Авторское, Безопасность

Ваше здоров’я, візьміть гіпертонію під контроль!

Сьогодні кожний третій мешканець району страждає на одну з найбільш небезпечних хвороб - артеріальну гіпертензію.

В Україні процес самолікування серед хворих на гіпертонію досяг катастрофічних розмірів;що значно збільшує ризик виникнення різноманітних ускладнень, а також може призвести до інвалідності і навіть загибелі людини.

Самопризначення будь-яких ліків без обстежень, без визначення особливостей захворювання і стану організму, без поради спеціаліста надзвичайно небезпечне для життя та здоров’я хворого.

Пам’ятайте: правильне лікування може підібрати тільки лікар!

З 24.02.2014 відновлений пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Одним з ключових завдань якого є недопущення самолікування серед хворих. Головна мета проекту - забезпечити гіпертоніків доступними медикаментами за референтними цінами.

Референтна ціна - це вартість зі знижкою,найнижча оптово-відпускна ціна,за якою хворий може придбати ліки в аптеці. Ця ціна регулюється державою і компенсується за рахунок державного бюджету.

Щоб отримати пільгові медикаменти, необхідно пройти обстеження в лікувальному закладі за місцем проживання у сімейного лікаря, кардіолога, невропатолога. Лише ці фахівці мають право виписати пільговий рецепт,без якого Ви не зможете придбати необхідні ліки зі знижкою. Адресу найближчої аптеки Вам підкаже лікар.

Бережіть своє здоров я - не займайтесь самолікуванням!

Любов Грищенко, заступник головного лікаря КЗОЗ Борівської районної ради «Борівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».