Образование

Осінь покликала в школу

Осінь покликала в школу

Ось і закінчилося ще одне, сповнене веселощів і радості, літо. Якби не впертий календар, то і не повірили б у це, адже зелень на деревах ще така свіжа, а небо таке пронизливо синє й високе, лише холодні ночі нагадують про те, що вже осінь.

Якщо запитати у школярів, чи швидко промайнули літні канікули, звичайно ж, у відповідь почуємо: «Дуже швидко». І все ж, як не жаль розлучатися з веселим літечком, всі учні чекали початку нового навчального року з нетерпінням і як велику подію, яка дарує нові зустрічі, відкриває нові шляхи і народжує нові мрії.

 

На свято до школярів Піско-Радьківської ЗОШ завітали голова районної ради Євген Жук, сільський голова Віра Соловйова, директор Піско-Радьківського психоневрологічного інтернату Володимир Шерстюк. Всі вони щиро привітали вчителів, учнів і батьків з початком нового навчального року і побажали міцного здоров’я, щастя, мужності у подоланні труднощів, натхнення і успіхів у всьому.

З першим дзвоником і Днем знань привітала педагогічний колектив, учнів і батьків директор школи Л.Л.Русанова. Цього року школа посіла ІІ місце серед навчальних закладів району по підготовці до нового навчального року, тому вона подякувала спонсорів за допомогу – В.М.Шерстюка, В.О.Кушку, І.А.Новікова, Н.І.Новікову.

Традиційно, в центрі уваги свята Першого дзвоника – майбутні випускники і першокласники, гомінке і непосидюче поповнення шкільного колективу. Для них 1 вересня - не просто свято,  адже вони вперше переступили поріг школи. А те, що буває в житті дитини вперше, запам’ятовується назавжди.

У Піско-Радьківській ЗОШ цього року вперше за парти сядуть 17 першачків. Їх щиро вітали зі святом одинадцятикласники – подарували дитячі книжечки і пригостили кашею, яка здавна вважається символом сили і багатства.

А для одинадцятикласників це свято було урочисте і сумне водночас, бо в школі вони вчаться останній рік, а після її закінчення стануть дорослими самостійними людьми.

Мабуть, кожен з нас, попри всі життєві негаразди і радощі, злети й падіння, пам’ятає свою першу вчительку. Адже саме вона відкриває першокласникам двері в дивний світ казки, знань, сповнений переливами дитинства, фантазій, допитливості й бажання пізнати невідоме. Перша вчителька першокласників Л.Т.Терентьєва привітала всіх зі святом і побажала успіхів у навчанні, міцних знань. А класний керівник одинадцятикласників Л.В.Сало зі сльозами на очах (бо прикипіла до кожного учня душею) побажала своїм майбутнім випускникам всього найкращого.

У кожну школу району завітали почесні гості з подарунками, щоб привітати учнів, вчителів, батьків з початком навчального року. Голова Борівської районної державної адміністрації Володимир Сенчук і начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Радченко прийшли поздоровити зі святом учнів і педагогічний колектив Борівської ЗОШ №2. Вперше на поріг цієї школи ступили 8 першокласників. Схвильовані, несміливі, вони  міцно тримали своїх мам за руку, а в другій руці з гордістю тримали квіти для своєї першої вчительки. Розхвилювалася і перша вчителька Кривошеєнко Альона Сергіївна: для неї цей день  теж був дуже  відповідальним – 4 роки вона буде виховувати, навчати первачків, замінятиме їм маму. Володимир Сенчук і Наталія Радченко побажали дітям успіхів у навчанні, їхнім батькам і вчителям – терпіння, порозуміння. Крім щирих побажань, голова Борівської районної державної адміністрації зробив  школярам подарунок - незабаром у школі працюватиме швидкісний Інтернет. Святу Першого дзвоника раділи всі: і директор школи Зіна Миколаївна Бієнко, і всі вчителі радо зустрічали на шкільному подвір’ї дітлахів, раділи й учні школи, бо знову зустрілися з улюбленими педагогами, з шкільними друзями. Не радісними були лише одинадцятикласники: для них цей перший дзвоник пролунає востаннє, а далі почнеться нове, самостійне життя.

 Веселий дзвоник покликав учнів на перший в цьому навчальному році урок «Україна наш спільний дім», присвячений 20-річчю незалежності України.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

Тетяна ГУНЬКО.