Общество

«Є така справа — творити добро» (Віктор Остапчук) 2012

«Є така справа - творити добро» (Віктор Остапчук)

ost21 серпня цього року на урочистій церемонії освячення і відкриття Храму Софії Премудрості Божої * депутат Харківської обласної ради, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук оголосив про розвиток проектів соціальної відповідальності Південної та створення суспільного неполітичного руху «Соціальний Рух Поваги».
Віктор Остапчук про необхідність такого руху:
«Є добре відома притча про двох фермерів:
«Твій овес доспів сьогодні, мій дозріє завтра. Для нас обох вигідно, щоб я допоміг тобі сьогодні, а ти мені - завтра. Але я тебе терпіти не можу, як і ти мене. Тому я тобі допомагати не буду, як і ти - мені. Так що ми будемо справлятися поодинці.»
Пройшов буревій, і обоє втратили врожай, тому що не довіряли один одному і не зважилися покластися один на одного.»

Схожі майже безвихідні ситуації людям відомі в усі часи:

жителі місцевих громад зацікавлені в облаштуванні своїх територій, гарних дорогах, забезпеченні якісною питною водою, по-ліпшенні рівня медичних послуг, викоріненні зайвої бюрократичної тяганини, зменшенні злочинності та зміцненні своєї безпеки, - та їх дії роз’єднані;

батьки всюди бажають, щоб їх діти мали змогу отримати якісну освіту, а в майбутньому хороші робочі місця, але їх спільні зусилля занадто слабкі;

сільські жителі, що займаються виробництвом продукції на своїх подвір’ях, присадибних ділянках або у невеликих фермерських господарствах, потребують організації її збуту за справедливими цінами, однак кооперація зусиль з метою вирішити ці проблеми виявляється нестійкою і таке інше.

Як налагодити ефективну співпрацю заради взаємної вигоди?
Для відповіді на це питання і створено громадський неполітичний рух «Соціальний Рух Поваги»:  ми прагнемо, щоб наш успішний досвід могли використовувати місцеві громади і наші співгромадяни.
* Храм Софії Премудрості Божої був побудований у районі Залютіно м.Харків на колективні пожертвування залізничників Південної залізниці.