Образование

Школи готові до зустрічі з дітьми в новому навчальному році

Школи готові до зустрічі з дітьми  в новому навчальному році

obyizd1Кожна людина частину свого життя проводить у школі. І батьки, і вчителі намагаються створити для дітей такі умови, в яких школярам навчатися було б і цікаво, й комфортно. З настанням літніх канікул у кожному навчальному закладі розпочинається ремонт. Учителі разом із батьками, з учнями роблять ремонт у класних кімнатах, техпрацівники - в коридорах школи. І, незважаючи на те, що ремонт зараз коштує недешево, спільними зусиллями батьків,  адміністрації школи, спонсорів у  кожному навчальному закладі вдається виконати великий обсяг робіт по підготовці до нового навчального року.

 6-7 серпня  директори шкіл, дитячих садочків ра-йону разом із заступником голови райдержадміністрації Ольгою Суховій і начальником відділу освіти РДА Леонідом Кулішем здійснили огляд загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів. З метою неупередженого, об’єктивного оцінювання підготовки шкіл і дитячих садочків до навчального року, за ініціативою голови РДА Миколи Кравцова  було запроваджено цікаву систему - кожен директор анонімно оцінював підготовку оглянутого закладу, виставляючи бали від 1 до 5. Ці оцінки будуть ураховуватися під час підведення підсумків огляду і визначення кращих закладів освіти району.

Огляд розпочали з Борівської ЗОШ№1. З першого погляду було помітно, що готувалися в цій школі до нового навчального року ретельно: скрізь пофарбовані панелі, підлога, майже в кожній класній кімнаті поклеєні нові шпалери, на вікнах – красива тюль,  багато квітів. Стіни школи на всіх поверхах оформлені зі смаком яскравими цікавими стендами різної тематики: екологічної, історичної, краєзнавчої та ін. Усі класні кімнати Борівської ЗОШ№1 підготовлені дуже добре, але особливо привернули увагу  кабінети початкових класів, кабінет іноземної мови (вчитель Височин О.М.), української мови та літератури (вчитель Кам`янська Н.П.) Деякі вчителі в підготовку своїх кабінетів вкладають  не тільки вміння, а й душу. Серед таких вчителів – вчитель образотворчого мистецтва Калмикова О.М. У її кабінеті стільки цікавих речей, що дивитися на них можна було б годинами. Вишиті картини, ляльки-мотанки, вироби за технологією паперопластики, вироби з природних матеріалів – і все це створено руками школярів під керівництвом Оксани Михайлівни. Приємні враження залишилися і після відвідування світлиці. Вчитель української літератури Волкова Л.П. розповіла, що над створенням  такого кабінету довелося працювати не один рік, сьогодні  тут зібрані рідкісні вироби гончарного мистецтва, вишиті сорочки й рушники, яким понад 100 років.

obyizd2Наступними закладами планового огляду були Богуславська ЗОШ І-ІІІ ст. і Богуславський ДНЗ «Сонечко». В Богуславській школі ремонтні роботи були проведені, але якраз напередодні об`їзду заклад отримав  від народного депутата України Віктора Остапчука і працівників Південної залізниці в подарунок лінолеум, тож на першому поверсі старий лінолеум замінять на новий.

obyizd3

У дитячому садочку малюки зустрічали нас радісними посмішками. Щороку в цьому дошкільному навчальному закладі  докладається максимум зусиль для безпечного, змістовного й корисного дозвілля дітлахів. Цього року, крім традиційного косметичного ремонту, зробили свердловину, щоб вода в садочку була постійно.

Колектив працівників  Новоплатонівської школи невеликий, кількість учнів – близько 40, але вчителі разом з дітьми  зробили якісний ремонт і в коридорах, і в класних кімнатах. Особливо сподобалося членам комісії, як юні художники-школярі розмалювали стіни між поверхами. Герої казок і мультфільмів, портретами яких учні прикрасили стіни, одразу налаштовують на позитив, і, мабуть, допомагають і учням, і вчителям завжди бути в гарному настрої. Незважаючи на те, що в деяких класах навчається по 2-3 учні, учителі, за якими закріплені кабінети, оформили стенди, куточки, підготували дидактичний матеріал. Одним із кращих, на мою думку, в Новоплатонівській школі є кабінет хімії та біології (вчитель Курганова Н.В.): клас маленький, але затишний, і в ньому є все необхідне для проведення уроків. 

За останні кілька років помітно змінилася  на краще Підлиманська школа. Всі вікна школи в минулих роках замінили на металопластикові, а цього літа в приміщенні школи обладнали дитячі туалетні кімнати. Це допоможе зберегти здоров`я дітей.

obyizd4

Коли заходиш до Підлиманської школи, одразу кидається в око велика кількість стендів із різноманітною інформацією для школярів, батьків, гостей. На стінах між поверхами – галерея досягнень учнів. Це є величезним стимулом для школярів у навчанні, в спорті, активному житті школи.  Дуже добре підготовлено спортивну залу, повністю пофарбували її стіни, підлогу, спортивні знаряддя. Кожна класна кімната має чудовий вигляд, у всіх кабінетах початкової школи м’які іграшки, квіти, яскраві куточки – все це створює затишну, приємну для навчання  атмосферу.

На жаль, мені не вдалося побувати в усіх загальноосвітніх закладах, але ті, які ми відвідали   разом із членами комісії, справили на мене приємне враження. Вважаю, ці школи готові до зустрічі дітей у новому навчальному 2013-2014 роках.

 Кращі заклади освіти Борівського району будуть названі на педагогічній конференції, яка відбудеться 30 серпня.  

Тетяна ГУНЬКО.