Общество

Жнива на Борівщині

Жнива на Борівщині

Станом на 26.07.2011 р. ранні зернові та зернобобові зібрані на площі 13729 га, що складає 71,2% до запланованих площ. Намолочено 45,6 тис тонн, середня урожайність 33,2 цга. В тому числі по культурах: озима пшениця зібрана на площі 12042 га, 95% при урожайності 34,7 цга, озимий ячмінь зібраний повністю на  площі 40 га 25 цга, ярий ячмінь зібрано на площі 823 га, 17%, урожайність 22 цга, горох зібраний на площі 523 га, 73%, урожайність 16,8 цга, жито на площі 200 га, 35%, урожайність 36 цга. Завершено збирання озимого ріпака на площі 100 га, отримана урожайність 20 цга в одному господарстві СТОВ «Восток-Агро 2004»

 

Практично завершили збирання озимої пшениці такі господарства, як СТОВ «Добробут плюс», СФГ «Моноліт», СТОВ аф «Новий шлях», ФГ «Зібог», ПАФ «Злагода», середня урожайність  склала від 35 до 47 цга. На сьогодні найвища урожайність у СТОВ «Шийківське»  та СТОВ аф «Новий шлях» 48 та 47 цга відповідно.jnyva

Всього до роботи на жнивах залучено 105 комбайнів. Всі вони з нашого району. Середній виробіток на один працюючий комбайн складає від 22 до 12 га. .

Для отримання таких врожаїв була проведена значна робота по боротьбі з бур’янами, хворобами та шкідниками зернових та зернобобових культур.

На 100% площ були застосовані гербіциди, інсектицидами проводилось навіть декілька обробіток, широко  застосовували фунгіциди для боротьби з хворобами.

Добре ця робота була проведена в таких господарствах, як СТОВ аф «Новий шлях», СТОВ «Шийківське» , ПСП «Світанок», ФГ «Моноліт», СТОВ «Добробут плюс», ПАФ «Джерело», ФГ «Зібог». Тому і врожай в даних господарствах значно перевищує середньо районні показники. А там, де господарі недбало поставились до своїх обов’язків по захисту рослин, там і врожайність нижче середньої.

Відповідно до наказу головного управління агропромислового розвитку та з метою запобігання розповсюдження особливо  небезпечних шкідливих організмів, зокрема саранових, та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі створено робоча група по виявленню особливо небезпечних шкідливих організмів. Були визначені небезпечні зони можливої резервації шкідників та складені узагальнені акти обстеження. Станом на 26.07.2011 р. кількість шкідників не перевищує економічного порогу шкодочинності, а на більшості площ він взагалі відсутній.

Управлінням агропромислового розвитку спільно з інспекцією захисту рослин проводиться робота  по наданню інформації господарствам району стосовно фіто- санітарного стану на полях та заходів боротьби з шкідниками, хворобами та бур’янами.

Роман Стрельник.

Начальник управління агропромислового розвитку РДА.