Спорт

Спорт – це життя

Спорт – це життя

10 вересня в Україні святкують День фізичної культури і спорту. Це свято не тільки тих, хто займається спортом, а й тих, хто залюбки дивиться спортивні змагання, вболіває за спортсменів.

Напередодні свята про спортивно-масову роботу, яка проводиться в районі, розповів начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Борівської районної державної адміністрації  Валерій Малашик:

 

- Перш за все, хочеться поділитися здобутками й перемогами наших спортсменів. Так, вже другий рік поспіль команда державних службовців виборола перемогу на обласній спартакіаді. Команда Борівської школи №1 ( 8 учнів, вчитель Василь Мизюк і тренер ДЮСШ Юрій Гамора) посіла І місце на обласних змаганнях Всеукраїнського дитячо-юнацького військово-спортивного патріотичного злету „Сокіл” („Джура”) Українського козацтва, після чого команда взяла участь у республіканських змаганнях, які проходили в Закарпатській області. Серед 23 команд-учасниць борівчани зайняли почесне ІІІ місце. Хороші результати мають і наші тенісисти – Вадим Безименний і Костянтин Мустафаєв на обласних змаганнях з настільного тенісу вибороли ІІІ місце, а Зоя Мизюк отримала звання чемпіона серед державних службовців Харківської області. VІ місце посіла на обласних змаганнях команда шахістів (Володимир Назарько, Михайло Гомон, Олександр Коновалов, Олександр Кісов).   

- Одним із найбільш популярних і улюблених видів спорту  є футбол.  Чи можете назвати кращі футбольні команди, кращих футболістів Борівщини?

- Протягом останніх кількох років  постійно проводиться першість району з футболу, в якій беруть участь команди „Факел”, „Моноліт” (с. Підлиман), „Оскіл”, „РВМВСУ” (Борова), „Маяк” (Піски-Радьківські), „Прогрес” (с. Ізюмське), „Зоря” (с. Богуславка). На жаль, в цьому році не змогла взяти участь  у футбольних змаганнях команда „Заоскілля” з с. Підвисоке, але, сподіваюся, на наступний рік кількість команд-учасниць збільшиться. Кращу футбольну команду можна буде назвати після того, як команди зустрінуться у фіналі гри за першість району, але можна сказати, що  лідером поки що є команда „Факел”. Хочеться відзначити спортінструкторів, які працюють на громадських засадах: брати Павло і Василь Мизюки, Іван Любий, Юрій Савченко, Олександр Нужний, Андрій Губенко, Василь Дуран, Ігор Грабар, Микола Тільний.

- Ви вже назвали кращих шахістів, які вже багато років виборюють призові місця в районі, займають почесні в області, чи є достойна зміна шахістам-ветеранам?

- Так, незважаючи на свій молодий вік, Олександр Кісов, Олександр Жук і Олександр Чуб демонструють прекрасні результати в шахових турнірах. Це, дійсно, гідна зміна ветеранам, думаю, хлопці незабаром виборюватимуть перемогу в області.

- Яку роботу проводять спортивні організації району?

- В районі діють гуртки Дитячо-юнацької спортивної школи, яку очолює Сергій Тертишний, а також працює ВФСТ „Колос”, директором якого є Тетяна Жупан. Керівники цих організацій проводять значну роботу по охопленню фізкультурою і спортом молоді Борівщини, організовують змагання з волейболу, баскетболу, настільного тенісу. В цьому році вперше проводилися Харківські Малі Олімпійські ігри, всі 3 вікові категорії з Борівського району вибороли право на участь у фінальних іграх, в яких спортсмени посіли ІV місце серед 8 сильних команд-фіналістів.

- Що, на Вашу думку, потрібно для того, щоб якомога більше молоді долучалося до спорту, розвивали свої спортивні здібності?

- В першу чергу потрібно створити всі необхідні умови для занять спортом. І такі умови будуть створені вже в наступному році, коли відкриється фізкультурно-оздоровчий комплекс. Там працюватимуть кваліфіковані тренери, відкриються  зали для ігрових видів спорту, для фітнесу, ринг для боксу. Також заплановано будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям для ігрових видів спорту, із сучасним тренажерним обладнанням, новий стадіон. Все це дасть змогу охопити спортом і фізичною культурою багатьох жителів Борівщини, зацікавити людей, надати їм можливість розвивати свої вміння, досягати нових вершин у спорті, гідно відстоювати честь району на обласних і Всеукраїнських змаганнях.

- Що Ви хочете побажати жителям Борівщини напередодні свята?

- Я щиро вітаю усіх з Днем фізичної культури та спорту, спортсменам бажаю здоров’я, терпіння й сили для спортивних перемог, тренерам і вчителям – пишатися досягненнями їхніх учнів, а всім іншим, хто ще не встиг долучитися до спорту, бажаю зробити це якнайшвидше, адже спорт – це здоров’я, хороше самопочуття, прекрасний настрій, це життя, сповнене радості, оптимізму.

Інтерв’ю підготувала Тетяна ГУНЬКО.