Общество

Долаючи труднощі. Серпень 2012 р.

Долаючи труднощі

ptmПід час минулого опалювального сезону значних аварійних ситуацій у мережі теплопостачання нашого району не було. Сприяла цьому завчасна якісна підготовка. Кожного року вона дає можливість попередити складнощі, які можуть виникнути взимку. Розпочалася підготовка одразу ж після відключення опалення і триватиме до 1 жовтня.

Для забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання та стабільного проходження опалювального періоду 2012-2013 років розроблено план підготовки підприємства паливно-енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період.

Про хід підготовки до нового опалювального сезону веду розмову з начальником комунального підприємства теплових мереж Андрієм Омельченком.

- Андрію Дмитровичу, підготовка до опалювального сезону – дуже важливий період в роботі вашого підприємства. Він потребує досить багато часу та коштів, зважаючи на зношеність тепломережі.

- Так, нам необхідно підготувати 9 котелень та 8,7 км труб тепломережі. На сьогоднішній день проведена значна частина робіт: гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків смт. Борова, гідрав-лічне випробування котлів, механічне чищення поверхонь їх нагріву. Проведено обстеження технічного стану димоходів  на котельних з подальшим ремонтом, обслуговування насосного обладнання в кількості 35 шт., а також  димососів і вентиляторів. Проведена ревізія запірної і регулюючої арматури в котельнях, підготовлено газове обладнання.

На котельні по вул. Поштова проводиться ремонт покрівлі та гідравлічні ви-пробування тиском мережі від котельні, в результаті яких виявлені слабкі ділянки трубопроводів. На одній із таких ділянок по вул. Миру на даний момент проводиться заміна трубопроводу.

Хотілося б відзначити, що проведення робіт по заміні даної ділянки для підприємства з невеликими фінансовими і технічними можливостями на сьогоднішній день було вкрай важким. У  вирішенні даного питання, а саме в отриманні безоплатних матеріалів (труб) допомогли голова РДА М.О.Кравцов і заступник голови РДА С.П.Шутько.

Завдяки допомозі приватного підприємця Олександра Бужора, який надав екскаватор, і екскаватора Борівського КВКП значно скорочені терміни робіт на проїжджій частині по вул. Миру.

Після проведених ремонтно-відновлювальних робіт випробування тепло- мереж повторимо.

По тепловим мережам від котелень, що знаходяться в селах, випробування проводилось тиском 6,5 кгс / см І  та успішно завершено.

Повністю закінчено технічне обслуговування запірної арматури в теплових камерах тепломереж.

Проведена перевірка газових лічильників, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики на суму 36 тис. грн., відремонтовано електричне обладнання.

Згідно з графіком підготовки котелень до опалювального сезону 2012-13 років станом на 31 липня технічно підготовлені 6 котелень з 9-ти, що становить 66%. Витрачено 127 тис. грн. з 381,8 тис. грн. запланованих. На жаль, існуючі фінансові проблеми на підприємстві не дають можливості закупляти нове енергозберігаюче обладнання.

- Як визначаєте, де в першу чергу необхідно проводити ремонт чи заміну труб тепломережі?

- Під час опалювального періоду проводиться моніторинг, тобто, відстежуються ті ділянки тепломережі, де необхідно проводити ремонт. А в літній період ці недоліки усуваємо. І, перш ніж приступимо до ремонту, проводимо гідравлічне випробування мережі, щоб зрозуміти, де необхідний ремонт.

- А якщо все це перевести у гроші, скільки коштує ремонт, наприклад, тієї ділянки мережі, де зараз проводиться ремонт?

- Для ремонту 140 м трубопроводу опалення діаметром 219 мм необхідно 78 тис. грн. І це – лише матеріали  та пальне.

- Можна сказати, що підприємство готується до нового опалювального сезону, долаючи труднощі?

- Проблем у галузі чимало. Це - і борги підприємств за спожитий в опалювальному сезоні природний газ за діючими тарифами, які покривають лише 73% витрат на виробництво послуг, питання оподаткування, нестача обігових коштів.

На жаль, створеному органу національного регулювання у сфері комунальних послуг НКП поки що не вдалося вирішити ці проблеми. Ми сподівалися,що Комісія буде працювати  в якості партнера підприємств галузі, однак вона почала свою роботу з функцій контролю.

Величезний збиток підприємству завдає сумнозвісна постанова № 1082, якою передбачено дію спе-ціальних поточних рахунків. Автоматичне відрахування коштів на ці рахунки фактично паралізувало роботу підприємства, у нас не ви-стачає коштів, щоб виплачувати працівникам зарплату, тому працюємо лише чотири дні на тиждень.

- Ви сказали, що борги – велика проблема для підприємства. Скільки заборгували вам споживачі теплової енергії?

- Заборгованість бю-джетних організацій і населення станом на 31 липня становить 1 млн. 893 тис. грн.

- Що робиться для того, щоб зменшити суму боргу?

- Борівським КПТМ проводиться претензійно-позовна робота.

Минулого року до суду передано 33 судових позови на суму 104,2 тис. грн., з них отримано судових наказів на суму 100,7 тис.грн. За період 2011-12 року складено 47 договорів на реструктуризацію заборгованості за одержані послуги теплопостачання на суму 108,3 тис. грн.

У 2012 р. виписані претензії по населенню на 143 особові рахунки з     1004, борг яких перевищує більше 3-х місяців, на суму 692,31 тис. грн.,  а також бюджетним установам, які мають заборгованість за теплову енергію.

- У свою чергу,  підприємство теж заборгувало за використаний газ?

- Заборгованість підприємства за природний газ становить 3 млн.159,4 тис. грн., з них за опалювальний період 2010-11 р.р. перед ДК «Газ Україна» - 1 млн. 736 тис. грн., за опалювальний період 2011-12 років перед НАК «Нафтогаз Україна» станом на 31 липня. - 1 млн. 423 тис. грн.

Погашення заборгованості за газ підприємство планує за рахунок компенсації різниці в тарифах на суму 2 млн. 609,9 тис. грн. (Відповідно до постанови КМУ № 517 від 11.06.12 р.), а також від сплати за теплову енергію споживачів у сумі 550,4 тис. грн.

На жаль, на сьогодні, різниця тарифів попередніх років на теплопостачання в сумі  700 тис. грн.  не компенсована  підприємству.

- Останнім часом мешканці тих будинків, де встановлено лічильники теплової енергії, констатують, що багато платять за тепло у зимовий час. Чому?

- Проблемним питанням для населення є норма споживання теплової енергії для нарахування субсидії в будинках з тепловими лічильниками.

Споживання теплової енергії в зимові місяці значно перевищує норму через особливості кліматичних умов, тому оплата споживачів більша на 10%. Це питання стоїть на контролі голови РДА.

Проведене енергоаудиторами обстеження по-дібних до наших житлових будинків показало, що втрати теплової енергії становлять від 40%. 

- Колектив працівників КПТМ – це колектив однодумців?

- Колектив КПТМ добре розуміє всі труднощі, які є на підприємстві, дуже відповідально ставиться до роботи, за що  щиро вдячний усім працівникам.

Інтерв’ю провела Олена КОЛЕСНІКОВА. 

 Отлично, раз теплом в эту зиму обещают обеспечивать бесперебойно. Но нужно нечто такое, что даже в самые лютые морозы согревало бы душу. А что может быть лучше и приятнее, чем воспоминания о путешествиях в теплые экзотические страны? Раньше отдых на море за рубежом был по карману лишь самым богатым, но сегодня конкуренция турфирм и сервисы скидок позволяют набраться превосходных воспоминаний каждому. Испания, Черногория, Турция, Болгария, Канары, Хорватия, Италия и множество других стран в турах от 1 дня до нескольких недель со скидками от 30% до 85%!