Общество

Готуємося до школи

Готуємося до школи

Наближається кінець літа, а з ним і свято всіх школярів – День знань. Для когось 1 вересня – знаменна подія, перший похід у школу, для когось – початок чергового навчального року й трудових буднів, а для батьків – це важке випробування, що вимагає максимальних витрат сил, енергії і фінансів. Як зібрати дитину в школу? Що потрібно і в яких кількостях - всі стараються догодити своїм чадам. Зрозуміло, що більше всіх нервуються мами первачків, хоча мам дітей  більше хвилює питання не що купити, а де взяти кошти для всього, що необхідно придбати.

 

Озброївшись ентузіазмом і рішучістю, батьки вирушають за покупками. В основному мами скуповуються на ринках. Що пропонують продавці перед школою? Пройшовши ринком минулої п’ятниці, поцікавилася асортиментом  і, звісно ж, цінами на товар. Для прикладу візьмемо 12-річного школяра. Костюмів я не побачила, їх продають на більших ринках, сорочка коштує 80-100 грн., ремінь – 50-120, спортивний костюм з кедами – від 250 грн., туфлі – від 100грн. При цьому слід додати ще дві сотні гривень за пару сорочок, бо однієї буде замало. Незабаром осінь, тому слід купити светр (не зимовий), а це ще близько 100 грн. І слід приплюсувати витрати на покупку канцелярських товарів – не менше 200грн. Ось і виходить сума досить велика, більше тисячі гривень. І, як говорить практика, це лише початок.

Неабияку роль в шкільному житті дітей відіграють ранці, особливо для молодших школярів. Їм необхідно купувати саме ранці, щоб від носіння простого портфеля не було порушень постави, щоб не спровокувати викривлення хребта. До речі, як стверджують мами з більшим досвідом збирання дітей до школи, ранці мають бути виготовлені з водовідштовхувального легкого матеріалу, на ньому мають бути світловідбивачі і еластичні лямки, які повинні регулюватися по довжині. І на кожному ранці має бути проставлене маркування, для якого віку він призначений. Якщо обрали ранець для покупки, намочіть хустинку у воді і з зусиллям потріть його, щоб зрозуміти чи стійкою фарбою пофарбований.  Важливо також, щоб у ранці було більше відділень, тоді дитині легше навести порядок у ньому. Всім мамам первачків необхідно пам’ятати, що  ранець дитини з усім вмістом повинен важити не більше 3 кілограмів.

Що стосується шкільного приладдя, то їх на ринку теж дуже широкий асортимент. Взяти хоча б ручки – їх сьогодні така велика кількість. Та все ж для школярів бажано вибрати легку кулькову ручку з ребристою поверхнею, щоб не сковзали пальці. А також бажано, щоб на ручках було менше «наліплено», щоб дитина не відволікалася від уроку.

Другий за важливістю прилад – олівець. Олівці прості і кольорові. Краще, якщо корпус у них буде пластиковий, а до олівців важливо придбати ластик і точилку.

А як ви вибираєте пенал? Це дуже важливе приладдя, тому до його вибору слід підійти уважніше. М’які пенали мають більшу перевагу, бо якщо випадково впадуть, не розіб’ються і не розколються.

Зошити всі намагаються вибирати з якісним білим папером, без дрібних паперових ворсинок. Такі ж вимоги і до альбомів для малювання.

Тож, зібрати дитину до школи просто, бо все необхідне є у продажі. Головне, вчасно готуватися до цього періоду, збирати кошти.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.