Общество

„Слобожанський вінок” – символ дружби між районами

„Слобожанський вінок” – символ дружби між районами

27 серпня в Борівському районі на базі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Орлятко” стартував міжрайонний фестиваль „Слобожанський вінок”. У фестивалі взяли участь кращі професійні вокалісти і аматорські колективи Борівського, Балаклійського, Двурічанського, Ізюмського і Куп’янського районів. Фестиваль проходив у два тури. В першому турі учасники виконували українські народні пісні, в другому – естрадні.

t1

З визначною подією  у культурному житті району учасників і гостей фестивалю привітали перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко і голова Борівської районної державної адміністрації Володимир Сенчук.  «Хоча фестиваль проводиться вперше, переконана, що невдовзі він стане багатогранним сучасним проектом та надасть можливість пісенним колективам не тільки Харківщини, а й інших регіонів нашої країни проявити свої таланти», - сказала Олена Олешко.

Відкривав фестиваль гість програми Андрій Шведченко з піснею про Борівщину. Першим учасником був Піско-Радьківський народний ансамбль „Українські вечорниці”. І тільки-но артисти вийшли на сцену, публіка почала їх гаряче підтримувати. Так само привітно глядачі зустрічали всіх, хто виходив на сцену. А як же інакше – адже лунали всіма улюблені пісні у виконанні кращих вокалістів Харківської області! Найбільше учасників було представлено з Борівського району: майже з кожного куточку Борівщини приїхали аматори, щоб продемонструвати  гостям свої таланти, порадувати красивою  українською піснею. Ансамбль „Борівчанка” (смт. Борова), „Гармонія” (Піски-Радьківські), чудовий жіночий квартет із Підлиману „Водограй”, чоловічий дует „Друзі” з Дружелюбівки, чарівний дует „ Ізюминка” з Богуславки, „Оксамит” з с. Чернещина, Андрій Тютя – це справжні смарагди нашого краю, всі вони варті того, щоб їхні голоси лунали на всю Україну. Своїм чудовим співом, прекрасно підібраним репертуаром вони порадували всіх присутніх на фестивалі. Бурхливі овації лунали й для гості фестивалю Анни Степаненко. 

Багатий талантами і Балаклійський район: на фестиваль приїхав народний аматорський колектив „Весела слобода", який підкорив серця вже всіх жителів свого району, і, звичайно, не залишив байдужими всіх присутніх на фестивалі. Дуже вразив голос тендітної дівчини з Балаклійського  району Тамари Бондаренко. Бог наділив дівчину й красою, і незвичайним голосом. Приїхали на фестиваль й талановиті хлопці з Балаклійського району, які є призерами багатьох пісенних конкурсів, фестивалів.

Веселий настрій подарували  глядачам  веселий квартет „Калина” з Куп’янського району і дует „Два Т” з Ізюмського району. Двурічанський район представляла Наталія Васютенко. Вона не тільки улюблена співачка Двурічанщини, її давно вже знають за межами району як гарну, талановиту, артистичну дівчину.

Непомітно промайнув час, відведений для виступу учасників фестивалю. Від самого початку всі з  захопленням дивилися на сцену, слухали мелодійні голоси співочої Слобожанщини, хотілося, щоб це свято української пісні не закінчувалося. Велика подяка за влаштоване свято, яке зігріло душу, організаторам фестивалю  – голові Борівської районної державної адміністрації Володимиру Сенчуку, його заступнику Ользі Суховій, начальнику відділу культури й туризму Ользі Гарній. Низький уклін всім учасникам, які погодилися взяти участь у першому міжрайонному фестивалі „Слобожанський вінок”, порадували всіх глядачів чудовими виступами, подарували прекрасний настрій, багато позитивних емоцій.

Всі учасники фестивалю отримали дипломи і солодкий подарунок – величезний торт, зроблений у вигляді віночка. А ще на згадку про фестиваль гостям подарували віночки – як символ дружби між районами, щоб так само міцно дружба поєднала наші райони, як сплелися квіточки у віночках. 

 

В фотоархіві більш наглядна презентація фестивалю

Тетяна ГУНЬКО.