Общество

В гостях у Богуславській сільській раді 2013

В гостях у Богуславській сільській раді

bogusl1На минулому тижні мені випала нагода побувати на 100-річному ювілеї від дня народження. 26 липня жительці смт. Борова Парасковії Костянтинівні Єрьомі виповнилося 100 років. Зараз жінка живе з онучкою Людмилою Соболь і її родиною в с. Загризове. Борівський селищний голова Олександр Тертишний і Богуславський сільський голова Володимир Мальченко  привітали ювілярку зі святом і вручили їй вітальну листівку від Президента України Віктора Януковича, подарунок і квіти.

Раніше в Загризовому я була лише проїздом, тож цікаво було більше дізнатися про село і його мешканців. Разом із Богуславським сільським головою Володимиром Мальченком ми завітали в Загризівський сільський клуб. Завідуюча клубом Ольга Довгопола розповіла, що зараз у клубі проводиться ремонт, готуються до Дня села. В клубі часто проходять різні заходи, на свята збираються всі мешканці села. Своїми прекрасними голосами радують слухачів учасники гурту «Берізонька», до складу якого входять 6 жінок віком від 50 до 60 років. Є в Загризовому й бібліотека  (завідуюча - Галина Попова), в якій можна обрати літературу на будь-який смак. У приміщенні сільського клубу працює  поштове відділення, там можна не тільки скористатися послугами пошти, а й придбати продукти, товари для дому. В минулому році біля клубу за допомогою залізничників і Богуславської сільської ради  батьки дітей установили  дитячий майданчик з пісочницею,  гіркою й гойдалками. Тепер тут збирається дітвора з  усього села. Продовольчі й непродовольчі товари мешканці Загризового можуть придбати в магазині, який розташований у центрі села. Медичне обслуговування здійснює завідуюча ФАПом Тетяна Забайрачна. На початку цього року в с. Загризове проживало 475 чоловік, з них 53 дитини шкільного віку, 27 - дошкільного. Школа на території Богуславської сільради одна - в Богуславці, до неї  дітей підвозять «шкільним» автобусом, до дитячого садочку батьки возять дітлахів своїм транспортом.

 Отримані від села Загризове враження були приємними:  люди живуть тут привітні, гостинні, біля подвір’їв - чисто, ростуть квіти, трава скошена. До речі, подвір’я Людмили Соболь, у якої ми побували в гостях з нагоди 100-річчя її бабусі, - одне з кращих у селі,  і за двором, і в дворі чистота, порядок, буяють різнобарвні квіти.

 Колись Лозова Богуславської сільської ради була великим селом, зараз тут проживає близько 60 чоловік. Здебільшого тут, як і в с. Нова Кругляківка, живуть люди похилого віку. В Лозовій є бібліотека, сільський клуб, працює магазин. У Новій Кругляківці торгівля виїзна, машина з товарами першої необхідності приїжджає двічі на тиждень. Як і з Загризового, з Нової Кругляківки і з Лозової дітей шкільного віку до Богуславської школи підвозять автобусом.

Найбільше село на території Богуславської сільської ради - Богуславка. Тут мешкає близько 1200 чоловік. Мені пощастило побувати не тільки на 100-річному ювілеї, а й на весіллі.  Молоді з Куп’янського ра-йону вирішили відсвяткувати урочисту частину свого весілля в Богуславському Будинку культури. Вони вже були тут на весіллі у своїх друзів, і їм дуже сподобалося, як у Богуславці проводиться  весільний обряд. Весільна церемонія, дійсно, була дуже красивою. Крім традиційного маршу Мендельсона звучали й пісні у виконанні місцевого фольклорного колективу «Вечорниці». За сім місяців цього року двері Богуславського Будинку культури для молодят відчинилися втретє.

bogusl2Про культурне життя богуславців розповіла директор Богуславського Будинку культури Ірина Грицун:

-           Святкові заходи в Будинку культури проходять часто, тричі на тиждень - дискотека, але лише до того часу, коли почнеться опалювальний сезон. Взимку Будинок культури не опалюється, тому всі свята готуються й  проводяться спільно з учителями школи, у приміщенні Богуславської ЗОШ. Свої здібності, вміння діти й дорослі мають змогу розвивати в різних гуртках: хореографічному, вокальному, драматичному, народних інструментів та ін. А демонструють таланти на сцені, і не тільки сільського Будинку культури, а часто й під час районних та обласних культурних заходів гурт «Вечорниці», Антоніна Сувернєва, Людмила Страх, Микола Пахомов, Дарина Дмитренко, Яна Гришина та ін.

Від сільської ради певною мірою залежить  добробут всіх її мешканців. Колектив Богуславської сільради невеликий: сільський голова Володимир Мальченко, секретар Олена Фесенко, бухгалтер   Олена Золотарьова, в.о. землевпорядника, інспектор Інна Фотон, кожен добросовісно виконує свої обов’язки, намагається допомогти жителям Богуславки, Лозової, Нової Кругляківки й Загризового у ви-рішенні їхніх питань.

Про роботу сільської ради та закладів, які обслуговують населення Богуславки,  розповів  Богуславський сільський голова Володимир Мальченко:

-           Одним із головних завдань для сільської ради є наповнення  бюджету. За 6 місяців цього року бюджет Богуславської сільської ради виконано на 133,8%.  

Значну увагу в своїй роботі приділяємо дитячому навчальному закладу «Сонечко» с. Богуславка. В минулому році в садочку встановили нові металопластикові вікна, електроплиту, водонагрівач,  баки для сміття. В зв’язку з тим, що водопостачання було від централізованого водопроводу, який вже застарів і часто ремонтується, щоб вода в садочку була постійно, в цьому році вирішили зробити свердловину. З допомогою керівника фермерського господарства  Миколи Кириченка придбали насосну станцію, труби. Як і кожного літа, зараз у дитячому закладі проводиться косметичний ремонт. Після завершення всіх ремонтних робіт дитячий садок відвідуватимуть 49 дітлахів.

-           Які питання для сільської ради є найбільш хвилюючими?

-           У цьому році, на жаль, у Богуславці  закривається філія  Куп’янського профе-сійного аграрного ліцею. Дітей, які навчалися в цьому ліцеї, переведуть у Ку-п’янськ або Ківшарівку. Необхідно буде зберегти приміщення і знайти їм правильне застосування. Та найбільш гострою проблемою є житлово-комунальна служба. Сільська рада не має можливості обслуговувати двоповерхові будинки, каналізаційну, водопровідну системи. Зараз шукаємо шляхи вирішення цього питання. Хвилюючою проблемою для нашої сільради є ремонт Богуславського Будинку культури. Ми неодноразово зверталися до депутатів різного рівня з проханням допомогти нам його відремонтувати, але коштів так і не отримали.   

-           Як здійснюється торгівля, чи мають можливість жителі Богуславки купувати необхідні товари?

-           Торгівельна мережа в Богуславці розвинена добре: працює 3 магазини, 2 кіоски, в яких можна купити  необхідні продукти, непродовольчі товари. Великим попитом користується продукція кіоску «Кулиничі», який почав працювати в минулому році на прохання сільської ради. 

-           Якщо виникають проблеми зі здоров’ям, куди звертаються богуславці?

-           В амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В цьому закладі працює сімейний лікар Володимир Степаненко і лікар-стоматолог Микола Малахов.

-           Навесні Богуславською сільською радою, жителями всіх її населених пунктів активно ведуться роботи по благоустрою. Влітку теж приділяєте увагу цьому питанню?

bogusl3

-           Звичайно, влітку роботи не менше, ніж навесні. Найближчим часом розпочнеться ремонт доріг, що-правда, на капітальний немає коштів, будемо робити ямковий. Здійснюємо обкіс трави на узбіччях доріг, слідкуємо за тим, щоб було чисто біля подвір’їв. Більшість мешканців Богуславки свідомо ставиться до чистоти на подвір’ї і прилеглої до нього території. Зразковими  щодо порядку є майже всі подвір’я по вулиці Чепурного, подвір’я Наталії Близно, Світлани Капустіної на Центральній, Надії Ісаєвої на  Приоскільній. 

-           У кожній сільській раді є люди, які користуються повагою односельців, беруть активну участь у житті села, зробили вагомий внесок у виховання дітей тощо. Ким  може пишатися Богуславська сільська рада?

-           У селі Богуславка є багатодітна родина Сахарових. Матері присвоєно звання «Мати-героїня», разом із чоловіком вони виховували 6 дітей, допомогли дітям отримати вищу освіту. Олена Ісаєва без чоловіка виховала трьох рідних дітей, двох племінників і взяла на виховання ще одну дитину. Титаренко Іван Миколайович давно на заслуженому відпочинку, але до нього й досі йдуть за порадою. В минулому чоловік був бригадиром тракторної бригади, заслужив звання «Ветеран праці», ніколи не стояв осторонь проблем села і його мешканців. На мою думку, цих людей можна було б назвати почесними жителями Богуславської сільради.

-           Наостанок нашої зустрічі хочеться побажати, щоб у роботі Богуславської сільської ради було якомога менше проблем, а більше досягнень, щоб усе заплановане вдавалося легко реалізувати. 

-           Дякую, будемо намагатися вирішувати проблемні питання.

Підготувала

Тетяна ГУНЬКО.