Советы юриста

Укладання Трудового договору

 Укладання Трудового договору

Трудовий договір  може бути :

   -   безстроковим, що  укладається на невизначений строк,

   -   на  визначений строк, встановлений за погодженням сторін,

   -   таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та  в інших  випадках, передбачених законодавчими актами. Трудовий договір укладається  в письмовій  формі.

   При укладанні  трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку,  документ про освіту, довідку про стан здоров’я., копія ідентифікаційного коду, військовий квиток.

   Укладання трудового договору  оформляється  наказом або розпорядженням. Трудовий договір  вважається укладеним коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до  роботи. У  разі укладання  трудового договору між працівником і фізичною особою  -  фізична особа повинна  у тижневий  строк з моменту фактичного   допущення працівника  до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

   Пам’ятайте, що від правильного оформлення ваших відносин з   роботодавцем  залежатиме обчислення вашого робочого стажу та подальше  пенсійне забезпечення, а отже майбутні виплати.

Лідія ВАСИЛЬЄВА.

Провідний спеціаліст Борівського РУЮ.