Общество

Який шлях пройдено районом у 22-й рік незалежності України

Який шлях пройдено районом у 22-й рік незалежності України

krav24 серпня народ України святкуватиме  22-у річницю здійснення споконвічної мрії наших предків, які хотіли бути господарями на своїй багатій, прекрасній українській землі. Безумовно, ця визначна дата ввійшла в книгу історії молодої держави золотою сторінкою, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. Перші кроки молодої незалежної держави були непростими,  сьогодні Україна  завдяки людям, які натхненно працюють на благо своєї Вітчизни, прагнучи зробити її  могутнішою, заможнішою, кращою, -   велика демократична європейська країна, відома в усьому світі. Успіх України залежить від кожного її міста, селища, села.

Який шлях пройдено Борівським     районом у 22-ий рік Незалежності України, розповів в інтерв’ю голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов:

- Однією із основних складових соціально-економічного розвитку Борівщини є сільське господарство. На території району працює 80 сільгосппід-приємств, які, сплачуючи податки, наповнюють бю-джет району на 80%. Най-більша увага приділяється рослинництву. В 2012 році було посіяно 15900 га озимої пшениці, що більше від 2011 року на 2300 га.  І хоча природно-кліматичні умови району не зовсім сприятливі для вирощування зернових, завдяки високій відповідальності аграріїв цього року вдалося зібрати гарний урожай озимої пшениці. Сільськими господарствами району з початку року придбано техніку на суму близько 30 млн. грн., що дає можливість застосовувати нові прогресивні методи обробітку землі, в стислі строки проводити посівну кампанію, збирати вирощений урожай. Звичайно, результати врожаю багато в чому  залежать і від того, скільки вкладено зусиль і коштів в землю - цього року на 1 га ріллі сільгосптоваровиробники витратили від 1,5 тис. грн. до 3,5 тис. грн. Взагалі, хочу відзначити, що  керівники сільгосп-підприємств району почали адаптовуватися до тих умов, у яких їм доводиться працювати, застосовують інноваційні технології з урахуванням кліматичних умов і можливих ризиків. І як результат - урожайність озимої пшениці вище 30 ц/га. Найкращий урожай зібрано в таких господарствах, як агрофірма «Світанок» ( керівник Т.В. Головченко), СТОВ а/ф «Новий шлях» (О.А. Гомон), ФГ «Слобода» (Б.І. Головченко) та ін. Користуючись нагодою, хочу висловити особливу подяку людям, які наполегливо трудилися від самого початку вирощування рослин і до збирання врожаю. Праця в сільському господарстві ніколи не була легкою, і  зараз, працюючи на сучасній техніці, комбайнерам, механізаторам, водіям не стало легше, адже вони повинні весь час підвищувати свій кваліфікаційний рівень, займатися самоосвітою, розумітися в комп’ютерних технологіях та ін. Тому важливо, щоб натхненна праця трудівників сільського господарства  гідно цінувалася. Сьогодні середня заробітна плата в сільському господарстві становить 2430 грн., що більше аналогічного періоду минулого року на 430 грн., але голова ХОДА Михайло Добкін  під час обласного семінару-наради з питань організації збору ранніх зернових і зернобобових культур урожаю 2013 року зазначив, що зарплата співробітників сільськогосподарських підприємств повинна бути не менше середньої по області, а це 2850 грн. 

- Сільгосптоваровиробники вже розпочали розраховуватися з орендодавцями за оренду паїв?

-           Так, люди за власним бажанням отримують за пай послуги, гроші або продукцію. Розрахунок триватиме до кінця року, сподіваюся, він буде не меншим, ніж у минулому році. 

-           Миколо Олексійовичу, як у районі розвивається тваринницька галузь?

-           Хотілося б, щоб тваринництво в нашому районі розвивалося більш швидкими темпами. Поголів’я великої рогатої худоби необхідно збільшувати. На жаль, галузь тваринництва сьогодні не приваблює великі господарства, здебільшого тваринництвом займаються в приватному секторі. Але є в районі господарства, які, незважаючи на всі труднощі, притаманні розвитку цієї галузі, працюють стабільно, отримують високі показники по надоях молока, приросту тварин - це  агрофірма «Новий шлях», СФГ «Моноліт», а  СТОВ «Добробут плюс» і особисте селянське господарство Олега Назарька ще й забезпечують населення м’ясною і молочною продукцією. До речі, ціна на м’ясо у порівнянні з минулим роком знизилася на 10%.

-           Наближається новий навчальний рік, чи всі загальноосвітні та дошкільні заклади  готові до прийому дітей?

-           Всі заклади освіти здійснили підготовку до нового навчального року на високому рівні. Я вдячний народному депутату України Віктору Остапчуку, всім батькам, педагогічним колективам, спонсорам, які допомагали в ремонтних роботах. За ініціативою громади, вчителів  облаштовано теплі шкільні туалети в Ізюмській ЗОШ, допомогу на будівництво туалетів у приміщенні школи Підлиманській ЗОШ надав Сергій Супрун (керівник СФГ «Моноліт»), Борівській ЗОШ №2 - народний депутат України Віктор Остапчук і Сергій Старіков (керівник ФГ «Оксамит 2005). Майже всі керівники сільгосппід-приємств із порозумінням ставляться до потреб шкіл, дитячих садочків і завжди допомагають.

-           Які заходи здійснювалися протягом року на виконання со-ціальної ініціативи Президента України  «Діти - майбутнє України»?

-           Створити всі умови для всебічного розвитку дитини, оздоровлення, належного виховання - це одне з головних завдань органів влади. Під час оздоровчої кампанії стовідсотково були охоплені відпочинком та оздоровленням діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених родин. Ці діти мали можливість відпочити в таборах на березі Чорного моря («Артек», «Молода гвардія», «Таврія»), 35 путівок в табори відпочинку подарував для дітей району пільгового контингенту народний депутат України Віктор Остапчук. Оздоровча кампанія ще триватиме до 15 вересня, а на сьогодні вже оздоровлено 1746 дітей (планувалося -1645 дітей).

Велика увага приділяється фізичному розвитку дітей. Відкритий у минулому році фізкультурно-оздоровчий комплекс значно розширив для дітей можливості займатися спортом. Приємно, що наш ФОК був неодноразово  місцем проведення не тільки районних, а й  регіональних змагань, і  діти Борівського району демонстрували хороші спортивні досягнення. Активно займається спортом дітвора  на трьох спортивних майданчиках, збудованих у селищі.  Подбали й про маленьких дітлахів - для них у районі облаштовано 5 дитячих майданчиків.

На виконання завдання Президента України Віктора Януковича щодо охоплення дошкільною освітою не менше 70% дітей 19 серпня в ДНЗ №3 відкрито ще одну дитячу групу. Намагаємося повернути у власність громади   будівлю  колишнього дитячого садочку «Сонечко» в Боровій. Якщо вдасться його викупити, є домовленість з обласною державною адміністрацією про виділення з обласного бюджету на ремонт садочку і відновлення його роботи 7 млн. грн. Цього року всіма формами дошкільної освіти буде охоплено 83% дітей.

-           Добробут громадян у значній мірі залежить від соціального захисту. Як виконуються соціальні ініціативи Президента України в цьому напрямку?

З початку  року    субсидією на відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг користується 448 сімей.  Загальна  сума  нарахованих  субсидій  за 7 місяців 2013 року становить  1743,1 тис.грн. Субсидію на придбання  твердого палива та скрапленого газу призначено та виплачено 214 сім’ям на суму 178,7 тис.грн.

Сім’ям району призначаються різні види державних допомог згідно з діючим законодавством.

Протягом 7 місяців 2013 року  державна допомога сім’ям з дітьми призначена 1254 сім’ї на загальну суму 6882,7 тис. грн.,  що  в порівнянні з відповідним періодом 2012 року  більше на  737,8 тис. грн. Державну соціальну допомогу призначено 126 малозабезпеченим  сім’ям на загальну суму 1390,2 тис. грн.,  державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам призначено 170 громадянам на суму 1261,27 тис. грн.

            З метою поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування 4 прийомним сім’ям та вихователю одного дитячого будинку сімейного типу виплачується  грошова винагорода.  За звітний період допомогу нараховано в сумі  315,3 тис.грн.

При районній державній адміністрації працює комісія по розгляду спірних питань при призначенні всіх видів соціальних допомог. З початку року  проведено 7 засідань комісії, розглянуто 163 заяви, по всіх прийняті позитивні рішення.

Заборгованості по ви-платах державних соціальних допомог немає. 

- Підготовка до осінньо-зимового періоду ще триває?

-           На даний час підготовка проведена  на 70% до плану. До роботи в опалювальний період підготовлені всі котельні, наразі здійснюється ремонт тепломережі. В селищі ремонтуються дороги з найбільш аварійними ділянками, до кінця року планується освоїти кошти в сумі 1,5 млн. грн. на відновлення асфальтного покриття по вул. Миру в Боровій, а також зробити вуличне освітлення по вул. Гагаріна.

-           Протягом минулих років гостро стоїть питання автобусного сполучення. Чи можуть пасажири сподіватися, що ситуація найближчим часом зміниться на краще?

-           На жаль, можливості ВАТ «Оскіл», який сьогодні займається перевезенням пасажирів нашого району, не задовольняють потреби в сполученні на приміських та міжміських маршрутах. Перевезення пасажирів має бути комфортабельним,  а автобусне сполучення - більш якісним, тому нещодавно був оголошений конкурс на  перевізника, який зміг би покращити і автобусне сполучення нашого району, і перевезення пасажирів.

-           Стабільне функ-ціонування підприємств, організацій, установ, вчасна виплата заробітної плати залежить від  бюджету району. Чи виконується він?

-           За 7 місяців цього року план власних доходів  бюджету району виконано на 127,1%. Приємно відзначити, що бюджет виконали селищна і всі сільські ради. Крім цього, від КП «Води Донбасу»  за оренду землі до бюджету району отримали 620,4 тис. грн.

-           У прийомній до Вас завжди черга, Ви часто буваєте на виїзних прийомах у різних куточках району. З якими питаннями до Вас звертаються громадяни?

-           Питання дуже різні - від загальних до особистих. Хвилюють громадян газифікація другої частини села Піски-Радьківські, с. Бахтин, водопостачання в с. Ізюмське, с. Гороховатка, капітальний ремонт Богуславського СБК, оформлення земельних паїв, спадщини, влаштування дітей на навчання в м. Харків, багато різних со-ціально-побутових питань.

19 серпня відбувся особистий прийом громадян с. Мирне. Жителі цього села звернулися до мене з такими проблемами: про необхідність зміни часу руху автобусу за маршрутом Борова-Калинове, ліквідацію аварійних дерев на території села, про недоліки в роботі  дільничного інспектора міліції, пошкодження невідомими особами водопроводу, відсутність лікаря у Гороховатській лікарні на вихідних. 

Багато проблем вдається вирішити швидко, на розв’язання інших потрібен час, але роблю все від мене залежне, щоб надати  людям необхідну допомогу.

-           Незабаром наш район святкуватиме 90 років із дня створення. Які заходи проводитимуться з цієї нагоди ?

-           Святкування 90-річчя району відбудеться наприкінці вересня - на початку жовтня. Хотілося б, щоб під час свята мешканці району якомога більше дізналися про історію району, його видатних людей, тому зараз збираються, систематизуються всі дані, протягом кількох місяців  знімається фільм про район, який демонструватиметься на святі. І, звичайно, цікаву розважальну  програму готує відділ культури та туризму Борівської райдержадміністрації.

-           Дуже дякую Вам, Миколо Олексійовичу, за інтерв’ю і напередодні великого свята - Дня Незалежності - що побажаєте читачам газети?

-           Світлого, радісного, щасливого життя, добробуту в кожну хату і здійснення найзаповітніших мрій. 

Тетяна ГУНЬКО.