Ваше здоровье

Пам’ятка для населення про правила поведінки в літній період

ПАМ’ЯТКА

для населення про правила поведінки в літній період

 

Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.

Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання ( ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо ).Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання.

Не допускати споживання продуктів  та напоїв з простроченим терміном зберігання.

Не вживати харчові продукти при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності.

Не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.                                                                        

При неорганізованому відпочинку( туристичні мандрівки, екстремальний туризм  тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована  і проварена, для пиття та приготування їжі.

Купуючи харчові продукти та напої, обов’язково потрібно звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлений термін.

Купуючи  продукти у торгівельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої  продукції.

Під час  подорожі не рекомендовано брати в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).

На відпочинку без організованого харчування виключати приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки( паштети, м’ясні салати тощо). Не готувати продукти із запасом. Приготовані страви бажано споживати   відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають бути піддані повторній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 години.

При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою.

Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом.

Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.

Під час відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала незнайомі ягоди та інші продукти невизначеного походження.

Для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатися самолікуванням. Якщо хворий у тяжкому стані, негайно викликати швидку медичну допомогу.

Юрій Гордійченко.

Помічник лікаря-гігієніста   Борівської рай СЕС 

Борова: люди та досягнення