Авторское, Официально

Гаряча лінія, вчитися жити в умовах жорсткої економії

В редакції газети «Трудова слава» відбулась гаряча лінія. На запитання наших читачів відповідали: заступник голови Борівської райдержадміністрації Сергій Шутько, начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш, головний лікар Борівської райлікарні Любов Віннікова, головний лікар комунального закладу Борівської районної ради «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Павленко.

Борівчани піднімали досить актуальні для сьогоднішнього дня запитання, які хвилюють всіх, без винятку. Зокрема, чи буде взимку район з газом? Відповідаючи, Сергій Шутько сказав, що у складних умовах сьогоднішніх реалій успішне проходження опалювального сезону 2014/ 2015 р. можливе лише за умови зменшення використання природного газу всіма категоріями споживачів. Тож відповідно до протокольного рішення Антикризового енергетичного штабу під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В. Гройсмана від 27.06.2014 р. на засіданні Уряду України 09.07.2014р. була прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо забезпечення населення, підприємств, установ і організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/ 2015 років».

Відповідно до показників, зазначених у постанові, передбачається скорочення використання природного газу промисловістю та підприємствами комунальної теплоенергетики на 30%, бюджетними організаціями на 10%.

З метою скорочення споживання природного газу до кінця опалювального сезону 2014/2015 р. на Борівщині райдержадміністрацією розроблено та планується реалізувати наступні технічні заходи щодо зменшення споживання природного газу:

  • перенесення весняних та осінніх канікул у загальноосвітніх школах;
  • проведення робіт по теплоізоляції трубопроводів у багатоквартирних житлових будинках;
  • утеплення підвальних та горищних приміщень;
  • відключення від опалення адміністративних установ на вихідні та святкові дні;
  • зниження температури теплоносія в нічний час у трубопроводах, які обслуговують адміністративні установи.

Підприємству теплових мереж належить виконати роботи по заміні окремих ділянок теплових мереж, провести режимне налагодження котлів.

В результаті планується досягти скорочення споживання природного газу в обсязі близько 600 метрів кубічних на рік. Але така робота може бути проведена лише за умови тісної співпраці з органами влади, установами всіх форм власності, громадськими організаціями та населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках.

Щодо відкриття пологового відділення райлікарні, то головний лікар райлікарні Любов Віннікова сказала, що воно не може працювати без лікаря-анестезіолога, який у нас відсутній. Це відділення було закрите на підставі наказу Департаменту охорони здоров`я від 25.05. 2013р.Заступник голови РДА додав, що сьогодні це питання вивчається із залученням громадськості, фахівців інших організацій, керівництва Борівської райлікарні. Оскільки робота ведеться в напрямку оптимізації мережі лікувальних закладів розглядається два варіанти: переведення терапевтичного відділення у приміщення пологового, або утеплення терапевтичного відділення.

Що стосується роботи райлікарні, то читачі цікавилися, чи діятиме в нинішньому році програма забезпечення ліками хворих на гіпертонічну хворобу, як укомплектовані медичні заклади лікарями.

Любов Віннікова сказала, що в районі діє програма забезпечення житлом молодих спеціалістів галузі медицини. Нещодавно службова квартира надана хірургу. Продовжуються роботи по залученню молодих спеціалістів-медиків на Борівщину.

Згідно Державної програми на район виділено 65700 гривень дотації по цінах на ліки для гіпертоніків. Всі, хто хворіє на гіпертонію, можуть звернутися до свого сімейного лікаря. Після вимірювання тиску будуть запропоновані ліки за зниженими цінами. Вони реалізуються у трьох аптеках Борової та ФАПах.

На гарячій лінії піднімалося також питання оптимізації навчальних закладів. С.П. Шутько наголосив, що одним з напрямків роботи райдержадміністрації є надання освіти належного рівня. Для цього у нас є всі можливості: укомплектовані кваліфікованими кадрами школи, є шкільні автобуси, які щодня підвозять дітей на навчання. Батьки повинні усвідомити, що не може дитина в умовах індивідуального навчання здобути знання, які вимагає сьогодення. При цьому практично відсутні творчий підхід, бажання розвиватися і головне - немає відчуття духу лідерства. Без цього випускнику буде важко не лише здобути вищу освіту, забезпечити кар`єрний ріст, а навіть просто адаптуватися у суспільстві.

Є й інша сторона медалі - непосильні витрати на утримання малокомплектних шкіл. В умовах нинішньої жорсткої економії в країні це неможливо.

Нещодавно відбулася зустріч з батьками Дружелюбівської ЗОШ.

Це люди, які переймаються майбутньою долею своїх дітей, вони зацікавлені у здобутті ними якісної освіти, а тому самостійно відмовилися від послуг малокомплектної школи, незважаючи на те, що кабінетна система, спортзал, їдальня там оформлені за вимогами сьогодення. Зараз райдержадміністрація опікується працевлаштуванням вивільнених педагогів та технічного персоналу цього навчального закладу.

Підготувала Любов Мухіна.