Авторское, Спорт

М’ячі у подарунок

М’ячі у подарунокНапередодні нового навчального року до Борової разом зі своєю командою з робочим візитом приїхав народний депутат України Віктор Остапчук, президент Громадської спілки «Соціальний Рух Поваги», аби вручити вчителям фізичного виховання шкіл району набір м’ячів для занять спортом. Віктор Миколайович вже неодноразово підтримував підростаюче покоління Борівщини, надавав допомогу по вирішенню культурних, освітніх та соціальних проблем.

Аби передача подарунків була більш урочистою, на спортивний майданчик зі штучним покриттям, де й проходило дійство, запросили заступника голови РДА Сергія Шутька, селищного голову Олександра Тертишного, помічника народного депутата. А юні спортсмени підготували для гостей показові виступи з футболу, баскетболу.

Директор Борівської дитячо-юнацької спортивної школи Юрій Гамора розповів усім присутнім, що на даний час в ДЮСШ займається 416 вихованців, працюють три спортивні відділення: з футболу - 12 груп, в яких займаються 216 вихованців віком від 7 до 17 років; відділення з волейболу - 8 груп, в яких займаються 144 вихованці та відділення спортивного туризму - 4 групи, в яких займається 56 чоловік. Охоплено навчально-тренувальними заняттями 292 дітей.

- Наш район маленький, але ми маємо певні успіхи, зазначив Юрій Гамора. - Кращі вихованці направлені для підвищення спортивної майстерності в Харківське Вище училище фізичної культури: це Римма Воронова, Костянтин Косовський, Руслана Голик, Юлія Байгорович займається в Київському Вищому училищі фізичної культури, вона член Молодіжної жіночої збірної з футболу. Сергій Мизюк закінчив Донецьку футбольну академію «Шахтар», Владислав Бородавка грає в Донецькому футбольному клубі «Металург». В дитячо-юнацький футбольний клуб «Мрія» м. Куп’янськ перейшли кращі вихованці - Ярослава Шкляр та Юрій Мизюк.

Наша школа провела більше двадцяти багатоденних туристських походів по гірському Криму, вихованці побували на Кавказі, на озері Амткел та відвідали Новоафонські печери. Тренери-викладачі та деякі вчителі фізичного виховання у складі групи Харківської обласної станції юних туристів взяли участь в навчальному лижному багатоденному поході в Карпатах, за дванадцять днів подолали 140 кілометрів, побували на горі «Бескід», навчалися гірським спускам.

Наші вихованці в літній період мають можливість оздоровлюватись на березі Червонооскільського водосховища в наметовому спортивно-оздоровчому таборі «Турист» з цілодобовим перебуванням та навчатися плаванню, грі в ватерполо, веслуванню на човні, грати в футбол, волейбол, бадмінтон та настільний теніс. Навчаються готувати їжу, розпалювати багаття та навчаються техніці пішохідного туризму (подолання крутих підйомів та спусків, як правильно пересуватися по навісній переправі, паралельним вірьовкам та подоланню різноманітних перешкод), приймають активну участь у різноманітних конкурсах та вікторинах.

Гості із цікавістю спостерігали за грою юних спортсменів, а Віктор Миколайович пообіцяли й надалі підтримувати дитячий спорт.

Олена Колеснікова.