Общество

День незалежності України у вашому житті

День незалежності України у вашому житті

dn1Світлана САФРОНОВА, пенсіонерка, жителька смт.Борова.

З національним святом українського народу –
Днем незалежності –я щиро вас вітаю!

Благополуччя, щастя, радості, натхнення,
Добра, здоров’я  й злагоди бажаю.

Нехай це свято вам наснаги додає,

В майбутнє краще

   доля стежку прокладе.

Що означає для кожного з нас День незалежності?

Перша відповідь, що приходить на думку - вихідний день, військовий парад, святковий концерт, феєрверк. Та, на мою думку, для кожного громадянина України День Незалежності має насамперед стати днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини. Цього дня ми просто не можемо заслонитися буденними клопотами від роздумів про минуле, сучасне й майбутнє нашого народу.

Я з того покоління, яке жило, навчалося в роки існування Радянського Союзу. Це була велика держава з багатомільйонним багатонаціональним населенням. Нині ми теж велика держава, яку поважають за кордоном, до думки якої прислуховуються.

Дуже хочеться, щоб наші діти, онуки, правнуки жили, працювали на Україні і для блага України. Щоб з кожним роком ріс благоустрій нашого народу, зростала народжуваність, адже майбутнє нашої країни – за дітьми, молоддю.

 

dn2Валентина ТАРАНУХА.  Старший секретар районного суду.

День незалежності нашої країни - знаменна дата, що увійшла в наші серця не просто як День народження держави, а передусім – як світле свято пам’яті про цілі покоління наших предків, які з любов’ю творили й плекали українську націю, рідну мову, мужньо боролися за утвердження державності.

У народі кажуть: «Вітчизна, як мати, у світі – одна». І це правда.

Нашій незалежній Україні виповнюється 21 рік. Це багато чи мало? Як для кого і для чого. Для історії – це дрібна поділка, для людини – не так уже й мало.

Ми всі завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадуємо місце, де народилися, де минуло наше дитинство. Те вогнище, маленьку батьківщину, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас, вийде наша велика держава Україна.
Погляньте, яка краса навколо нас!  Хіба може душа бути байдужою до цього? Звичайно, ні. Тому ми, українці, такі щедрі і щирі, добрі і мудрі, жартівливі і веселі, пісенні та ліричні. Сама природа закликає нас до цього. А ще народ наш дуже гостинний, щедрий, дружелюбний, завжди радо зустрічає   друзів з усього світу.

Завдяки тому, що наша країна стала самостійною, що нашу державу знають майже в усьому світі, для наших дітей відкрито більше можливостей. І це дуже добре. Адже саме їм надалі розбудовувати державу, робити її більш заможною. 

dn3Дмитро КОЛЕСНІКОВ. Житель смт.Борова.

День незалежності… Для кожного народу - це найголовніше свято. Я особисто вважаю, що проголошення незалежності 24 серпня 1991 року – це відлік нового етапу історії України. А мені завжди було цікаво дізнаватися про нове з історії нашої країни. Сьогодні, коли практично у всіх є Інтернет, це дуже легко робити.

Цього року нашій молодій державі виповниться 21 рік, а мені – 23 роки. Тобто, народився я ще в роки Радянського Союзу, але ріс, навчався в незалежній Україні, приймав присягу на вірність українському народові.

Саме цього дня збулася одвічна мрія українського народу: ми здобули державу, а водночас і чудовий історичний шанс будувати її заможною, здоровою, красивою, справедливою, демократичною європейською країною. А для цього всі ми разом, усвідомивши справжню ціну свободи та власну причетність до історії, повинні по-особливому відчувати свою відповідальність перед днем прийдешнім, а відтак і долею наступних поколінь.

Кожна людина з великою любов’ю згадує місце, де народилася, де пройшло її дитинство. Таке місце ще називають Берегом Дитинства. Гадаю, з часом,  я буду з великою вдячністю згадувати українські народні пісні, які співає моя бабуся Валя.

Час не стоїть на місці, і ми всі разом з ним рухаємося вперед, але ми не повинні забувати свою історію, своїх предків, які будували основи нашого сьогодення.

 

 Понять многие события как лет прошедших, так и современности, можно, читая произведения гениев прошлых веков. Примером может служить Философская ода Державина, где рассматривается мироздание и человек как составляющая его часть.