Общество

Вражаючі факти про нашу державу

Україна - найкраща країна

24 серпня 1991 року Україна відродилася як незалежна держава – невід’ємна складова європейської сім’ї вільних народів. 21 рік тому наш народ зробив визначальний поворот у своїй історії, став господарем своєї землі, творцем незалежної держави і зайняв своє природне, віками омріяне місце у світовій спільноті суверенних держав.

 Мрія багатьох поколінь здійснилася. Дух єдності, сила волі народу, віра у краще майбуття знайшли своє втілення в реальності. Акт проголошення незалежності став важливим етапом історичного шляху нашої країни.

 15 січня 1992 року Президією Верховної Ради прийнято Указ «Про Дер­жавний гімн України». 28 січня того ж року синьо-жовтий прапор був затверджений як Державний прапор України. А в лютому парламент затвердив тризуб як малий герб України.

 Доленосною подією 1996 року стало прийняття Конституції нашої держави. Ця важлива подія відбулася в результаті тривалого, напруженого і багатогранного конституційного процесу. Відтоді День ухвалення Конс­титуції України – 28 червня – є державним святом. 1996 рік ознаменований й іншою вагомою історичною подією для нашої держави – введенням в обіг з 2 вересня 1996 року національної грошової валюти – гривні.

 Рішучі зміни відбуваються протягом останніх років. Змінено податкове і бюджетне законодавство, тривають адміністративна та пенсійна реформи, запущено великий експеримент у сфері охорони здоров’я, відбувається обговорення нового кримінально-процесуального кодексу, а також виборчого законодавства. Україна вже змінилася, і трансформації в інтересах українського народу триватимуть і надалі.

Для мене  Україна - найкраща країна в світі, я пишаюся тим, що народилася і живу в цій країні. Адже Україна – це славетна історія, чарівна природа,  неповторна культура.

Наша мова є однією з найбільш красивих і мело-дійних. На Всесвітній конференції мовознавців у Римі (у середині 20-х років минулого століття) українську мову за мелодійністю визнали другою після італійської. Саме в Україні, між містами Ужгород і Рахів знаходиться географічний центр Європи. 

Дніпро - третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю).

Україна - це великий виробник зерна (вона входить до трійки найбільших виробників ячменю). Поруч із Францією, Німеччиною та США - один з найбільших виробників цукрового буряка, випереджаючи таких сусідів, як Польща та Туреччина. Також наша країна входить до сімки найбільших у світі виробників цукру, рослинної олії, свинини та картоплі і є п’ятою з  найбільших світових виробників меду.

Україна посідає 4 місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Її населення належить до найбільш освічених, а  кількість людей з вищою освітою на душу населення вища       за середньоєвропейський рівень.

У 50-ті роки було сконструйовано першу в континентальній Європі електронно-обчислювальну машину МЕОМ (С. Лєбедєв), розроблено теорію цифрових автоматів (В. Глушков), на основі якої створювались електронно-обчислювальні машини нового покоління.

Чимало перемог здобули українські спортсмени. Легендами спорту є такі українські імена, як стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, яких було відзначено “золотим м’ячем” як найкращих футболістів Європи.  Знана в світі й українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей — це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Сучасна Україна відкриває багато нових зірок, які сяють на спортивному небосхилі сьогодні. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, пловчиху Яну Клочкову, гімнастку Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України. Цього року українські спортсмени вибороли у Лондоні 20 медалей - 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових. А в медальному заліку Україна посіла почесне 14-е місце серед 204 країн-учасниць (8-е серед європейських держав).

Першою відомою в світі українською жінкою була княгиня Ольга, жінка князя Ігоря, яка прийшла до влади після його смерті. З 944 по 969 жінка керувала величезною державою, що є свідченням її таланту і залізної волі. Вона була мудрим політиком і досвідченим керівником держави, вміло керувала  землями, встановлюючи нові закони і засновуючи нові міста.

 Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі, три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, Свято-Успенська Лавра в м. Почаєво і Свято-гірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

Найглибша в світі станція метро - «Арсенальна» в Києві, вона йде під землю на 105 метрів. 

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою вантажопідйомністю в світі – Ан -255 «Мрія». 

Найдовший музичний інструмент у світі - українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більше, ніж за десять кілометрів.

Протяжність найдовшого тролейбусного маршруту в світі складає 86 кілометрів, проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і найживописніших – вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина всього 1225 метрів.

Тож нам, українцям, є чим пишатися. Твердо вірю, що з кожним роком наша країна ставатиме сильнішою, заможнішою, а на сторінках її історії все частіше з’являтимуться світові рекорди.

Тетяна ГУНЬКО.