти, - розповідає підприємець. - Вичитала в Інтернеті, що ласуни мають меншу вагу, менший індекс маси тіла і навіть меншу талію, ніж ті, хто обмежує себе в солодкому, таке з'ясували вчені штату Луїзіани. Огрядність же розвивається через те, що люди споживають більше калорій, ніж витрачають. А справжній темний шоколад корисний для здоров'я. Він поліпшує настрій, знімає стрес, запобігає серцевим захворюванням, регулює тиск, зменшує вміст холестерину, збільшує надходження кисню до мозку.

Чи думала маленька дівчинка Оля, яка народилася у Дворічній, що стане свого часу підприємцем? Звичайно ж, ні. Разом з мамою, яка свого часу була вчителькою початкових класів, разом з братом переїхала до Першотравневого, де й пройшло її дитинство та юність.

- Я навіть потрапила до того класу, де вчила моя мама, - згадує Ольга Прокопівна. – Вчилася добре, бо мама до мене була дещо строгіша, ніж до інших учнів. А я, в свою чергу, старалася її не підвести, тому прагнула все робити якнайкраще. Мої зошити навіть були виставлені на показ, бо мала каліграфічно правильний почерк.

Після закінчення Першотравневої школи, мріяла стати медичним працівником, але так склалися обставини, що мрія залишилася мрією. Наразі Оля стала малярем-штукатуром і майже до 2000 року трудилася на даній посаді у Борівському міжколгоспбуді.

Красива, самодостатня, але самотня – ці слова можна адресувати багатьом нашим землячкам. Не стала виключенням і Ольга Захарова, яка сама виростила двох синів Олександра та Юрія, якими зараз пишається. Вони, до речі, нині разом з сім’ями живуть і працюють у Харкові.

Коли підприємства та організації Борівщини почали розпадатися, Ольга Прокопівна, щоб вижити та мати можливість підняти дітей, пішла працювати продавцем запчастин до авто.

Коли малий бізнес в районі почав активно розвиватися, рідний брат Ольги Сергій Старіков запропонував бути реалізатором продтоварів. І вже через певний час жінка вирішила теж стати приватним підприємцем і як то кажуть, працювати на себе.

- Починала, як і більшість підприємців, з маленького лотка, була своя торгова палатка. А коли запропонували місце у критому ринку, погодилася і тепер маю торгівельне місце, де працюю і нині. Знаєте, декілька разів мала намір поміняти асортимент, але кожного разу розуміла, що то – не моє. А ось цукерки – інша річ. Коли мені пропонують нову продукцію, керуюся смаками своїх клієнтів. Навіть не куштуючи, а лише прочитавши склад цукерок, вже знаю чи будуть вони подобатися покупцям. Та й беру не дуже велику кількість, бо вважаю, що продукція має бути як свіжою, так і якісною.

Напередодні свята – Дня підприємців, хочу побажати всім, хто його відзначатиме, в першу чергу миру, здоров’я, удачі, родинного затишку і вдячних покупців.

Олена Колеснікова.