Образование

ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВІДПОЧИНОК ВИХОВАНЦІВ БОРІВСЬКОЇ ДЮСШ

ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВІДПОЧИНОК ВИХОВАНЦІВ БОРІВСЬКОЇ ДЮСШ

За період  з 1 червня по 14 червня  та з 17 по 30 червня в наметовому містечку Борівської ДЮСШ «Турист» проводились навчально тренувальні збори з футболу, волейболу та спортивного туризму.

Начальником табірних змін було призначено Ю. В. Гамору – тренера-викладача. З 386 вихованців спортшколи в наметовому містечку з цілодобовим перебуванням відпочили 97 чоловік.

 

Неодмінним атрибутом роботи  спортивно-оздоровчого табору є туристські походи згідно з розробленими маршрутами, спортивні та рухливі ігри, цікаві конкурси та вікторини, навчання плаванню, купання, традиційний День Нептуна.

Протягом останніх шістнадцяти років  директором та тренерами-викладачами  за підтримки  і фінансуванні батьків проводяться  туристські походи в гори Криму, які  поєднуються з  відпочинком на березі моря.

Завдяки допомозі контр-адмірала  С. В. Тараненка (випускника Борівської ДЮСШ) було організовано і проведено три зміни відпочинку (64 дитини) на території Севастопольської академії військово-морських сил ім. П С. Нахімова.

Під час цих заходів вихованці одержали багату інформацію про академію, навчалися дитячому самоврядуванню, взяли  участь у трьох урочистих випусках молодих  спеціалістів військово-морських сил України в академії та були присутні у  святкуванні Дня ВМА на площі Нахімова.

Борівська ДЮСШ є головним  фізкультурно-спортивним осередком учнівської молоді району, тісно співпрацює з ЗОШ району.

Неодмінно в таборах і походах в Дні  державних свят проводяться патріотичні заходи з вихованцями спортшколи та учнями ЗОШ, а в червні 2011 було організовано зустріч з ровесниками з м. Рахів Закарпатської області. На базі ПЗОВ „Орлятко” було проведено ігри з футболу та волейболу, а також організовано навчання з техніки гірського та пішохідного туризму (смуга  перешкод) з дітьми Рахівського району.

Спонсорами спортшколи було організовано на першій і другій зміні катання на  моторному човні, на «таблетці», на вітрильному  човні крейсерського класу.

Дітей навчали розпалюванню вогнища, чергуванню по кухні і табору, привчали до  туристського побуту. Кращих вихованців  відзначили грамотами за змагання та  конкурси.

Багато уваги тренерами під час відпочинку звертається на розвиток у дітей абстрактного мислення, відповідальності за свої дії, підтримку лідерства, профорієнтації, вивчення рослин  і живих мешканців лісу і водоймища.

Для дітей літній табір, наметове містечко, похід-екскурсія – є відпочинок, для тренерів – робота, нелегка, але водночас цікава та  творча, для начальника – справа відповідальна і складна. Вся діяльність табору є чітко регламентованою.

Сергій ТЕРТИШНИЙ.

Директор Борівської ДЮСШ.