Официально

Захистимо ліси від пожеж. Серпень 2012 р.

Захистимо ліси від пожеж

Значне підвищення пожежної небезпеки зумовлене стійким зростанням відвідування населенням лісових масивів.

Причиною виникнення основної кількості лісових пожеж (до 83%) зазвичай є необережне поводження населення з вогнем у лісі та самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків поруч із лісовими масивами на сільгоспугіддях, поблизу доріг, населених пунктів.

За статистикою в останні роки в Україні виникає майже 5000 випадків лісових пожеж на площі близько 2,5 тисячі гектарів. Найбільш небезпечними в цьому випадку є Луганська , Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Миколаївська області та автономна республіка Крим.

У зв’язку з настанням сухої та спекотної погоди зростає пожежна небезпека в лісах. Пожежонебезпечний період розпочинається з моменту сходу снігу весною і триває до початку проходження стійких опадів восени.

У пожежонебезпечний період забороняється доступ населення і заїзд автотранспорту в хвойні ліси. Забороняється спалювати сміття, стерню та суху траву в смугах відведення залізниці, а також у інших місцях, що прилягають до лісових масивів.

За порушення Кодексу України про адміністративне правопорушення, згідно зі  ст. 77 за самовільне випалювання сухої трави або її залишків та порушення  протипожежного стану в лісах на громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів , на посадових осіб -  від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів, якщо за їхні дії не передбачається кримінальна відповідальність.

З метою попередження виникнення лісових пожеж та виявлення порушень Лісового кодексу протягом усього пожежонебезпечного періоду,  починаючи з березня  і до листопада  державна лісова охорона Борівського лісництва разом із працівниками райвідділу міліції, пожежної частини попереджають відпочиваючих про те, що на сьогоднішній день найвищий  клас пожежної небезпеки – 5.  На даний час працівниками лісництва, міліції та МНС попереджено 727 осіб про заборону відвідування населення хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом   2012 року. Але, на жаль, не всі люди розуміють рівень небезпеки та наслідки, до яких може призвести необережне поводження з вогнем.

 В лісництві цілодобово чергує пожежний автомобіль.  Протягом світлового дня на спостережній вежі чергує пра-цівник,  який підтримує радіозв’язок із черговими в лісництві.  Лісова охорона оперативно виявляє місце та ступінь пожежі. І саме працівники лісу  найпершими намагаються подолати силу вогню та попередити наслідки пожежі.

 Шановні борівчани та гості району, дбайте про безпеку в лісі, пам’ятайте, що ліс - це легені нашої планети, і від нас в першу чергу залежить збереження  чарівного куточку нашого краю.    

Олександр ЛИСЕНКО.

   Лісничий Борівського лісництва

  ДП «Куп’янський лісгосп».