Общество

В її краплині криється життя

В її краплині криється життя

gaiТак говорять про воду – одну із найнеобхідніших речовин на Землі. Без води зупиниться життя – це всім відома з дитинства істина. І як важко стає людям, які раптово позбавляються можливості мати достатню кількість води.

Невеличке село Зелений Гай розташоване на значному підвищенні, тому дістатися до життєдайної вологи тут – справжня проблема. Раніше функціонував водопровід, який постачав воду для мешканців Зеленого Гаю з джерел. Згодом старий водопровід прийшов у неробочий стан. Постала гостра необхідність у повній заміні насосів та прокладенні нових труб. Жителі села розповідали, що були у розпачі, адже не вірили, що водопровід у їхньому маленькому селі коли-небудь буде відновлено. Вони звернулися за допомогою до народного депутата України Віктора Остапчука. І їм не  відмовили – завдяки допомозі Віктора Миколайовича були виділені потрібні кошти на відновлення водопроводу. Безпосередню участь у роботах по відновленню водопостачання взяв Олександр Бужор, який допоміг прорити екскаватором канави для труб. Відтепер мешканці Зеленого Гаю мають змогу користуватися водою.

Урочисте відкриття водопроводу з освяченням джерела відбулося нещодавно у цьому маленькому селі. На святі було чимало людей: і мешканців села, і гостей. Сюди завітали представники народного депутата України В.М. Остапчука, працівники Південної залізниці Я.М. Соколов та Є.Г. Пшонкін, Першотравневий сільський голова О.Г. Нерсісян, завідуюча відділом культури і туризму Борівської РДА С.В. Шведченко, методист РБК А.А. Шведченко, настоятель Свято-Почаєвського храму с. Першо-травневе отець Іоанн.

У самому центрі села розташувалася імпровізована сцена, дбайливо прикрашена вишитими килимами, рушниками майстрині Л.М. Строзенко.  На святковому столі милувала око композиція «Дари літа», яку виготовила власноруч Аня Цимбал. Все було готове, щоб свято розпочалося.

Відкрила його ведуча Олександра Таранець словами: «Без води нема життя. Куди водиця тече, там травичка росте».  На всіх чекала особлива мить: молебень та освячення води. Його відслужив отець Іоанн, який запросив всіх присутніх спільно помолитися. Після молебеню священник освятив воду, мед, фрукти. А потім він поїхав  до джерела, звідки постачається вода в село, і теж освятив його.

Зі словами привітання звернувся до присутніх Першотравневий сільський голова Оганнес Нерсісян. Він поздоровив усіх зі святом і вручив запашний коровай учаснику бойових дій Великої Вітчизняної війни М.А. Місіньову, віддаючи шану поважним захисникам нашої Батьківщини.

Представники народного депутата України Віктора Остапчука зачитали всім теплі слова вітання від нього і повідомили, що вони привезли подарунок – потужний насос для перекачування води і потрібні деталі для водопроводу.

Згодом залунали музичні дарунки учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, працівникам тилу, дітям війни, всім присутнім. Красиві пісні виконували Федір Базан, Андрій Шведченко, художні керівники Першотравневого СБК та Борівського МБК Олександр Купріянов та  Андрій Тютя. І, як прийнято на Україні, всіх пригостили ароматною польовою кашею та іншими смачними стравами за святковим столом. Потім орга-нізатор та ведуча дійства, директор Першотравневого СБК Галина Шведченко разом із Олександрою Таранець провели цікаві та нестандартні конкурси, в яких залюбки взяли участь усі охочі.

Хочеться відмітити, що до урочистостей готувалося майже все село: люди, ніби однією родиною, разом косили траву на галявині, готували смачні страви, носили та накривали столи, прикрашали сцену.  Серед найактивніших жителів Зеленого Гаю, які підготували свято, Тетяна  Кононенко, Віктор Клименко, Олександр Логвиненко, Оксана Клименко, Інна Логвиненко, Тетяна Михайлова, Наталія Авраменко, Валентина Міщенко, Галина Фур, Тетяна Заворуєва. Дуже добре, що у скромних та працелюбних людей, які живуть в цьому селі, тепер  є вода – джерело життя.

Тетяна КОЛЕСНІК.

             *    *    *

Мешканці с. Зелений Гай  щиро дякують за допомогу у відновленні водопроводу в селі народному депутату України В.М. Остапчуку,  колективу працівників Південної залізниці, Олександру Бужору, а також спонсорам свята: приватним підприємцям С.М. Остапенку та В.М. Рєпці.