Авторское, Безопасность

Ваше здоров`я

«Їжте салат з помідорів із сиром і житнім хлібом - і ви проживете сто років», - радять французькі лікарі, і вони мають рацію
Помідори - універсальна їжа: вони смачні свіжими, в салатах або на бутербродах, тушковані, печені та в’ялені. Важко повірити, що колись вони вважалися отруйними. Є навіть історія про те, як підкуплений кухар намагався отруїти стравою з помідорів Джорджа Вашингтона. Перший президент США, покуштувавши приготовану страву, пішов далі займатися справами, так і не дізнавшись про лихий задум.
Один середній цілий помідор містить близько 20 калорій, 0 г жиру, розчинні харчові волокна, вітамін С, вітаміни групи В, залізо та кальцій. А також фітохімічні речовини, які називаються каротиноїдами - тобто пігменти, що надають помідору його неповторний колір і унікальні властивості.
Чим корисні помідори?
• Запобігають раковим захворюванням. Численні дослідження показали, що чим більше в раціоні помідорів, тим менші ризики виникнення деяких видів раку, особливо легенів, шлунка, кишечника, підшлункової залози і простати.
Цим ефектом помідори завдячують каротиноїдам: альфа-, бета-каротини, лютеїн та лікопен. Лікопен має найбільшу антиоксидантну активність, тобто захищає клітини нашого тіла від руйнування вільними радикалами. Тушковані та печені помідори містять навіть більше лікопену, ніж сирі. Під час приготування їжі руйнуються клітинні стінки, допомагаючи звільнити лікопенн. А вживання помідорів з додаванням жиру, наприклад, такого як оливкова олія, допомагає лікопену краще засвоюватися.