Общество

Тут пам’ять козацька і слава батьків…

Тут пам’ять козацька і слава батьків…

Богуславка… Ми звикли до назви цього села і в своїй буденності не помічаємо його милозвучності. Але воно має не тільки красиву назву, село славиться своєю історією, своїми людьми – працелюбними, талановитими. В день, коли вся країна святкувала свій 20-річний ювілей незалежності, у Богуславці було подвійне свято – ще й день села. Традиційно, свята пройшли дуже цікаво, насичено.

e1

Скільки добрих слів придумано, щоб висловити гарячу любов до краю, всі вони лунали на адресу великої і малої Батьківщини сельчан. Україна, Богуславка… Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Серед степів село моє чудове, там на світанні запахи медові, теплом вітрів овіяні степи, а в цьому краї народились ми…

В залі сільського будинку культури того дня зібралися односельчани, щоб бурхливими оваціями зустрічати аматорів сцени, які разом із завідуючою СБК Іриною Грицун  ретельно готували святковий концерт. І слід сказати, що він видався на славу.

Привітав односельчан з Днем села Богуславський сільський голова Володимир Мальченко. Він же вручив ювілейні нагороди  до 20-річчя незалежності гідним представникам села.

«Йду рідним селом, де панує зелене різноманіття – літо. Серпень…Останні польові роботи, збирання врожаю. Наші натруджені земляки мають час перепочити, підвести попередні підсумки хліборобського року. А нам час сказати про них добре слово, запросити всіх на свято – День села» - лунають слова ведучої святкового концерту, директора Богуславської ЗОШ Валентини Рещиковець.

«Счастье общее и горе общее у моей земли и у меня»… -  слова цієї пісні  полонять серце,  її душевно виконує аматор сцени Людмила Страхова.

e2Жодне свято не обходиться без гостей, тому до Богуславки завітали аматор сцени Борівського РБК Михайло Кравцов і художній керівник Борівського міського БК Андрій Тютя.

Багато добрих слів і подарунків отримали юні сельчани, яких лелека протягом останнього року приніс у родини Ткачових, Ісаєвих, Степанових, Кравченків, Сєчєвих, Давлетшиних, Подбєльцевих. Звісно ж, подарунки отримали їх батьки, але пам’ять про день села залишиться, сподіваюся, надовго.

Та особливі слова звучали на адресу ювілярів, поважних людей села. 27 березня цього року відсвяткувала свій 95 рік народження Дорія Петрівна Кузьміна, а Катерина Абрамівна Самойлова 12 грудня минулого року відзначила 90-річний ювілей. Катерина Абрамівна все життя працювала вчителькою початкових класів у Богуславській восьмирічці, виховувала дітей, няньчила онуків, правнуків. На жаль, за станом здоров’я ювілярки не змогли прийти на свято села, тож подарунки отримали їх родичі, щоб разом зі словами вітання передати їх найстарішим жителькам.

А ще у селі є ювіляри, які відсвяткували свій 85-й і 80 рік народження. Це Меланія Макарівна Сало, Аліна Іванівна Григорова, Ганна Тимофіївна Галкіна, Євдокія Миронівна Трембак, Марія Василівна Кіданова, Іван Григорович Сліпченко, Іван Петрович Ісаєв, Григорій Павлович Сядристий, Валентина Олександрівна Гаврильченко, Поліна Василівна Манько, Клавдія Никанорівна Лук’янчикова. Сільський голова Володимир Мальченко вручив ювілярам подарунки, а Поліна Шишкіна, Дарина Дмитренко і вокально-інструментальний ансамбль СБК підготували музичні вітання.

Село і хліб – слова, які завжди поруч. Хлібороб зігрів теплом своєї долоні зерно, посіяв його в зорану землю, полив потом. Нелегкою була і праця тваринників, які багато років віддали розвитку місцевого колгоспу і села. Тож для всіх працівників сільського господарства лунали слова вдячності і музичні привітання.

Події Великої Вітчизняної війни й досі не забуті, печуть ранами в душах ветеранів. На території Богуславської сільради проживає п’ять ветеранів війни. У святковий день їх згадали поіменно – Катерину Павлівну Гиренко, Миколу Васильовича Гриценка, Степана Федоровича Жорника, Віру Петрівну Півньову, Івана Мефодійовича Пелиха. Зі словами вдячності звернулися і до ветеранів трудівників тилу, людей, які витримали важкий іспит на мужність, міцність, витримку, а також привітали дітей війни. Для них лунала пісня у виконанні Миколи Пахомова.

Живуть у Богуславці і молоді ветерани, які воювали в Чехословаччині, Афганістані та Іраку. Ці чоловіки пройшли дорогами війни в чужій країні, бачили смерть своїх товаришів, яких додому привозили в «чорних тюльпанах». Це Василь Галка, Павло Ковальов, Володимир Курмаз, Олександр Близно, Володимир Дмитренко, Олег Сєчевий, Євген Гарний.

Не забули і ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – М.В.Сотника і С.І.Фесенка. Від односельчан їм усім низький уклін і побажання міцного здоров’я, а від аматора сцени Антоніни Сувєрнєвої пісня в подарунок.

У народі кажуть: «Міцна сім’я – міцна держава». А їх, міцних сімей, у Богуславці багато. Так, 14 вересня святкуватимуть своє смарагдове весілля Василь Архипович та Ганна Андріївна Тільні. На жаль, за станом здоров’я ювіляри не змогли прийти на свято, але всі присутні з великою увагою послухали про їх життєву долю. На життєвій ниві було всього вдосталь – і радості, і горя, і прикрощів, та радості все ж було більше. Бо радість – це діти, яких у родині троє, два сина і донечка, а сьогодні бабусю з дідусем радують шестеро онуків і п’ятеро правнуків.

Цікаві історії кохання розповіла ведуча свята і про срібних ювілярів. 25 років, як стали на весільний рушник подружжя Олександра і Валентини Близно, Бориса і Юлії Клименко, Григорія і Олени Бурдюк, Володимира та Людмили Токар, Андрія і Наталії Несвятипаски. А подружжя Фесенків Сергій і Олена відзначають ювілей весілля саме 24 серпня. Як цікаво розпоряджається доля – Сергій виріс у Богуславці, а Олена – на Півночі, вони познайомилися в селі і більше не розлучалися.

На згадку всі подружжя отримали подарунки від сільської ради і аматорів сцени Яни Грішиної, Анастасії Фесенко, Влади Кравченко.

Закінчилися торжества святковим феєрверком, якого з особливим нетерпінням чекали всі діти села.

Жодне сільське свято не проходить без спонсорської допомоги. Цього року спонсорами виступили Ю.І.Голик, О.П.Білик, Л.М.Дмитренко, О.В.Куриленко, В.А.Конов, В.П.Біль, Н.М.Рудяга, В.П.Кривобок, А.О.Сядристий, М.М.Кіріченко.

Олена КОЛЕСНІКОВА.