Разное

Вірність рідній землі (Василь Калюга)

Вірність рідній землі

kalugaНа мою думку, керівник сільгосппідприємства має бути спеціалістом широкого профілю – агрономом, розумітися в економіці, бухгалтерській справі, бути психологом та одночасно принциповою, вимогливою і розуміючою людиною.

Практично всі перераховані якості притаманні керівнику ФГ «Нива 2006» Василю Калюзі.  Знаю Василя Григоровича вже досить давно і ціную його за те, що він завжди тримає дане слово.

… Свою першу нагороду, Почесну грамоту, якою тоді дуже пишався,  Василь Калюга отримав у школі. Разом з іншими учнями виробничої бригади виростив по 53 ц/га зерна кукурудзи. Мабуть, саме тоді у ньому зародилася любов до землі, прагнення робити щось корисне на ній.

Після закінчення середньої школи, за направленням від колгоспу «Родина» пішов навчатися на агрономічний факультет відділення «Агрохімія грунтознавства»    Харківського    сільгоспінституту імені Докучаєва. Тому, звичайно ж, після отримання диплому спеціаліста повернувся до Гороховатки і почав працювати у місцевому колгоспі.

- Вступити до інституту зміг з першого разу завдяки вчителям нашої Гороховатської школи, які прищепили любов до рідної землі, а заслужений вчитель України Ольга Тимофіївна Колісник допомогла полюбити предмет, який вона викладала – хімію. На вступних екзаменах до інституту хімію здав на «5», – розповідає Василь Григорович. - А на посаду агронома мене рекомендував тодішній головний агроном районного управління сільського господарства Іван Захарович Бондаренко. Він зумів згуртувати навколо себе справжніх професіоналів, знавців своєї справи, у яких було чого повчитися. Першими моїми наставниками були І.З.Бондаренко, М.А.Шатохін, І.М.Головченко, А.Й.Лісонник, Г.П.Сало, В.М.Сватовський, А.Т.Криворучко, Л.О.Татарін, В.В.Северин, М.Ханійчук, начальники виробничих дільниць О.І. Стрілець, Є.М.Довгополий, бригадири тракторної бригади Г.О.Сирота, Г.М.Бровко, механізатори М.І.Романенко, М.В.Неня, В.А.Тиницький, працівники полівництва Л.О.Михеєва, М.М.Сідаш, К.О.Кулик, К.І.Романенко. Багато чому навчився у В.А.Заїки з Ізюмського району. На полях сільгосппідприємства, де він працював, завжди була висока культура землеробства і, відповідно, високі врожаї сільгоспкультур.

Кар’єрний ріст В.Г.Калюги не був дуже стрімким, але те, що останні 20 років він незмінний керівник сільгосппідприємства, багато про що говорить. Василя Григоровича поважають за принциповість і цінують, бо він є справжнім професіоналом своєї справи.

- Нині на полях господарства вирощуємо 7 культур, тому обов’язково складаємо сівозміни, застосовуємо новітні технології вирощування культур, оновлюємо сільгосптехніку, споруджуємо накриття для зберігання техніки, – продовжує розповідь Василь Григорович. – Ще жоден рік не був схожий на інший, а тому щороку погодні умови диктують свої умови, до яких ми пристосовуємося і застосовуємо всі необхідні засоби захисту рослин, щоб виростити достойні врожаї сільгоспкультур. Так, наприклад, цього року довелося неодноразово всі поля обробляти від шкідників. Для обробітку соняшнику викликали авіацію.

Всі роботи виконуємо вчасно, бо в господарстві підібрався дружний колектив однодумців, які добре знаються на сільгоспвиробництві. Це Юрій Кравцов, Сергій Пелих, Олексій Пянзін, Андрій Матвієнко, Олександр Стрілець, Сергій Бібіков.

Як керівник, прагну вчасно виплачувати заробітну плату, а з пайовиками повністю розраховуємося вже до 1 листопада.

Василь Григорович започаткував землеробську династію – разом з ним у господарстві працює син Сергій, який після закінчення Харківського державного аграрного університету ім. Докучаєва і аспірантури працює головним агрономом ФГ «Нива 2006» і на практиці застосовує отримані знання.

Під час всієї розмови з В.Г.Калюгою він мало що розповів про себе особисто, хоча насправді йому є про що розказати, та кожне слово доводилося «витягувати» з нього. Тож зрозуміла: головне для нього, що все життя його оточують хороші люди, і він щиро вдячний всім за досвід, яким вони ділилися.

Цього тижня Василю Григоровичу виповнилося 65 років, та виглядає він молодшим, і душа у нього теж молода. Хочеться побажати керівнику ще років з 10 плідної роботи, здоров’я, любові від дітей та трьох онуків. Хай щастя завжди супроводить Вас, людська повага й шана не минають, а Вашу мрію й працю повсякчас лиш визнання вінчають!

Олена КОЛЕСНІКОВА.