Авторское, Закон и мы

Щодо системи персоніфікованого обліку

У зв’язку з набранням чинності з 8 червня 2014р. Закону України від 20.05.2014р. № 1275 – VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час мобілізації», яким унесено зміни до частини 7 ст. 7 Закону України від 08.07.2010р. № VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Пенсійний фонд України листом від 16.07.2014р. № 18834/05 – 10 повідомляє таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більш як один рік зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ураховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку у військовій частині.

Виходячи з вищевикладеного у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013р. № 454 (далі – порядок № 454), суми заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються з урахуванням такого.

У таблиці 5 додатка 4 до Порядку № 454 дата мобілізації не зазначається.

У таблиці 6 додатка 4 до порядку № 454 інформацію про особу відображають із обов’язковим зазначенням реквізитів:

11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;

17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)».

Реквізити 18 та 19 не заповнюються.

Ірина Ковиженко, начальник відділу інформаційних систем та програмного забезпечення управління Пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області.