Авторское, Официально

У райдержадміністрації

Голова райдержадміністрації Віталій Кіян 12 серпня провів розширену апаратну нараду. Розглянуто питання «Про виконання доходної та видаткової частин бюджету району з початку поточного року»; «Про стан виконання плану мобілізації в Борівському ра-йоні та щодо бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації»; «Про забезпечення належного протипожежного стану в Борівському районі протягом пожежонебезпечного періоду 2014 року»; «Про підготовку до святкування Дня Державного прапора України та Дня незалежності України в Борівському районі».

Бюджет

Начальник фінансового управління РДА Надія Лемішко доповіла, що зведений план по доходах загального фонду за січень-липень 2014 року виконаний на 96,8% при плані 41669,7 тис. грн., фактично в місцеві бюджети надійшло 40350,9 тис. грн.

Власних доходів за січень – липень 2014 року в місцеві бюджети району отримано 7972,5 тис. грн., що становить 105,7% до передбачених бюджетом та 102,2% до відповідного періоду минулого року.

До районного бюджету власних доходів надійшло 4111,3 тис. грн., що становить 104,1% до передбачених бюджетом та 113,3% до відповідного періоду минулого року.

Селищний бюджет отримав 1950,9 тис. грн., що становить 104,1% до передбачених бюджетом та 100,1% до відповідного періоду минулого року.

Сільські бюджети - 1910,2 тис. грн., що становить 111,2% до передбачених бюджетом та 85,9% до відповідного періоду минулого року.

За звітний період не виконано план по надходженню власних доходів по Гороховатському 48,06%(недоотримано -136,7 тис. грн.), та Піско-Радківському 90,48% (недоотримано-28,2 тис.грн .)

Незабезпеченість ра-йонного бюджету на сьогоднішній день склала 2800,00 тис.грн., на заробітну плату 1941,5 тис.грн. та енергоносії 858,5 тис.грн. зменшилась на 490,7 тис.грн.

Заборгованість по заробітній платі за липень становить 57,9 тис. грн. ( Борівська селищна рада ) .

Заборгованість по водопостачанню та водовідведенню - 11,4 тис. грн.( Борівська селищна рада ). Заборгованість по теплопостачанню відсутня.

З огляду на вищевикладене заслухали пояснення Піско-Радьківського сільського голови Віри Соловйової щодо невиконання плану по надходженню власних доходів сільської ради. Було з’ясовано причини та намічено шляхи вирішення даних проблем.

Борівському селищному голові Олександру Тертишному дано доручення погасити заборгованість по заробітній платі, водопостачанню та водовідведенню до 20 серпня поточного року.

Мобілізація

Доповідач Олександр Бєсєдін, радник голови районної державної адміністрації з питань оборонної та мобілізаційної роботи нагадав, що з 24 липня поточного року почався третій етап мобілізації, мета якого посилити бойові підрозділи та створити резерв. Практично весь тягар оповіщення військовозобов’язаних покладено на селищну та сільські ради. З огляду на вкрай складне становище з призовом, до виконання поставленої задачі, згідно ст.38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», будуть залучені всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності. Їм будуть надіслані запити на надання списків призовників і військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. Обов’язок керівників полягає виключно в наданні інформації (списків) і оповіщенні. Це повинно полегшити і прискорити процес мобілізації.

Олександр Юрійович закликав всіх керівників, присутніх на нараді, поставитися до цього питання з усією відповідальністю, адже захищати Батьківщину – почесний обов’язок кожного. Також доповідач повідомив, що відповідно до нових доповнень в законодавстві не можуть бути призвані до служби в армії особи, які мають трьох і більше дітей. Було також роз’яснено умови бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та порядок тимчасового вилучення техніки народного господарства для потреб армії.

На завершення Олександр Юрійович наголосив, що призов здійснюється виключно шляхом вручення повістки військовозобов’язаному з підписом і печаткою військкомату (зразок був надрукований в попередньому номері районної газети). Прибути у військкомат, у разі отримання повістки, обов`язок кожного військовозобов`язаного. Слово «добровільно» - не значить, що при отриманні повістки можна не з`явитися до військкомату, неявка - карається законом.

Протипожежний стан

Про особливості пожежонебезпечного періоду та забезпечення належного протипожежного стану в лісах Борівського лісництва доповідав лісничий Борівського лісництва Державного підприємства «Куп’янський лісгосп» Олександр Лисенко. Він повідомив про обсяг виконаних робіт та поточну діяльність лісництва в даному напрямку. Також доповідач наголосив про обов’язкові правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися кожному в такий пожежонебезпечний період (детальніше ознайомитися з цією інформацією ви можете на с.7).

Доповідач, Олег Воронін, начальник Борівського районного сектору Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області проінформував, що з початку 2014 року в Борівському районі сталося 17 пожеж, якими заподіяно матеріальних збитків на 81200 грн. та побічних на суму 244 784 грн. Обійшлося без людських жертв. Серед вказаної кількості найбільш масштабні пожежі виникли на території Піско-Радьківської та Гороховатської сільських рад, де горіли полігони побутових відходів.   Особливу стурбованість, за словами Олега Дмитровича, викликають також пожежі на скошених хлібних ланах. В умовах неконтрольованого горіння вони несуть велику небезпеку. Також було наголошено, що у відношенні осіб, винних у виникненні пожеж у екосистемах, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Готуємось до свят

Про підготовку до святкування Дня Державного прапора України та Дня незалежності України в Борівському районі доповіла начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Світлана Шведченко. План святкових заходів опубліковано в газеті «Трудова слава» (див.с.1).

Оксана Дудник.