Официально

На Харківщині реалізуються програми «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів»

На Харківщині реалізуються  програми «Доступне житло» і  «Здешевлення вартості  іпотечних кредитів»

У Харківській області виконуються завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі. У 2013 році Департаментом капітального будівництва ХОДА планується освоїти 54 млн. грн. Про це повідомив в ході прес-конференції заступник директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Василь Воробець.«Кошти, які вже розподілені, - 10,346 млн. грн. від Державного фонду регіонального розвитку, в основному, на об’єкти першорядної важливості. Це будівництво водозабірної свердловини в с. Зорянське Шевченківського району, будівництво системи водопостачання в м. Червоний Оскіл Ізюмського району, реконструкція 8-го поверху травматологічного і ревматологічного відділень головного лікувального коридору Обласної клінічної лікарні. На продовження будівництва багатофункціонального        фізкультурно-оздоровчого комплексу в м. Вовчанськ планується виділити 3400 тис. грн.», - зазначив він. Також подані пропозиції до Кабінету Міністрів щодо розподілу коштів по об’єктах. 20 420 тис. грн. державних капітальних вкладень планується спрямувати на завершення будівництва Історичного музею та реконструкцію обласного госпіталю інвалідів по вул. Луначарського, а 23 934 тис. грн. коштів обласного бюджету - на ремонт об’єктів ЖКГ, відновлення вуличного освітлення, реконструкцію систем теплопостачання та капітальний ремонт об’єктів освіти.

Харківщина - найкраща в Україні з реалізації програм «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів». Про це у програмі Харківського обласного радіо «Ранковий ексклюзив» розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Фурсов.  Розповідаючи про стан реалізації державних програм «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів», Юрій Фурсов зазначив, що у 2012 році за програмою «Доступне житло» було укладено 72 договори, за програмою «Здешевлення вартості іпотечного кредиту» – 77 договорів.

«Дані говорять, що в 2012 році ми посідали друге місце після Київської області, а в 2013 році ми йдемо на першому місці. Це було відзначено у останній колегії Міністерства, яка проходила в Донецьку під головуванням Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула. Нас привітали з такими високими досягненнями. Ми не будемо зменшувати темпи, ми дуже серйозно і відповідально ставимося до реалізації даних програм по житлу», – сказав Юрій Фурсов.

Також він додав, що на 2013 рік по Харківській області міжвідомчою комісією визначено 26 житлових будинків, в яких громадяни можуть придбати 1938 квартир. Фондом сприяння молодіжному й житловому будівництву громадянам видано 68 довідок для надання в банки, 188 громадян виявили бажання взяти участь у програмі «Здешевлення вартості іпотечних кредитів», 4,9 млн. грн. перераховано Харківській області для надання часткової компенсації.