Авторское, Общество

З апаратної наради

На черговій апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Віталій Кіян, розглянуто декілька злободенних питань.

Розрахунки за паї

По першому питанню, про стан розрахунків за земельні та майнові паї сільськогосподарськими підприємствами району та сплати ними податків, доповів в.о. начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Кавун. Він сказав, зокрема, що станом на 18 серпня нинішнього року розрахунки за оренду земельних паїв по сільськогосподарських підприємствах району склали 8332,5 тис. грн., що становить 30,6 % до нарахування, в порівнянні з минулим роком відсоток виплати склав 24,0.

Повністю розрахувалося за оренду земельних паїв ФГ «Перевесло».

За цей період товаровиробники виплатили грошима – 3167,5 тис. грн., зерном - 5145,0 тис. грн. та іншою продукцією – 20 тис. грн.

За оренду майнових паїв нарахування на 2014 р. склало 78,6 тис. грн., виплачено 18,5 тис. грн., або 24 % до плану.

Остаточний розрахунок за оренду майнових та земельних паїв господарства проведуть після збирання кукурудзи та соняшника. Відповідно до договорів оренди повний розрахунок має бути проведений до 31 грудня, а в деяких господарствах до березня наступного року.

Сплата податків з виплачених сум відбувається в разі розрахунку безпосередньо грошима. Уже сплачено 426,4 тис. грн. прибуткового податку.

Заробітна плата

Про стан заборгованості із виплати заробітної плати по Борівському району доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Оксана Гамора. Зокрема, наголосила, що на сьогодні існує заборгованість з виплати заробітної плати на підприємстві «Райавтодор», понад 80 тисяч гривень, а також в центральній аптеці №126. На першому підприємстві заборгованість поступово гаситься. На другому досить повільно вирішується питання з правонаступником.

Оздоровлення дітей

Про підсумки літнього оздоровлення дітей та підлітків в закладах освіти Борівського району у 2014 році інформував начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш. Зокрема, сказав, що протягом літа в районі оздоровлено 1253 дитини. Працювали пришкільні табори, ДОТ «Орлятко», 9 дошкільних закладів були переведені на санаторний режим. Діти були забезпечені поліпшеним харчуванням. Особлива увага була приділена оздоровленню дітей з багатодітних родин, сиріт, інвалідів, чорнобильців, талановитих та обдарованих учнів.

* * *

На апаратній нараді розглянуто також питання забезпечення житлом сімей, які виїхали із Луганської та Донецької областей, та тимчасово проживають на території Борівського району.

Любов Мухіна.