Официально

Задля вирішення актуальних питань

Задля вирішення актуальних питань

5 серпня на території Підлиманської сільської ради відбулося виїзне засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові Борівської районної ради з метою  розгляду актуальних питання з життя району, прийняття  рішень, спрямованих на вирішення  проблемних ситуацій.

 

 На засідання були запрошені: Шутько С. П. – заступник голови райдержадміністрації, члени консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування, секретарі селищної та сільських рад, Циганко Ю. О. – завідуючий сектору землеустрою, охорони, моніторингу оцінки та ринку земель відділу Держкомзему в Борівському районі, Логвиненко Г. Л. – керівник апарату райдержадміністрації, Руденко В. В. – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату (секретаріату) районної ради.

cons-doradch naradaПершим на засіданні розглядалося питання про хід виконання рішення     Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові Борівської районної ради від 17 травня 2011 року „Про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях,  інших громадських місцях у вечірній та нічний час”. З інформацією по цьому питанню виступили селищний та усі сільські голови.

Борівський селищний голова Олександр Тертишний відзначив, що з батьками проведена роз’яснювальна робота щодо обмеження перебування дітей у громадських місцях у вечірній та нічний час. На території селища постійно проводяться рейди з метою виявлення правопорушників. З 1 вересня планується залучити педагогічні колективи для проведення профілактичних бесід із учнями та батьками. Сільські голови  зазначили, що всі місця відпочинку дітей знаходяться під постійним контролем працівників сільських рад. Але залишається невирішеною проблема вживання алкогольних і слабоалкогольних напоїв неповнолітніми. Заступник голови райдержадміністрації Сергій Шутько запропонував суворіше контролювати торгівельні заклади, які здійснюють продаж спиртних напоїв, якщо продавці порушують правила торгівлі,  накладати штрафи і закривати такі заклади. Заслухавши всі інформації, Консультативно-дорадча рада з питань місцевого самоврядування прийняла рішення рекомендувати відділу освіти райдержадміністрації провести нараду з директорами шкіл щодо активізації роботи по обмеженню перебування дітей у громадських місцях у вечірній та нічний час, відділу культури і туризму РДА – забезпечити культурний відпочинок молоді у вечірній час  на вихідних, сільським радам – провести виконкоми за участю директорів, завучів шкіл з виховної роботи, дільничних інспекторів міліції, підприємців. „Ми повинні берегти здоров’я і життя наших дітей”, - зазначив голова Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування  Євген Жук, закінчуючи розгляд першого питання.  

      Про організацію та стан відпочинку населення на водних об’єктах району інформували Руденко В. В.  – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, Калінін О. В. – Підлиманський сільський голова. Віталій Руденко наголосив на тому, що, незважаючи на постійні попередження  дотримуватися правил поведінки на воді, цього року вже загинуло 6 чоловік. Найбільше місць для купання – на території Підлиманської сільської ради. За словами Олександра Калініна, перед початком купального сезону були обстежені всі місця для відпочинку, пляжі. В місцях, де купатися заборонено, встановлені відповідні знаки, до найбільш масових місць відпочинку обмежений доступ автотранспорту. Заступник голови райдержадміністрації Сергій Шутько підкреслив, що в районі налічується 24 водних об’єкти, більшість із них – безхазяйні. Крім цього, в районі немає жодного офіційного пляжу. Ці питання необхідно вирішувати, усі водні об’єкти повинні мати „господаря”. Цю пропозицію підтримали голова і члени  Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування. Прийнято рішення рекомендувати селищному голові до початку нового купального сезону відкрити в районі рятувальної станції комунальний пляж, райдержадміністрації сприяти у вирішенні цього питання, сільським головам спільно з РДА упорядкувати роботу всіх водних об’єктів.  

Заслухавши заступника голови райдержадміністрації Сергія Шутька з інформацією щодо стану розробки та затвердження суб’єктами господарювання лімітів по забрудненню навколишнього природного середовища, ухвалили рекомендувати управлінню фінансів підготувати проекти рішень по консолідації коштів від сплати за забруднення навколишнього середовища до районного бюджету. Крім того, звернутися селищному та сільським головам до суб’єктів господарювання з листами-нагадуваннями щодо сплати коштів за викиди в атмосферу забруднюючих речовин.

 Основні положення законопроекту „Про ринок земель” та про проведення   органами  місцевого самоврядування інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань реалізації земельної реформи розповів  Циганко Ю. О. – завідуючий сектору землеустрою, охорони, моніторингу оцінки та ринку  земель відділу Держкомзему в Борівському районі. Це питання дуже хвилююче для всіх жителів нашого району, тому було прийнято рішення розробити методички з роз’ясненнями  законопроекту, а також депутатам постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням. Євген Жук зазначив, що необхідно довести людям необхідність впровадження ринку земель.

Тетяна ГУНЬКО.