Общество

Поклик творити добро

Поклик творити добро

dom1Цього тижня Віктор Остапчук, депутат обласної ради трьох останніх скликань, начальник ДП «Південна залізниця», нині кандидат у депутати Верховної Ради від партії Регіонів по 177 мажоритарному округу, зустрівся з селищними та сільськими головами, жителями Чернещинської, Ізюмської та Піско-Радьківської сільрад.

Щоб добре знати потреби і проблеми сельчан, визначити проблеми, якими необхідно доповнити передвиборчу програму, представники ініціативної групи підтримки Віктора Миколайовича заздалегідь почали працювати у кожній сільській раді району, ретельно вивчаючи думку мешканців. А проблем чимало: ненадійне автобусне сполучення між селами району, аварійний стан сільських клубів, ФАПів, шкіл, наднизькі закупівельні ціни на молоко, отримання державних актів на землю та багато інших.

Спілкування з сельчанами кандидат розпочав з короткої біографії: у 1977 році закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «Тепловози та тепловозне господарство». Трудову діяльність розпочав у 1977 році бригадиром локомотивного депо ім. С.М. Кірова ст. Основа Південної залізниці. З 1977 по 1979 рік служив у Збройних силах.

Перш, ніж зайняти високу посаду керівника Південної залізниці, про-йшов всі ступені кар’єрного росту - від майстра до начальника Південної за-лізниці, професора, проректора Української державної академії залізничного транспорту. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук за спе-ціальністю «Технологія машинобудування», у 2012 році отримав науковий ступінь доктора технічних наук, має вчене звання професора Української державної академії залізничного транспорту.

Діяльність Віктора Остапчука удостоєна   багатьох державних та суспільних відзнак. У 2004 році йому присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави. Віктор Миколайович нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденом Дружби Російської Федерації, срібною Георгіївською медаллю «Честь. Слава. Труд», нагрудними знаками «Почесний працівник транспорту України»» та «Почесний залізничник», йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України». Лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2004 року, почесний громадянин Харківської області, міст Чугуїв, Люботин, Мерефа, Ку-п’янськ, Харків. Крім державних нагород, Віктор Миколайович має відзнаки Української православної церкви, якими особливо пишається.

Своїм головними правилами життя кандидат у депутати Верховної ради України Віктор Остапчук вважає: творити добро, не давати пустих обіцянок. Але якщо пообіцяв, будь-що дотриматись даного слова.

І це у Віктора Миколайовича добре виходить. Взяти хоча б ДП «Південна залізниця», яке він очолює з 2000 року. Загальновідомо, що підприємство є лідером в своїй галузі в Україні та найбільшим платником податків в Харківській області. Говорячи про лідерство Південної, мають на увазі не лише виробничі показники, але й здобутки соціальної сфери: захист прав робітників (як зазначив кандидат, їх проблеми для нього - на першому місці), підтримку ветеранів залізниці та дітей залізничників. Як результат, всі соціальні установи Південної залізниці не лише пережили важкі часи, але й зміцнилися, оновилися, стали більше відповідати сучасним вимогам.

Згадуючи проблеми, які існують на селі, Віктор Миколайович запевнив, що намагатиметься розпочати їх вирішення ще до виборів. Головне для нього – виправдати довіру людей, стати з’єднуючою ланкою між своїми виборцями і керівництвом країни. Довести до керівників держави проблеми та пропозиції простого народу, прискорити їх вирішення на державному рівні - прямий обов’язок народного депутата України.

«Я людина глибоко віруюча, - сказав кандидат під час зустрічі з жителями Чернещини. - На жаль, у нашій історії були часи, коли нас намагалися позбавити нашої віри, нашого духовного єства, того, що нас об’єднувало як народ.   Тому сьогодні ми прагнемо відродити все те, що було зруйновано – храми, недільні школи для дітей з незаможних сімей з Інтернет-класами і трапезними.

Ми ставимо за мету зробити кожного українця гармонійно розвинутою особистістю. Перш за все - фізично здоровою. Саме тому  приділяємо багато уваги розвитку фізкультури і спорту. Наші команди і спортсмени посідають призові місця на змаганнях різних рівнів – в тому числі, беруть участь в Лондонській Олімпіаді. Можливо, все це ви чуєте вперше, бо я вважаю, що важливо щось спочатку зробити, а не розповідати про це заздалегідь».

dom2Зі словом на підтримку кандидата в народні депутати Віктора Остапчука виступили Герой України Анатолій Криворучко, генеральний директор а/ф «Новий шлях» Олексій Гомон.

Проблеми водопостачання, автобусного сполучення, підвищення рівня пенсійного віку, медичного обслуговування сельчан, ремонту дверей і вікон школи, спортивного майданчику – про це йшла мова під час зустрічі кандидата з жителями села Ізюмське.

Водопостачання для Ізюмського є, насправді, найболючішою проблемою. Але, як зазначив Віктор Миколайович, неможливо за день налагодити те, що руйнувалося десятиріччями. Для вирішення проблеми водопостачання необхідно, перш за все, провести її ретельне вивчення, залучивши спеціалістів, які могли б запропонувати ефективні рішення. Особливу увагу при цьому треба звернути на екологічну ситуацію. «Особисто я вважаю, що зараз необхідно вкладати великі кошти на збереження водних ресурсів України. Більшість наших річок «вимирають» і проблеми водопостачання незабаром стануть глобальними. Тож необхідно не допустити цього», - наголосив кандидат.

Найбільшою проблемою для жителів Пісок-Радьківських є закінчення газифікації села. Успішне вирішення питань газифікації населених пунктів округу – один із пріоритетів передвиборчої програми Віктора Миколайовича як кандидата в депутати Верховної Ради України.

Дуже важливо, щоб у Верховній Раді України були люди, яких називають простим словом – господарники. Люди, які знають проблеми кожного з нас і допоможуть їх вирішити. Віктор Остапчук – саме з таких людей.

Лілія ВІКТОРОВА.