Общество

На захисті здоров’я. Серпень 2012 р.

На захисті здоров’я

vetlikЩороку на початку серпня в Україні відзначається День працівників ветеринарної медицини. Чим же займаються люди в білих халатах? Ветлікарі здійснюють систематичні профілактичні заходи (щеплення, відбраковування та ін.), суворо контролюють виконання санітарно-гігієнічних норм на фермах. У випадку захворювання тварин з’ясовують причини хвороби, ставлять діагноз, призначають лікування і проводять профілактичні заходи.

Про роботу районного управління держветмедицини веду розмову з головним державним ветеринарним лікарем О. Ю. Пахомовим.

- Всім відомо: специфіка вашої роботи така, що ветлікарі стоять на сторожі здоров’я і тварин, і людей.

- Це так, а тому почуття високої відповідальності за доручену справу, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, постійне підвищення своїх спеціальних знань і вмінь є запорукою успіху в роботі ветеринарного лікаря.

- Чим на даний час займаються працівники управління?

- Проведено великий обсяг робіт по інвентаризації наявного у приватному секторі поголів’я великої рогатої худоби і створенню єдиного реєстру. На сьогодні в ра-йоні нараховується 1800 голів молодняку ВРХ та корів.

Дана робота пов’язана з тим, що держава надає дотацію за вирощування і збереження молодняку ВРХ від 3 до 15 місяців. А для цього необхідно отримати інвентарний номер худобі та занести його в реєстр.

- Ветлікарі Борівщини працюють не лише в управлінні держветмедицини?

- До структури держветуправління входять: районна державна лікарня, яку очолює Людмила Матвієнко; дільничні лікарні, де трудяться ветлікарі Олексій Глущенко, Галина Білокопита, Тетяна Люба, Олександр Дегтяр; лабораторія ветсанекспертизи – Наталія Дзябура.

У нас пройшла реорганізація ветеринарної служби і нині вона називається державна ветеринарна та фітосанітарна служба України. З нового року будуть введені дві посади санітарних лікарів. Навіщо це було зроблено?

Щоб посилити системний контроль за продуктами харчування від виробництва до реалізації.

- Які завдання покладено на службу?

- Щоб розповісти про всі завдання, необхідно багато часу. А серед них, наприклад: проведення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за здоров’ям тварин, безпечністю та якістю всіх харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів та інших товарів, охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ), з територій інших держав або карантинних зон.

- Щодо карантинних зон. Було оголошено про встановлення карантинної зони у зв’язку з виявленням африканської чуми свиней в Камишуватці Запорізькій області. Які дії у зв’язку з цим проведено районним управлінням?

- Підписано розпорядження, згідно з яким до зняття карантинних обмежень  з території Запорізької області тимчасово призупиняється експорт домашніх і диких свиней, м’яса та  усіх видів м’ясних продуктів, а також вивіз всієї сільгосппродукції.

Насправді питання дуже серйозне, в радіусі 20 км знищується все свинопоголів’я.

Ми теж вживаємо всіх заходів, щоб не допустити розповсюдження даного захворювання на території району. Йде суворий контроль переміщення забою свиней у приватному секторі, всі відповідні підприємства працюють у закритому режимі.

Проводимо подвірні обходи,  прищеплюємо все свинопоголів’я.

Хочеться відзначити добросовісну роботу всього колективу управління дерветфітомедицини, які стоять на захисті здоров’я тварин і людей, обслуговуючий персонал, привітати їх зі святом і побажати міцного здоров’я і добробуту.

Олена КОЛЕСНІКОВА.