Авторское, Поздравления

До дня працівників ветеринарної медицини

До дня працівників ветеринарної медициниДоля - це результат вибору

Від того, наскільки добре організована в країні ветслужба, залежить здоров’я її громадян. Адже ветеринарна медицина тісно пов’язана з багатьма іншими галузями – тваринництвом, харчовою і легкою промисловістю, транспортом, імпортом та експортом.
Ми часто чуємо, як наприклад, кажуть, що педагогами або спортсменами не стають - ними народжуються. У такій же мірі подібний вислів можна віднести до ветеринарів. Ветеринар - тільки в другу чергу професія. В першу - це покликання душі, талант. Щоб стати ветеринаром, необхідно дуже любити тварин, бути доброю, терплячою людиною, здатною співчувати, вміти швидко приймати рішення в складних ситуаціях. Бо тварини, як і діти, дуже тонко відчувають наше до них ставлення.

Все поголів’я, яке утримується як в сільгосппідприємствах, так і в особистих підсобних господарствах Борівщини, знаходиться під невсипущим контролем ветеринарних фахівців управління ветмедицини та районної державної лікарні ветмедицини. Своєчасний огляд, вакцинація тварин та інші профілактичні заходи дозволяють зберігати на території благополучну епізоотичну ситуацію.

- Наш колектив - це грамотні, перевірені часом фахівці, - каже Олександр Пахомов, начальник управління ветеринарної медицини в Борівському районі, який, до речі, опікується ветеринарною галуззю з 1986 року. - У нас немає випадкових людей. Кожен, хто колись пов’язав своє життя з цією складною і дуже відповідальною галуззю, прийшов у професію за покликом серця, за внутрішнім покликанням.

Крім безпосереднього лікування тварин, робота ветпрацівників включає безліч різних напрямів: контроль за якістю м’яса, молока, яєць та інших продуктів тваринного походження на ветеринарних пунктах і станціях, фермах, у ветлабораторіях. Крім того, ми також несемо відповідальність не лише за здоров’я тварин, але й за дотримання зоогігієни на фермах, санітарний стан інвентарю, проводимо щеплення від інфекційних захворювань, приймаємо роди.
Заслуги наших співробітників неодноразово відзначалися на районному та обласному рівнях.

Робота дільничних лікарів ветмедицини потребує досконалих знань та навичок, адже їм доводиться відповідати за безпеку людей, їх життя, проводити діагностику, профілактику та лікування сільськогосподарських тварин. Практично всі їх професійні обов’язки вмістилися в одне речення. Та за цим стоїть щоденна клопітка праця не лише вдень, а іноді й вночі.

Добросовісно трудяться дільничні лікарі та епізоотологи, які обслуговують одразу декілька сільських рад: Олексій Глущенко і Людмила Кірюхіна, Галина Білокопита і Геннадій Симоненко, Тетяна Люба і Віктор Любий.

Тетяна Камишанська, завідуюча ветаптекою, після закінчення Харківської державної зооветакадемії прийшла працювати у Борівську ветлікарню і зараз до неї звертаються господарі котів, собак і навіть хорьків, щоб полікувати рани своїм улюбленцям, провести щеплення чи кастрацію, тощо.

Вже 11-й рік працює в управлінні ветмедицини Надія Висоцька, нині вона – заступник начальника. У 2000 році після закінчення Харківського зооветінституту певний час працювала в СВК «Родина» (Надія проживала тоді у Гороховатці). Всі два з половиною роки була і завідуючою ферми, і ветлікарем. Її доброти вистачає як для рідних, так і для всього колективу, також на неї можна покластися у важку хвилину, а це багато що значить, бо вона – справжній знавець своєї справи.

Як говорить Олена Савченко, вона з дитинства любить тварин і саме це спонукало її свого часу вступити до Старомерчинського зооветтехнікуму. Отримавши свідоцтво, молодий спе-ціаліст 3 роки працювала в колгоспі імені Леніна, а потім перейшла до районної ветлікарні. Працюючи, зрозуміла, що необхідно підвищувати свій рівень, як фахівця, і вступила до Харківської зооветакадемії. Ставши дипломованим лікарем, продовжила працювати в районній держветлікарні епізоотологом. Займається профілактикою та щепленням тварин проти інфекційних захворювань.

- Те, що в районі останні декілька років не спостерігаються спалахи інфекційних хвороб, велика заслуга всіх ветлікарів, в тому числі й епізоотологів, - сказала Олена Савченко.

Закінчивши у 2006 році ХДЗВА, Маргарита Задорожня разом з чоловіком була направлена працювати в Дружківку Донецької області в агрофірму «Артемагро». Але молодого спеціаліста весь час «тягнуло» додому і вона разом з сім’єю повернулася до Борової, а через певний час стала працювати лікарем епізоотологом-патоморфологом. На даній посаді Маргарита трудиться майже рік, проводить відбір проб на бруцельоз, лейкоз та інші захворювання, встановлює діагнози від чого померли тварини – в основному дрібні (коти, собаки), а також птиця.

Родом з Богуславки, Олександр Жорнік, отримавши у 1985 році диплом про закінчення ХЗВІ на ветфакультеті, довгий час працював головним ветеринарним лікарем в сільгосппідприємстві Полтавської області. А потім за запрошенням Олександра Пахомова повернувся до Борової і почав трудитися спочатку дільничним лікарем епізоотологом, а зараз він на посаді головного спеціаліста управління держветмедицини у Борівському районі. Його загальний стаж роботи у даній сфері – 34 роки, тож навіть не уявляє себе на другій роботі. Інспектує всі господарства району, де займаються виробництвом, збереженням та реалізацією продукції, в тому числі і рибогосподарства.

Усі продукти, що надходять у продаж, обов’язково проходять ветеринарно-санітарну експертизу, і у разі небезпеки для споживачів ветеринар має право конфіскувати і знищити будь-які з них. Наталія Дзябура вже багато років працює завідуючою лабораторії ветсанекспертизи. В її обов’язки входить контроль та нагляд за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі на ринку м’ясом та м’ясопродуктами, молоком та молокопродуктами, яйцями, рибою, медом іншою продукцією тваринного і рослинного походження. Її трудовий стаж у ветеринарії – 27 років. Ще будучи молодим спеціалістом, закінчивши у 1987 році ХЗВІ, 1 вересня прийшла працювати до Борівської ветстанції і з того часу жодного разу не зрадила обраній професії.

Від усього серця бажаю усім працівникам ветеринарної медицини Борівщини міцного здоров’я й життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у ваших оселях.

Олена Колеснікова.