Общество

Над чим працює волонтер Корпусу Миру США

Над чим працює волонтер Корпусу Миру США

В кінці червня в Борівський район приїхав працювати за програмою розвитку громад волонтер Корпусу Миру США Блейклі Нефф. І хоча пройшло ще небагато часу, у Блейклі вже є напрацювання, перші успіхи.

Звичайно, потрапивши в іншу країну, в якій інша мова, свої традиції, звичаї, нелегко одразу адаптуватися. Є свої труднощі і в Блейклі, одна з головних проблем – це мова. Молодий чоловік наполегливо вивчає українську, російську, але, зрозуміло, що за такий короткий проміжок часу досконало її вивчити неможливо. В цілому ж все інше в районі Блейклі подобається, навіть незвична для нього їжа. Він зізнався, що встиг полюбити українські вареники і голубці, а  нещодавно вперше в житті спробував український борщ. Пригощає смачними українськими стравами його господарка будинку, у якої він орендує кімнату. Але Блейклі залюбки готує і сам.

 

Борівська районна рада надала волонтеру приміщення, в якому він має змогу працювати. Його робочий день такий, як і у всіх державних службовців: о 8 годині ранку він приходить на роботу, з 12 до 13 години – обідня перерва, о 17 год. 15 хвилин робочий день закінчується. Основне завдання, заради якого Блейклі Нефф приїхав до району – розвиток громади. Він написав вже декілька проектів, які, сподіваємося, незабаром будуть реалізовані. Один із таких проектів – „Чиста вода”, в якому зазначено необхідність встановлення системи очищення питної води в дитячому навчальному закладі „Золота рибка”. Наприкінці вересня – на початку жовтня з Америки прийде допомога -  книжки англійською мовою для загальноосвітніх шкіл та бібліотек. Також Блейклі працює над питанням фінансової підтримки для впровадження системи оповіщення, яка працюватиме у кожному класі Борівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Кожен четвер волонтер дає уроки англійської в Борівському РВГУМВС України в Харківській області. З нетерпінням його уроків чекають і в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку „Орлятко”. З 1 вересня він буде викладати англійську мову в школах району. Часто після роботи Блейклі можна побачити в оточенні молодих людей: він розповідає про свою країну, звичаї, традиції американців, молодь із захопленням слухає цікавого співрозмовника, дехто вивчає нові слова англійською. До речі, коли я спілкувалася з Блейклі, він попросив через газету передати всім читачам, якщо хтось бажає вчити англійську мову, він залюбки даватиме уроки.

З 16 по 19 серпня разом із депутатом Харківської обласної ради,             Сергієм Федченко Блейклі відвідуватиме семінар у м. Києві. Мета цього семінару – поширення волонтерського руху на місцевому рівні шляхом залучення членів громади до місцевих суспільно-корисних проектів. З 5 по 9 вересня Блейклі візьме участь у тренінгових заняттях з питань  ВІЛ-СНІДу, які проходитимуть у м. Кам’янець-Подільський. Отриманим досвідом він ділитиметься зі студентами, учнями шкіл.

У вільний від роботи час Блейклі любить бувати в нашому лісі, на річці. Із задоволенням ходить на футбольні матчі, йому подобається просто гуляти вулицями нашого селища. Він із радістю знайомиться, спілкується зі всіма, охоче розповідає про себе, своє життя, свої захоплення. І зовсім не шкодує, що його домівка, друзі залишилися так далеко, він свідомо зважився на такий крок – стати волонтером, допомагати людям, працювати над розвитком громади. Тож побажаємо  Блейклі успіхів у всіх справах, реалізації  планів!

Тетяна ГУНЬКО.