Общество

Сьогодення і перспективи Борівщини. Серпень 2012 р.

Сьогодення і перспективи Борівщини

intervyu2Пройшло не так багато часу, як на посаду голови Борівської РДА призначили Миколу Кравцова, але в районі вже відбулися позитивні зміни. Рейтингові показники підвищуються, зокрема, маємо друге місце по сплаті за комунальні послуги, суттєво скоротилася за останній час заборгованість по заробітній платі. Головним досягненням роботи райдержадміністрації є зростання середньої заробітної плати по району.  Про те, що вдалося зробити, плани на майбутнє Микола Олексійович розповів в інтерв’ю  читачам газети.

-           Для нашого району, який є сільськогосподарським, від результату жнивної кампанії багато в чому залежить добробут усіх жителів Борівщини. Чи можна сказати, що вони були вдалими?

-           Для мене як для голови РДА жнива були першими. Погодні умови навесні та на початку літа для озимих були несприятливі, тому в очікуванні результатів  хвилювався разом із керівниками і працівниками сільгосппідприємств. Але можу впевнено стверджувати, що жнива на Борівщині були вдалими.  Озимі  зібрано за 14 днів, намолочено 53,1 тис. тонн, середня урожайність склала 29,3 ц/га. Майже вся озима пшениця - І та ІІ класу. Найвища урожайність була в таких господарствах, як «Добробут плюс» (керівник Василь Назарько), «Ізюмське» (керівник Григорій Сало), «Слобода» (керівник Богдан Головченко), «Світанок» (керівник Тамара Головченко), «Новий шлях» (керівник Олексій Гомон), «Акваторія» (керівник Олег Назарько).   Цьогорічні жнива пройшли спокійно, без пожеж і травмувань на виробництві, тож можна сказати, що і охороні праці, і пожежній безпеці було приділено значну увагу.  По Харківській області середня урожайність складає 28 ц/га, зібрано 1, 7 млн. тонн зерна. Приємно відзначити, що Харківщина посідає ІІ місце в Україні по збиранню ранніх зернових культур, і в цьому, звичайно, заслуга і наших хліборобів.

-           Жнива - це нелегка праця. Чи достойно вона оцінюється, яку заробітну плату отримують працівники сільського господарства?

-           У 2011 році середня заробітна плата працівників сільського господарства становила 1433 гривні, за І півріччя 2012 року вона значно зросла і становить 1958 гривень. Є в районі господарства, в яких середня зарплата перевищує 2,5 тисяч гривень. У порівнянні з зарплатами в інших галузях - це досить непогане оцінювання праці, але робота в сільському господарстві, дійсно, нелегка, тому хочу від щирого серця подякувати всім, хто докладає зусиль, щоб сільське господарство в нашому районі розвивалося, щоб гарними були результати збирання урожаю.

-           В цілому по району середня зарплата в цьому році теж збільшилася?

-           За півроку вона зросла на 355 гривень і на даний час становить 1999 гривень. Високого темпу зростання середньої зарплати вдалося досягти завдяки  плідним зусиллям трудових колективів, керівників підприємств та роботодавців.

-           Як розвивається в районі соціальна сфера?

-           Значну допомогу соціальній сфері надають керівники сільгосппідприємств. З їхньою допомогою працювали влітку пришкільні табори, ремонтуються школи, ФАПи, сільські Будинки культури.

-           Наше селище, немов прокинулося від довготривалого сну. Багато років у Боровій нічого не будувалося. Зараз борівчани й гості селища спостерігають, як оновлюється районний центр. Найбільше всіх цікавить будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу.

intervyu1-  

-  Вперше за багато років із державного бюджету були виділені для нашого району великі кошти - 5 млн.156 тисяч грн. За ці гроші будується ФОК, який стане не тільки окрасою селища, а й культурно-оздоровчим центром нашого району.  Наші юні спортсмени, незважаючи на те, що не мають можливості займатися спортом на професійному рівні, кожного року беруть участь у обласних змаганнях і посідають призові місця. Займаючись спортом у фізкультурно-оздоровчому комплексі, вони, безумовно,  матимуть ще кращі спортивні досягнення. У великій спортивній залі проходитимуть і уроки фізкультури. Сьогодні боляче дивитися, як у маленькій спортзалі школи йдуть уроки фізкультури одразу двох-трьох класів. Крім школярів, займатися спортом зможуть усі бажаючі.

-           Коли планується відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу?

-           Це значна подія для нашого селища, на відкриття ФОКу приїде багато гостей із області, адже така споруда вперше будується на Харківщині, тому нам необхідно добре підготуватися. Велике свято на честь відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу відбудеться восени цього року. 

-           Які ще будівельні роботи проводяться у Боровій?

-           З місцевого бюджету виділено 400 тис. грн. на ремонт тротуару в центрі, вже частково замінено тротуарну плитку, незабаром біля тротуару будуть установлені ліхтарі, лавочки і урни для сміття. 150 тис. грн. із місцевого бюджету  буде направлено на облаштування пришкільної території, зокрема, будівництво паркану. Зроблено поточний ремонт доріг між населеними пунктами району. Цього року значна увага приділяється обкошуванню узбіч, щоб  взимку люди з віддалених сіл не страждали від снігових заметів. 

-           Що зроблено і що планується для дітей?

intervyu3

-           У парку встановлено красивий дитячий майданчик з гірками, гойдалками. Щодня спостерігаю, як багато діточок зі своїми батьками граються на цьому майданчику, незабаром планується зробити в парку ще два таких майданчики.

-           Людей хвилює, що буде з самим парком, чи не вирубають його повністю?

-           Парк поступово оновлюватиметься. Оскільки більшість дерев  - аварійні, їх потрібно випиляти, а на їхньому місці будуть нові насадження.  Навесні цього року було висаджено близько 500 дерев, але в зв’язку із спекою частина загинула, тому восени дерева підса-джуватимуться. 

-           Протягом кількох років керівництву району не вдавалося  вирішити питання створення комунального ринку. Чи буде він створений найближчим часом?

-           Насправді жахливо, що молоко, овочі та інші продукти харчування продають із землі, тому створювати комунальний ринок просто необхідно. Це нелегке питання, але, думаю, вдасться його вирішити. Взагалі створенню належних умов для торгівлі, на мою думку,  потрібно приділяти якомога більше уваги, адже підприємці забезпечують населення продуктами, товарами першої необхідності, створюють робочі місця, вчасно платять податки. Я вдячний усім підприємцям, які відгукнулися на пропозицію і допомогли коштами на ремонт у торговому центрі, колишньому універсамі, адже ці магазини знаходяться в центрі селища і повинні мати гарний вигляд.

-           Чи є перспективи створення нових робочих місць у районі?

-           Формуються інвестиційні проекти, спрямовані на відновлення виробництва на підприємствах. Якщо працюватимуть Борівський молокозавод, харчосмакова фабрика, інкубаторна станція, багато людей зможе отримати роботу. Ми докладаємо значних зусиль, щоб ці підприємства відновили свою діяльність.

- Наш район майже повністю газифікований, але ще залишилося кілька сіл, у яких люди живуть без газу. Що планується зробити в цьому напрямку?

- На даний час вже вирішено питання газифікації с. Піски-Радьківські. На наступному тижні розпочнуться роботи по будівництву 9,5 км вуличного газопроводу. У перспективі - газифікація с. Бахтин. Потрібно 4 млн.120 тис. грн., сума чимала, але газ неодмінно з`явиться у будинках мешканців села.

-           Цього літа в  ПЗОВ «Орлятко» відпочило дуже багато дітей із різних районів області, вперше за кілька років відкрилася ІІІ зміна. Як вдалося привабити таку кількість дітей до табору, адже, не секрет, що останнім часом і на дві зміни ледве знаходили бажаючих відпочити.

-           Основне в роботі будь-якого підприємства, організації чи установи - вміле керівництво. Нам вдалося знайти керівника, який з великою відповідальністю поставився до своїх обов’язків. Велику увагу приділили якісному харчуванню дітей, закупили нове холодильне обладнання, кухонний посуд, постільну білизну, багато іграшок, теле- і звукоапаратуру. До належного санітарного стану  приведений пляж «Орлятка», якіснішою стала питна вода в таборі. Всі зусилля, направлені на покращення відпочинку дітей, мабуть, і є результатом такої популярності табору цього літа.

-           З якими питаннями до Вас приходять на прийом громадяни?

-           Найчастіше громадян турбують проблеми автобусного сполучення. На даний час це питання вирішується, плануються нові, зручні для мешканців району, маршрути. Наболілою для сільських жителів є проблема вартості закупівлі у них молока. Ціна на нього дуже низька, але питання має вирішуватися на рівні країни, адже таку ціну за молоко отримують у всіх регіонах України.

-           Хочеться побажати Вам, Миколо Олексійовичу, і Вашій команді успіху в усіх справах, здійснення задуманого.

-           У нас багато планів, спрямованих на покращення селища, сіл і рівня життя всіх мешканців району. Ми докладемо всіх зусиль, щоб вони були реалізовані.

Інтерв`ю провела

Тетяна ГУНЬКО.

 Лидер продаж для Вас - купить ирригатор waterpik wp ultra 100: 360 градусов угол поворота насадки, малошумный, 1200 импульсов в секунду, двухгодичная гарантия от производителей из США.