Общество

Під вітрилами сонячної мрії

Під  вітрилами сонячної мрії

tabirЛіто, неквапно подолавши «екватор», стрімко покотилося під гірку. А тим часом у дитячих оздоровчих центрах Південної залізниці  пік оздоровчого сезону і не збирається спадати. Разом з дітьми залізничників весело і змістовно відпочивають юні мешканці Борівщини, Ізюмщини, Куп’янщини і Шевченківщини. Чотириста дітей, яким потрібна особлива соціальна опіка, змогли оздоровитися в кращих таборах Слобожанщини та країни завдяки народному депутату України, президенту громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктору Остапчуку.

За ті 12 років, протягом яких Віктор Остапчук керував Південною залізницею, за його ініціативою всі дитячі дорожні табори були повністю перебудовані: реконструйовані спальні корпуси та столові, побудовані басейни з сучасними системами підігріву та очищення води, спортивні майданчики зі штучним покриттям, встановлені тренажери, атракціони тощо. А традиція оздоровлення дітлахів з непростою долею отримала новий потужний імпульс.
            Ця традиція збереглася і з переходом Віктора Миколайовича на депутатську     роботу. Нинішнього літа народний депутат організував для дітвори свого округу дійсно незабутній відпочинок. Списки дітей, яким виділялися путівки, були підготовлені, на прохання Віктора Миколайовича, райдержадміністраціями та міськрадами. У них уві- йшли діти-сироти, вихованці дитячих будинків, у тому числі сімейного типу, діти з багатодітних родин, а також обдаровані підлітки, які зайняли призові місця на    різних олімпіадах, спортивних змаганнях і творчих конкурсах.

            Юні мешканці Борівщини відпочивали цього літа на першій та другій змінах санаторію-дитячого оздоровчого центру «Мрія» (м.Євпаторія),  на першій зміні в дитячому лікувально-оздоровчому центрі «Сонячний» (м.Харків).

Треба зазначити, що «Мрія» та «Сонячний» вважаються дитячими центрами преміум-класу, найкращими в Україні. Діти тут мешкають в двомісних номерах зі всіма зручностями. Прекрасна територія з водограями, безліч спортивних та творчих гуртків, концерти, карнавали, захоплюючі спортивні турніри... Недарма путівка в «Мрію» та «Сонячний» для батьків, які не працюють на Південній залізниці, коштує понад шість тисяч гривень. Та й за наявності таких грошей дітям з сімей не залізничників не так просто потрапити до «Мрії» та «Сонячного», адже левова частка путівок виділяється для дітей працівників залізниці. Тим не менш, 120 дітлахів соціально незахищених категорій округу Віктора Остапчука, серед яких і юні борівчани, безкоштовно відпочили, набрались сил та здоров’я в цих чудових таборах.

— Мої доньки Настя, Даша та син Олексій ніколи не були на морі, - розповідає багатодітний тато Роман Сотніков, який один виховує своїх дітей. — Але, дякуючи народному депутату Віктору Миколайовичу Остапчуку, всі троє цього літа змогли побувати не просто на морі, а в справжній казці. З відпочинку в євпаторійському таборі «Мрія» діти повернулися засмаглі, зміцнілі, з купою вражень.

А минулого тижня, 28 липня, двадцять борівчан приїхали до оздоровчого центру «Орлятко» Сумської дирекції залізничних перевезень. «Орлятко» теж має свої неперевершені родзинки, не раз визнавався кращим серед всіх таборів Сумської області. В 2009 році, коли «Орлятку» виповнювалося 50 років, тут було побудовано надсучасний басейн – кращий, ніж у «Сонячному», оновлено танцмайданчик, житлові корпуси тощо. Тож  не випадково чимало «орлят» відмовляються навіть від відпочинку на морі – так їм подобається їхній рідний табір.

Двадцять юних борівчан, які відпочивають в «Орлятку» з 28 липня до 17 серпня, теж встигли закохатися в цю чудову дитячу «республіку».

Говорить п’ятнадцятирічна Надійка Бухало з села Підлиман:

- Свого часу я відпочивала в «Артеці». Але в «Орлятку» мені подобається набагато більше. Нас всі дуже люблять. Тут все чудово – природа, вожаті, конкурси, дискотеки!

А ось дванадцятирічний Андрій Зажигін досі в дитячих таборах ніколи не був. Загальне враження від відпочинку в «Орлятку» описує одним словом – «Кльово!»

В «Орлятко» борівчани приїхали з двома своїми вихователями, учителями шкіл Борівського району: Антоном Таратасюком і Юрієм Любим. Вони розповіли, що в таборі їх зустріли дуже тепло, огорнули турботою та увагою. Фахові спеціалісти – з музики, фізкультури – найбільше уваги приділяють саме гостям з Борівщини. Втім, борівчани вже не почуваються тут гостями, бо «Орлятко» стало для них по-справжньому рідним. 

Лілія ПАВЛЕНКО.