Официально

Борівський район готується до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років

Борівський район готується до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років

intervyuНа початку липня в Борівському районі відбулося виїзне засідання обласного штабу по підготовці   господарського комплексу і закладів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років. Заслухавши всіх, хто виступив на засіданні із доповідями та інформаціями, голова штабу, перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Валентин Дулуб зазначив, що в Борівському районі виконується певна робота по підготовці до осінньо-зимового періоду, але є питання,  які необхідно вирішити найближчим часом.

Чи вдалося протягом місяця вирішити проблемні  питання, як у районі проходить підготовка до зими, розповів заступник голови Борівської районної державної адміністрації Сергій Шутько.

- На виїзному засіданні обласного штабу, яке проходило в нашому районі, перший заступник губернатора Валентин Дулуб дав низку доручень. На їх виконання протягом липня були спрямовані зусилля Борівської райдержадміністрації, селищної ради, сільських рад,  комунальних служб району. Так, у зв’язку з великою кількістю загиблих людей     на    водних об’єктах Харківщини, одним із завдань була паспортизація несанкціонованих пляжів з метою забезпечити безпечний відпочинок людей біля водосховища. В період літньої оздоровчої кампанії було паспортизовано пляжі баз відпочинку, пляж ПЗОВ «Орлятко», комунальний пляж Борівської селищної ради (Центральний пляж).

- Сергію Павловичу, як здійснюється підготовка до осінньо-зимового періоду житлових будинків?

- Всі роботи проводяться відповідно до затверджених планів і графіків. У будинках зроблено гідравлічні випробування, на початку наступного тижня розпочнеться промивка опалювальних систем. До 1 вересня всі житлові будинки отримають паспорти готовності.

- Одним із доручень Валентина Дулуба було проведення технічної інвентаризації захисних споруд. Що зроблено в цьому напрямку?

- Із 32 захисних споруд, які є в Борівському районі, на 10 подано документи на  зняття з обліку в зв’язку з їхньою непридатністю, по 10 захисних спорудах інвентаризацію вже проведено, по решті роботи продовжуються .

- Важливим питанням є забезпечення закладів соціальної сфери вугіллям. Чи є воно в наявності в необхідній для опалювального сезону кількості?

- На сьогодні для опалювання закладів культури, медицини, освіти району заготовлено 320 тонн вугілля. Цієї кількості вугілля вистачить до кінця  року. З початку нового 2014 року буде прийнято новий бю-джет, і, звичайно, питання придбання вугілля  обов’язково вирішиться. Можу запевнити, що всі заклади соціальної сфери  протягом опалювального сезону вугіллям будуть забезпечені на 100%.

- Чи буде в цьому році проводитися ремонт доріг?

- Щодо доріг комунальної власності – згідно з розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна, замовником робіт по ремонту доріг комунальної власності є Служба автомобільних доріг. Замовнику було передано проектно-кошторисну документацію, проведено необхідні тендерні процедури, на даний час триває процес укладення договорів з підрядними організаціями. По дорогах загального користування в цьому місяці планується замінити тросове огородження на дамбі через Червонооскільське водосховище, виконати ремонтні роботи на ділянках доріг, прилеглих до Червонооскільського водосховища. Борівським райавтодором здійснюються планові заходи по поточному утриманню доріг: обкіс узбіч, заміна дорожніх знаків, ямковий ремонт.

- Минулорічна зима не раз «радувала» нас снігопадами й хуртовинами. Чи вистачатиме взимку техніки для розчищення снігових заметів?

- Необхідна для розчищення доріг від снігу техніка є в райавтодорі, але, звичайно, цього недостатньо, тому відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації Миколи Кравцова проведено розподіл і закріплення утримання доріг у зимовий пе-ріод за фермерськими господарствами.

- Проти ожеледиці заготовлено необхідні матеріали?

- З урахуванням залишків минулих років та  плану на цей рік, необхідну кількість піщано-сольової суміші буде заготовлено до 1 жовтня.

- Напевно, однією з важливих складових сталого функціонування господарського комплексу, житлового фонду  і закладів  соціальної сфери є якісна підготовка житлово-комунальних підприємств?

- Дійсно, цьому питанню приділяється особлива увага. Незважаючи на те, що з кожним роком зношуються теплові, водопровідні  мережі, фінансовий стан комунальних підприємств залишає бажати кращого, ра-йонна державна адміністрація і керівництво комунальних підприємств знаходить шляхи вирішення проблем. Наприклад, мережі системи водопостачання зношені на 80%, внаслідок цього відбуваються часті пориви, під час яких з-за втрат води комунальне водопровідно-каналізаційне підприємство зазнає значних збитків. Із метою зменшення втрат на даний час проводиться робота по заміні пристроїв, що вимикаються на певній ділянці системи водопостачання.

- Яка робота проводиться по зменшенню заборгованості за послуги, що надають  комунальні служби району?

- Відновлено роботу комісії по погашенню заборгованості, що створена при виконкомі Борівської селищної ради. Члени комісії виїжджають до боржників, проводять із ними роз’яснювальну роботу. Хочу зазначити, що комісія працює досить плідно, в цьому році заборгованість населення суттєво скоротилася.

- Як і кожного року, мабуть, знову гостро стоїть питання підготовки житлового фонду?

- На жаль, в районі з 57 багатоквартирних будинків лише в трьох      створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).  Незважаючи на те, що райдержадміністрацією проводилися роз’яснення щодо переваг переходу на новий вид утримання багатоквартирних будинків, систематично відбувалися громадські слухання, громадяни не виявляли активних бажань створювати ОСББ. А лише перехід на такий вид утримання будинку дав би можливість виконувати ка-пітальні ремонти будинків (в тому числі й даху) за кошти Державного бюджету. Крім цього, кожен член ОСББ відчував би особисту відпо-відальність за будинок, у якому живе. Думаю, й борги за комунальні послуги в ОСББ не накопичувалися б.

- Наразі триває  перевірка димовентиляційних каналів. Мешканці приватного сектору безвідмовно дозволяють працівникам газового господарства здійснити таку перевірку в їхніх будинках, і, звичайно, платять за це кошти. Чи проходять перевірку димовенканалів власники квартир і чи оплачують вони цей вид робіт?

- Перевірку димовенканалів  власники квартир мають оплачувати так само, як і власники будинків, оскільки під час громадських слухань вони прийняли рішення, що такий вид послуг буде виключено з переліку робіт, що надається КП «ЖКГ». Але багато мешканців багатоквартирних будинків неохоче йдуть назустріч газовикам, що ускладнює підготовку житлового фонду в цілому.

- Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, і мешканців району цікавить, чи буде працювати фізкультурно-оздоровчий комплекс?

- Нещодавно були ви-ділені додаткові кошти на завершення робіт з благоустрою території фізкультурно-оздоровчого комплексу. До 1 вересня всі необхідні дозвільні документи будуть приведені у відповідність, і послугами ФОКу  зможуть користуватися всі бажаючі.

- Підводячи підсумки нашої розмови, можна впевнено стверджувати, що всі доручення, отримані від першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Валентина Дулуба, виконані, підготовка району до осінньо-зимового періоду проходить відповідно до плану. Наприкінці цього місяця ми святкуватимемо великі державні свята - День Прапора і День Незалежності. Які заходи плануються з цієї нагоди по благоустрою?

- У селищній і в кожній сільській раді проводитимуться суботники із залученням працівників установ, організацій, підприємств, звичайно, свій внесок у благоустрій зроблять і громадяни, які свідомо ставляться до порядку й чистоти на своєму  подвір’ї, на прилеглій до нього території. Тому впевнений, що свята зустрічатимемо з чистими прикрашеними вулицями, а працівники культури району, як завжди, підготують цікаву концертно-розважальну програму.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.