Авторское, Поздравления

Нове про ОСББ

НОВЕ ПРО ОСББ
Кабінет міністрів України пропонує закріпити за об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на правах спільної власності прибудинкову територію і розміщення на ній споруди, а також право на земельну ділянку, на якій знаходиться будинок і прибудинкова територія, в разі державної реєстрації таких прав. Така і ряд інших ініціатив містяться в урядовому проекті закону №4463а від 11 серпня, текст якого оприлюднений на веб-сайті Верховної Ради, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Метою законопроекту є вирішення проблем щодо реа-лізації права власності у багатоквартирному будинку, пов’язаних з необхідністю створення умов для ефективної експлуатації спільного майна багатоквартирних будинків, а також визначення альтернативних методів управління», - йдеться в пояснювальній записці до документа. Законопроектом також пропонується закріпити за ОСББ на правах спільної власності механічне, електричне і сантехнічне обладнання всередині і поза домом, яке обслуговує більше одного житлового / нежитлового приміщення, та надати учасникам ОСББ відкритий доступ до інформації Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно щодо власників житла багатоквартирного будинку.
Згідно порівняльної таблиці до документа, в частині проведення загальних зборів ОСББ законопроектом пропонується впровадити при прийнятті рішень принцип пропорційності: кожен співвласник отримує кількість голосів, виходячи зі співвідношення загальної площі квартири або нежитлового приміщення, що перебувають у власності мешканця, до загальної площі квартир або нежитлових приміщень багато-квартирного будинку. Разом з тим, у разі якщо мешканцеві належить більше 50% квартир / нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, в ході зборів такому мешканцеві надається один голос незалежно від загальної площі належного йому майна. Крім того, пропонується впровадити процедуру письмового опитування при прийнятті рішень поряд зі зборами, який може бути проведений протягом 10 календарних днів з моменту проведення таких установчих зборів. Відповідно до законопроекту, рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше 50% учасників ОСББ.
Законопроект визначає ОСББ як юридичну особу, яка створюється і діє відповідно до законодавства та статуту, але разом з тим таке об’єднання створюється як непідприємницьке. Також документ передбачає залучення ОСББ для управління спільним майном інших компаній і дозволяє об’єднанню, зокрема, надавати в оренду допоміжні та інші приміщення спільної власності багатоквартирного житлового будинку. STATUS QUO