Официально

Підсумки збирання ранніх зернових. Серпень 2012 р.

Підсумки    збирання  ранніх    зернових

Оскільки наш район сільськогосподарський, велика кількість людей здає свої земельні паї в оренду, багатьох цікавить, який урожай ранніх зернових зібрали сільгосппідприємства. Про підсумки збирання ранніх зернових розповіла заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Козинська.

-           Наталіє Сергіївно, чи по всіх категоріях господарств завершилося збирання ранніх культур, скільки часу тривала ця робота?

-           Озимі було зібрано за 14 днів, на даний час всі категорії господарств завершили збирання ранніх зернових.

-           Чи порадував урожай наших аграріїв?

-           На площі 19 тис. га було  намолочено 53,1 тис. тонн, середня урожайність склала 27, 9 ц/га. Відповідно до плану необхідно було зібрати 25,9 ц/га.  Майже вся озима пшениця - І та ІІ класу, думаю, наші аграрії задоволені результатом жнив.

-           Деякі господарства, крім озимої пшениці, сіяли інші ранні зернові та зернобобові культури. Який урожай отримано?

-           Перевершили  сподівання такі культури, як горох і овес. За планом необхідно було отримати гороху 8,6 ц/га, отримано 23,8 ц/га, вівса 14,4 ц/га, його урожайність склала 21,8 ц/га. Вище запланованого становить і урожайність ярого ячменю - 26,9 ц/га.

-           Чи відрізняється урожайність ранніх зернових у великих і малих сільгосппідприємствах і в чому причина різниці?

-           Різниця є і досить суттєва. Якщо в таких господарствах, як «Новий шлях», «Ізюмське», «Світанок», «Слобода», «Моноліт», «Добробут», «Шийківське» урожайність складає від 30 ц/га до 40 ц/га, то в малих господарствах отримали від 10 ц/га до 15 ц/га. Причина в тому, що малі господарства не мають фінансової можливості закупляти якісний посівний матеріал, у зв’язку з відсутністю власної техніки не завжди вчасно збирають урожай. 

-           Уже розпочалася виплата за оренду земельних паїв?

-           Так, більшість сільгосппідприємств почали виплату. Вона проводиться грошима або продукцією. На даний час розрахунок склав 837 тисяч гривень або 5% до нарахованого.

-           Збирання пізніх культур розпочато?

-           СФГ «Моноліт» і СВК «Солоненське» розпочали збирання проса. На площі 85 га ці господарства зібрали 227 тонн. «Моноліт» збирає і  гречку, намолочено 139 тонн, урожайність складає 16,4 ц/га. У СТОВ агрофірмі «Новий шлях» збирають кукурудзу на силос, уже  закладено 1751 тонну зеленої маси.  

-           Як проходить підготовка до урожаю 2013 року?

-           Розпочалися роботи по підготовці грунту під посів озимих культур урожаю 2013 року, проведено оранку зябу. Триває заго-тівля й перевірка насіннєвого матеріалу.

-           На якій площі планується посів озимих, яка потреба в насінні?

-           Озимими культурами по всіх категоріях господарств планується засіяти 14 тис. 695 га, потреба в насінні - 3060 тонн, в тому числі 272 тонни еліти. На даний час засипано 3066 тонни насіння. На перевірку в насіннєву інспекцію надійшло 2050 тонн, перевірено 1800 тонн, все перевірене насіння кондиційне.  

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.

 Блогун  https://blogun.ru/mitrebjdefag.html - реклама на блогах, социальных сетях, твиттере. Рай для вебмастеров и оптимизаторов.