Общество

Хай колоситься золотистий сніп

 Хай колоситься золотистий сніп

Одними з перших в районі завершили цьогорічні жнива хлібороби агрофірми “Новий шлях”. Традиційно, по їх закінченні, в їдальні господарства урочисто, “хлібосольно” провели обжинки.

Хліб у хаті  - це достаток, добробут, впевненість у завтрашньому дні.

 

Тому їм, майстрам-хліборобам, слід щиро вклонитися за їх любов до рідної землі.

Українці – трудолюбива нація, народ наш виховує своїх дітей у пошані до хліба, прищеплює поняття, що хліб святий, а робота на землі почесна. І дуже приємно було побачити, що колектив агрофірми поступово оновлюється, на зміну досвідченим старим кадрам приходить молодь, в господарстві утворилися сімейні династії хліборобів -  Северини, Забийвороти.

novi-shlyah

Кажуть, хвала хлібові – це щоразу хвала людині-творцеві, хвала життю й самій природі, такій безмірній у своїх щедротах. І щасливий той, хто має на землі власноруч прокладену борозну, хто пізнавав пахощі хліба з колоска.

Цьогорічні жнива в агрофірмі пройшли за 16 робочих днів, - розповідає головний агроном а/ф Віктор Северин. - Намолочено 4948 тонн, середня врожайність озимих – 47,1 ц/га. Врожайність полів склала від 43 до 61,1 ц/га. Зерно здане якісне, продовольче. На полях працювали чотири комбайнові екіпажі у складі Олександра Забийвороти, Валерія Хомчика, Василя Баранніка, Віктора Купріянова, Сергія Северина, Віталія Северина, Юрія Марченка, Євгена Волохатого. В народі кажуть – не той хліб, що в полі, а той,  що в коморі. Щоб зберегти все вирощене, добре трудилися водії Володимир Єрмола, Василь Сидоренко, Олег Родін, Сергій Бондаренко, Леонтій Ковтунович, механізатори на перевезенні соломи Владислав Северин, Олег Рибалко, Андрій Тарасенко, Сергій Гунько. Кипіла робота і на току, зранку і до пізньої години трудилися  завідуюча  Тамара Печериця, оператори ЗАВ Олександр Кірюхін, Роман Солонічев, працівники токового господарства Світлана і Олена Білан, Руслан Печериця. Без затримок перевозив зерно після доочищення водій Віталій Вразовський. Свіжу воду для працюючих на полі підвозив Василь Хандій.

- Для мене особисто щорічні жнива – особливий період. – приєднався до розмови генеральний директор агрофірми Олексій Гомон. - Це своєрідне підбиття підсумків роботи – кропіткої, важкої, щоденної. І нинішні жнива дуже порадували, ми отримали досить високий врожай ранніх зернових. Під час жнив були спекотні дні, але для  більш комфортної роботи комбайнерів зроблено багато, в тому числі  у кабінах комбайнів встановлено кондиціонери.

Слід відзначити майже цілодобову роботу бригадира тракторної бригади Юрія Грабаря, інженера Геннадія Павленка, обліковця Оксани Родін, групи технічного обслуговування – токаря Олександра Баранніка, зварника Олександра Печериці, коваля Володимира Соколова.

Для всіх працюючих у полі було організовано гаряче харчування, тому хочеться згадати наших кухарів, які готували смачні обіди: завідуючу їдальнею Тетяну Яджінську,  Анну Забийвороту, Світлану Робейко. До речі, саме вони приготували і святковий стіл для проведення обжинків. Своєчасно обіди на поле підвозив водій Анатолій Трубчанінов. Організовано і злагоджено працювала наша пожежна команда Володимир Ладинець, Олександр Кармазин та Сергій Павленко.

Вважаю, що праця всіх жниварів була гідно оцінена в матеріальному плані, всім нараховано гідну заробітну плату і зерно.

В найближчих планах – доочистити зерно, вирощене на насіння. Будемо реалізовувати посівне насіння таких сортів: «одеська 267» еліта, «альянс» еліта, «розкішне» еліта.

Цього тижня приступили до підготовки зябу і внесення мінеральних та органічних добрив під основний обробіток.

Також готуємося до силосних жнив. Це дуже відповідальний період для нас, адже необхідно зібрати і закласти не менше 6 тис.т зеленої маси кукурудзи, щоб повністю забезпечити тваринництво соковитим кормом на зимово-стійловий період.

Вже заготовили 700 т сіна (при потребі 680т) і готові скосити 100га  отави багаторічних трав на сіно.

Словом, колектив працює стабільно, злагоджено, а тому і результати високі.

Олена КОЛЕСНІКОВА.