Официально

Зміни в законодавстві по узаконенню житла та господарських будівель і споруд. Серпень 2012 р.

Зміни в законодавстві по узаконенню житла та господарських будівель і споруд

Узаконити житло, господарські будівлі та споруди можливо за спрощеною схемою, яка діє з 23 липня 2012 року по 01 січня 2013 року.

      Днями набрав чинності Наказ Мінрегіонбуду України № 304 від 13.06.2012 р, де внесені зміни до Наказу №92 від 24.06.2011 року «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності (далі - об’єкти), збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт,  і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

       Цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності (далі - об’єкти), збудованих до 31.12.2009 без дозволу на виконання будівельних робіт, заяви про прийняття в експлуатацію яких подано до 31.12.2012, а також механізм проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

    Для узаконення житлових будинків площею до 300м2 включно та господарських бу-дівель до 100 м2 включно звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації  не потрібний.

Узаконення об’єктів поділяється на II Порядки :

I.         Узаконення об’єктів,  закінчених будівництвом до 05 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них) здійснюється без вводу в експлуатацію. Громадянин подає заяву до КП «БТІ» для отримання технічного паспорту та висновку домоволодіння. Після отримання вищезазначених документів звертається до виконкому сільської або селищної ради з заявою про отримання рішення на узаконення самовільно, без дозволу на виконання будівельних робіт, збудованого об’єкту. Після отримання позитивного рішення необхідно  надати його до КП «БТІ» для внесення даних про узаконення об’єктів.

II.        Узаконення об’єктів, які збудовані в період з 5 серпня 1992 року по 31             грудня 2009 року, здійснюється  при наявності:

-           Державного акту на земельну ділянку, на якій самовільно збудовано об’єкт, - отримання в КП «БТІ» технічного паспорту;

-           заповненої декларації (2 екземпляри, кожен аркуш підписується, внизу, особисто замовником);

-           заяви про прийняття в експлуатацію об’єкта, яку замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом із описом вкладення до Харківської архітектурно-будівельної інспекції за місцезнаходженням об’єкта.

 Реєстрація декларації в інспекції здійснюється безоплатно. Після отримання декларації замовник надає копію декларації, завірену нотаріально або органом місцевого самоврядування, в семиденний термін до:

-           місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місце-знаходженням об’єкта для подання такими органами інформації про прийняття в експлуатацію об’єкт до органу державної статистики;

-           КП «БТІ» для внесення змін до технічного паспорта об’єкта, виготовленого бюро технічної інвентаризації.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ РАЙОНУ!

Для довідок необхідно звертатися в сільську, селищну ради або в Борівську районну державну адміністрацію у відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства за телефоном 6-10-51.

Райдержадміністрація.