Авторское, Официально

Віктор Остапчук: «Діти повинні бачити не війну, а красу»

За сприяння народного депутата України, президента громадської спілки «Соціальний Рух поваги» Віктора Остапчука та начальника Південної залізниці Миколи Уманця понад сімдесят жителів Слов’янська і Краматорська, в основному діти, побували на   чемпіонаті України з синхронного плавання, що проходив у Харкові.

Ще в червні в табір «Прометей» поблизу Куп’янська приїхали близько двохсот жінок і дітей зі Слов’янська. Куп’янчани відразу ж оточили гостей турботою і увагою. З перших днів шефство над людьми, що втекли від війни, взяв і народний депутат України, Герой України Віктор Остапчук. Він не раз бував у «Прометеї», підтримуючи слов`янців морально і матеріально. Зокрема, на їх прохання народний депутат подарував «Прометею» відеопроектор та мультимедійний екран.

Крім цього, завдяки Віктору Остапчуку в табір «Сосновий», який знаходиться поряд з «Прометеєм», привезли на відпочинок 34 дитини від 5-ти до 16 років з Краматорська. Віктор Миколайович взяв дітвору під свою опіку, щоб допомогти швидше забути колишні прикрощі. Зараз хлопці з Краматорська нічим не відрізняються від інших - активно беруть участь в «Веселих стартах», художній самодіяльності та різних гуртках, веселяться на дискотеках, загалом, у них повноцінні канікули.

Черговим подарунком Віктора Остапчука для гостей з Донецької області стала поїздка до Харкова на чемпіонат України з синхронного плавання. З Куп’янська і назад гостей доставив комфортабельний рейковий автобус, виділений керівництвом Південної дороги.

Виступи кращих майстрів синхронного плавання України справили незабутнє враження і на дітей, і на дорослих. Адже ніхто з гостей до цього ніколи не бачив «вживу» ні змагань, ні, тим більше, красунь-чемпіонок - наприклад, Анну Волошину, «приму» національної збірної України.

- А це Ви танцюєте або плаваєте? - Цікавиться у багаторазової чемпіонки України, призера чемпіонату світу і володаря Кубка Європи Серьожа Серьогін з Краматорська. А Анна Савченко зі Слов’янська, мама 8-річної Даші, детально розпитує Волошину про режим тренувань і відпочинку, очевидно, приміряючи почуте до власної дитини.

- Ми зараз немов під гіпнозом. Ніколи не думали, що синхронне плавання - це так красиво. Ви - незвичайні, - розчулено дякує вона чемпіонці.

Людмила Євгенівна Борзова, що приїхала в «Прометей» з чотирма онуками 5-ти, 7-ми, 12-ти і 14 років, просить передати спасибі народному депутату, який не просто не залишив їх у біді, а й допоміг «переключитися» на «мирні рейки »...

- Так сталося, що зараз Україна переживає найважчий і драматичний період своєї історії. Але наші біди і проблеми не повинні відображатися на дітях. Вони не повинні бачити війну, вони повинні бачити красу і щастя. А забезпечити їм нормальне дитинство - обов’язок дорослих, - зазначив Віктор Остапчук. - Тому що, перефразовуючи класика, жодна ідея в світі не варта сльози дитини.

Лілія Двоскіна.