Захистимо ліси від пожеж
Значне підвищення пожежної небезпеки зумовлене стійким зростанням відвідування населенням лісових масивів.
Причиною виникнення основної кількості лісових пожеж (до 83%) зазвичай є необережне поводження населення з вогнем у лісі та самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків поруч із лісовими масивами на сільгоспугіддях, поблизу доріг, населених пунктів.
За статистикою в останні роки в Україні виникає майже 5000 випадків лісових пожеж на площі близько 2,5 тисячі гектарів. Найбільш небезпечними в цьому випадку є Луганська , Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Миколаївська області та автономна республіка Крим.
У зв’язку з настанням сухої та спекотної погоди зростає пожежна небезпека в лісах. Пожежонебезпечний період розпочинається з моменту сходу снігу весною і триває до початку проходження стійких опадів восени.
У пожежонебезпечний період забороняється доступ населення і заїзд автотранспорту в хвойні ліси. Забороняється спалювати сміття, стерню та суху траву в смугах відведення залізниці, а також у інших місцях, що прилягають до лісових масивів.
За порушення Кодексу України про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 77 за самовільне випалювання сухої трави або її залишків та порушення протипожежного стану в лісах на громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів , на посадових осіб - від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів, якщо за їхні дії не передбачається кримінальна відповідальність.
З метою попередження виникнення лісових пожеж та виявлення порушень Лісового кодексу протягом усього пожежонебезпечного періоду, починаючи з березня і до листопада державна лісова охорона Борівського лісництва разом із працівниками райвідділу міліції, пожежної частини попереджають відпочиваючих про те, що на сьогоднішній день найвищий клас пожежної небезпеки – 5. На даний час працівниками лісництва, міліції та МНС попереджено 727 осіб про заборону відвідування населення хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом 2012 року. Але, на жаль, не всі люди розуміють рівень небезпеки та наслідки, до яких може призвести необережне поводження з вогнем.
В лісництві цілодобово чергує пожежний автомобіль. Протягом світлового дня на спостережній вежі чергує пра-цівник, який підтримує радіозв’язок із черговими в лісництві. Лісова охорона оперативно виявляє місце та ступінь пожежі. І саме працівники лісу найпершими намагаються подолати силу вогню та попередити наслідки пожежі.
Шановні борівчани та гості району, дбайте про безпеку в лісі, пам’ятайте, що ліс - це легені нашої планети, і від нас в першу чергу залежить збереження чарівного куточку нашого краю.
Олександр ЛИСЕНКО.
Лісничий Борівського лісництва
ДП «Куп’янський лісгосп».