Авторское, Официально

Новий навчальний — на порозі

Відбулося засідання колегії Борівської районної державної адміністрації, яке провів голова РДА Віталій Кіян.
На розгляд винесені питання: про підготовку закладів освіти до нового 2014-2015 навчального року; підбиття підсумків збирання ранніх зернових культур в сільгосппідприємствах Борівського району та формування регіональних запасів продовольчого зерна.
По першому питанню доповів заступник голови РДА Сергій Шутько. І він, і виступаючі, начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш, директор Борівської ЗОШ Любов Терентьєва, інші товариші відзначали, що в районі проводиться відповідна робота щодо задоволення освітніх потреб населення, підвищення якості освіти. У 2014-2015 навчальному році мережа ДНЗ складатиметься з 9 дошкільних закладів комунальної власності.
Функціонуватиме 21 група денного перебування в дошкільних навчальних закладах. Орієнтовно їх відвідуватимуть 425 дітей від 1 до 6 років. З ними працюватимуть 46 педагогічних працівників з відповідною освітою. Підготовкою до навчання у школі буде охоплено 140 дітей старшого дошкільного віку (п’ятирічок). З них 105 (75%) відвідуватимуть ДНЗ, 35 (25%) – групи при загальноосвітніх школах.
За попередньою мережею з 1 вересня 2014-2015 навчального року навчально-виховний процес в районі здійснюватиметься у 13 загальноосвітніх навчальних закладах для 1527 учнів. Порівняно з минулим навчальним роком кількість дітей зменшилася на 12.
З метою охоплення учнів різними видами профільної та допрофільної підготовки у 2014-2015 році Борівська ЗОШ №1: 10-А і 11-А класи, профіль українська філологія; 8-А і 9-А кл. - допрофільна підготовка за філологічним напрямом. Чернещинський НВК: 10 клас - технологічний профіль (Технології. Основи дизайну), 11 клас - технологічний профіль (Технології. Автотракторна справа), 8 клас (індивідуальне навчання) і 9 клас - допрофільна підготовка за технологічним напрямом. Піско-Радьківська ЗОШ: 10 клас і 11 клас - фізико-математичний профіль, 8 і 9 клас - допрофільна підготовка за природничо-математичним напрямом.
У 2014-2015 навчальному році в районі працюватиме 4 малокомплектних школи: Вищесолоненська ЗОШ (38 учів), Новоплатонівська ЗОШ (33), Гороховатська ЗОШ (47), Шийківська ЗОШ (41), у яких за індивідуальною формою будуть навчаютися 50 дітей. Велика кількість школярів охоплена цією формою через відсутність класів-комплектів, що не дає змоги надати такому контингенту учнів якісну освіту, адже гранично допустиме навантаження на них значно нижче, ніж у класах з нормативною наповнюваністю.
В районі діють 2 позашкільних навчальних заклади: Будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа.
Реалізацію державної політики позашкільної освіти Будинок дитячої та юнацької творчості здійснює через залучення вихованців до творчих об’єднань художньо-естетичного, еколого-натура-лістичного, туристсько-краєзнавчого та інших напрямків роботи.
Працюючи над реалізацією програм «Родина», «Обдарованість», «Дозвілля», педагогічний колектив скеровує свою діяльність на розвиток талановитих дітей, спрямовує їх зусилля на реалізацію творчих можливостей через участь у різноманітних масових заходах. Своєю роботою Будинок дитячої та юнацької творчості у 27 гуртках охоплює 450 дітей.
В ДЮСШ працює 24 групи: 1 – з футболу, 8 – з волейболу, 4 – з туризму. Всього планується охопити 416 дітей.
Сьогодні тривають роботи по підготовці котелень та топкових, тепломереж, що обслуговують навчальні заклади, до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр., завозиться вугілля.
З розглянутого питання прийнято відповідне рішення, головою РДА дано ряд доручень. Завершення підготовки навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років взято під особливий контроль.
ОДИН УРОЖАЙ ЗІБРАЛИ - ПРО ІНШИЙ ДБАЄМО
У рішенні, прийнятому з другого питання, відзначалося, що сільськогосподарськими підприємствами району збирання ранніх зернових та зернобобових культур було повністю завершено до 02.08.2014 р. Середня урожайність склала 43,1 ц\га, обмолочено хліба на площі на 17,7 тис га, валовий збір склав 76,7 тис тонн.
Найвища врожайність в СВК а/ф «Солоненське» -70,8 ц/га, СТОВ а\ф «Новий шлях» - 54,0 ц\га та ФГ «ЮГ» - 52,4 ц\га . Добра врожайність отримана в ПСП а/ф «Світанок» , ФГ «Слобода»,СФГ «Моноліт». Ці господарства вирощували практично повний набір ранніх зернових та зернобобових культур, а не лише одну озиму пшеницю.
Низька врожайність лише на посівах жита , бо всі вони постраждали від весняних заморозків та градобою.
Краща урожайність була отримана в тих господарствах, які змогли забезпечити всі вимоги технології вирощування культур. Тобто вносили достатню кількість добрив, своєчасно проводили заходи по захисту рослин, зуміли забезпечити збирання в оптимальні строки. Невеликі господарства не мають такої можливості, тому не дотримуються всіх вимог технології вирощування, через це і мають низькі показники урожайності, які негативно впливають на загальнорайонні результати.
Зараз господарствам доведені умови щодо закупівлі продовольчого зерна хлібопекарськими підприємствами області та аграрним фондом для забезпечення потреб населення району у хлібі та хлібобулочних виробах на 2014-2015 маркетингові роки.
Поставлено завдання забезпечити доведення насіння озимих під урожай 2015 року до посівних кондицій, не допускати посів неперевіреним та некондиційним насінням.
Підготувала Любов МУХІНА.