Авторское, Закон и мы

Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Одним з напрямків соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи є санаторно-курортне оздоровлення та забезпечення путівками відповідного профілю лікування.

Оздоровлення постраждалих громадян передбачено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постановою Кабінету Міністрів України 27.03.2013 року за № 261 затверджено «Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Порядок).

Відповідно до Порядку для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року до управління праці та соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації наступний пакет документів:

-          заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду;

-          видану в установленому Міністерством охорони здоров’я порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

-          копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками (у разі їх наявності);

-          копії паспорту та ідентифікаційного коду (для осіб віком до 16 років - свідоцтво про народження).

Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.

Особи, віднесені до категорії 1А, 2А, 2Б та 3Б, забезпечуються санаторно-курортними путівками безоплатно, категорія 3 А - пільговими санаторно-курортними путівками з доплатою 30 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів та потерпілі діти - санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.

Заяви, подані після 15 жовтня, приймаються для взяття постраждалих осіб чи потерпілих дітей на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік відповідно до вимог цього Порядку.

Для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, на даний час в управлінні є в наявності санаторно-курортні путівки до санаторію «Роща» Харківської області.

За довідками звертатись до управління праці та соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації за телефоном 6-11-28.

Галина Булочкіна, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.