Авторское, Общество

Живи, Україно, живи!..

Живи, Україно, живи!..
З почуттям гордості за рідну країну, з великою любов’ю в серці, незламною вірою в перемогу в АТО та світле майбутнє нашого народу відзначено в Україні День Державного Прапора та День Незалежності. Військовий парад, який пройшов у Києві ще раз продемонстрував, що збройні сили України готові до переможного кінця стояти за мир, свободу, цілісність держави.
Живи, Україно, живи!.. Як сказав Президент України Петро Порошенко, - «Ми - на порозі грандіозних, тектонічних змін. Так само, як наші воїни встановлюють прапор над звільненими містами та селами, ми всі разом спільною працею зобов’язані підняти прапор перемоги над подоланням корупції, безробіття та бідності.
Живи, Україно, живи!..
У нас, дорогі мої співвітчизники, все з вами вийде. Україна – наша рідна Вітчизна, це місце великих мрій і грандіозних справ!
Ми як народ здатні на надзвичайні зусилля і великі перемоги. І кожен з нас може і зобов’язаний докластися до них».
Як і по всій країні, у Боровій також відбулися торжества з нагоди цих великих державних свят.
Живи, Україно, живи!..
23 серпня пройшла церемонія вшанування національної святині – Державного Прапора України. Прапора вільної і гордої країни, прапора дружнього й могутнього народу, прапора Батьківщини – України, який несе надію і свободу.

У ній взяли участь голова Борівської райдерж-адміністрації Віталій Кіян, голова районної ради Євген Жук, селищний голова Олександр Тертишний, представники громадськості.
Звучить Державний Гімн, на центральній площі селища піднімається жовто-блакитний Державний прапор України – як символ синього мирного неба і золотого вагомого хлібного колоса, нашого достатку і благополуччя. В цей час особливе піднесення, гордість за рідну країну сповнює серце кожного.
Живи, Україно, живи!..
Виступаючи на торжестві, голова райдержадміністрації Віталій Кіян розповів про ту роботу, яка проводиться в районі по підтримці мобілізованих до збройних сил, висловив віру, що найближчим часом ми подолаємо важкі випробування, які випали на нашу долю протягом останнього року.
Про допомогу, яку надають українським солдатам, розповіли представники громадської організації «Суспільна служба України».
Живи, Україно, живи!..
24 серпня пройшли урочистості з нагоди Дня Незалежності України. Вся площа Борової переливалася жовто-блакитними кольорами держаних прапорів країни, цвіла вишуканими барвами вишиванок, які одягли на торжество і дорослі і зовсім юні борівчани.
Вечірню тишу порушили патріотичні пісні про рідну Батьківщину, яка одна на білім світі, яку, як і рідну матір, ніколи не обирають.
Зі святковим привітанням перед присутніми на святі виступив голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян. Він, зо-крема, сказав:«Двадцять три роки тому на політичній карті світу з’явилася нова держава, ім’я якої Україна. Разом з незалежністю до нас прийшли символи нової епохи, серед них - прапор української держави.
Живи, Україно, живи!..
Наш віковий символ синього неба і хлібного поля. Так вони і йдуть поряд ці дві визначні дати в нашому житті: День Державного Прапора і День Незалежності України.
Через століття неймовірних страждань, масу болісних зусиль наш мудрий народ виборов свою незалежність.
Це був нелегкий, тернистий шлях до усвідомлення таких понять як “воля”, “свобода”, “суверенність” і все це злилося в єдиному слові „Україна”.
Живи, Україно, живи!..
Та на жаль, нині ми знову переживаємо часи випробувальної історії. На тлі неоголошеної війни з боку Російської Федерації та сепаратистських заворушень у східних областях України нам знову доводиться виборювати власну незалежність. І ми не маємо права її втратити, а зобов’язані виправдати надії наших великих попередників. Вони відстоювали ідею державності у різні історичні епохи.
Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид, голодомори та репресії. І ми схиляємо голови перед світлою па-м’яттю усіх тих, хто загинув в ім’я України, хто віддав їй свою працю, свій талант, пожертвував власною волею і добробутом.
Живи, Україно, живи!..
Попри все, українці - це нездоланна нація! Тож здобудемо перемогу і цього разу та будемо дотримуватися обраного власного курсу розвитку, відстоюватимемо свій європейський вибір та загальнолюдські демократичні цінності.
Збудуємо державу такою, щоб всі ми могли гордитися нею, живучи у єдності, гармонії та достатку».
Від імені Борівської районної державної адмі-ністрації та районної ради Віталій Олексійович привітав з Днем Незалежності України, побажав всім мудрості і терпіння, оптимізму і віри, успіхів в ім’я процвітання рідної Борівщини і всієї України!
Живи, Україно, живи!..

- Хай нас завжди супроводжують мир, злагода й упевненість у завтрашньому дні.
Працею, добрими справами примножимо могутність України!
Слава Україні! Слава нашим героям!
Хвилиною мовчання присутні вшанували па-м’ять всіх, хто поліг за свободу і незалежність нашої держави, хто загинув у жорстоких боях з терористами в наші дні за Вкраїни славу, її честь і волю.
До знаку Незалежності лягли живі квіти від голови райдержадміністрації, представників громадської організації «Суспільна служба України», громадськості.
І знову гучно звучать пісні про Україну, здається, їх чарівні мелодії доносяться до найдальших куточків селища.
Живи, Україно, живи!..
А як красиво і зворушливо виглядали флеш-моб, композиція з «Україною» та символом достатку і благополуччя – запашним короваєм, якого скуштували всі бажаючі; юні учасники велопробігу, які заїхали на площу і закружляли з жовто-блакитними прапорами в руках…
До пізнього вечора тривало масове гуляння. Дітки бавилися на батутах, запускали ввись різнобарвні кульки. Дорослі розважалися під гучну музику. З вуст майже кожного не сходили найактуальніші на сьогодні слова: ЄДИНА УКРАЇНА, МИР, СВОБОДА, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. Тож і я закінчу свій репортаж прекрасними поетичними рядками:
«Живи, Україно, живи
Єднай Чорне море й Карпати!
І свій переболений край
Не дай ворогам розламати!»
Любов МУХІНА.