Образование

Рада лідерів молоді

Рада лідерів молоді

volonterЩо таке волонтерство? А безкорисна допомога? Що у вас асоціюється зі словами «благодійна справа»? Як вести здоровий спосіб життя? Що допомагає готувати успішні проекти?

Саме про ці поняття йшла мова на тренінгах Ради лідерів молоді, які проходили в таборі «Орлятко» 20-23 серпня. Діти (представники всіх шкіл району) мали змогу познайомитися з новими друзями, з тренерами, відвідувати цікаві заняття, насолоджуватися прекрасною природою.

Все це дійство проходило завдяки зусиллям Блейклі Нефа (волонтера Корпусу Миру США),  Ірини Бужор (директора Будинку дитячої та юнацької творчості) та тренерів: Карпенко Ніни, Кам’янської Наталії, Калмикової Оксани, Труш Катерини, які професійно та з ентузіазмом організували навчання та дозвілля підлітків.

«Я до волонтерства ставлюся добре. Волонтерство – це благодійна справа, але не всі з нашого оточення можуть допомагати безкорисливо один одному. На тренінгах я дізналася, що у волонтерства є багато сфер, але мені найбільше сподобалася  робота з дітьми та молоддю. Тепер я знаю, що готова пропонувати свою допомогу за цим про-філем. Волонтери – дуже добрі та відкриті люди! Так хочеться поповнити їхні ряди та залучити до цієї доброї справи ще й моїх друзів!» - написала одна з учасниць тренінгу.

Так приємно читати ці рядки! Розуміємо, що робота наша не марна!

А ще діти займалися складанням власних проектів: обговорювали актуальність роботи, план втілення допомоги громаді та захист  проекту серед однолітків і тренерів! Ох, і гаряче було на цих захистах! Як же кожна група відстоювала свою точку зору! А проекти стосувалися захисту тварин та створення для них притулків. Захисники проекту «Барви життя» наголошували на важливості створення красивих та яскравих ігрових майданчиків для дітей (особливо у селах, де немає дитячих садків) і підтримання цих майданчиків у відповідному стані. Третя команда запропонувала цікавий проект «Дні добрих справ», адже, дійсно, в наш час ми забуваємо про тактовне та культурне спілкування один з одним. Перемогла команда дітей, які створили проект «Від серця до серця» - про збір коштів для потреб дітей-інвалідів.

Незабутнім для всіх учасників стало втілення в життя проекту «Ліс – це зелені легені Борівщини»: діти й дорослі виготовили стенди для лісового господарства, які закликають берегти ліс, не смітити та ставитися до природи з повагою. Олександр Лисенко (лісничий Борівського лісництва) радо зустрів таку волонтерську допомогу і був дуже вдячний дітям-підліткам!

Увесь настрій та емоції щодо перебування у таборі за ці 4 дні неможливо передати в одній статті! Хочеться наголосити на тому, що діти району з активною життєвою позицією мають великий потенціал у продовженні волонтерського руху.

Шановні дорослі, давайте підтримаємо запал дітей і не будемо байдужими до безкорисливої допомоги тим, хто цього потребує!!!

Наталія КАМ’ЯНСЬКА.

Практичний психолог Борівської ЗОШ №1.