Общество

Мандрівка у світ дитинства та юності. 2012 р.

Мандрівка у світ дитинства та юності

shkola40Випускники зібралися на сходах школи, ніжно обіймалися, розпитували один одного про життя, згадували шкільні роки. Вони були першими випускниками 10 класу Борівської середньої школи №1. З того часу, як  переступили поріг школи, минуло 40 років. У кожного була своя життєва дорога, але усіх їх об’єднував вогник любові до школи, який протягом чотирьох десятиріч зігрівав їхні серця.

Тут, у школі, пройшли кращі роки життя, тут вони зустріли своє перше кохання, знайшли справжніх друзів, пізнавали перші перемоги й перші невдачі. Для кожної людини школа - як рідна домівка, і скільки б років не пройшло після її закінчення, вона завжди манитиме до себе колишніх учнів.

40 років тому шкільний дзвінок лунав для них, сповіщаючи про розлуку з учителями, шкільними товаришами, про дорогу, на якій буде немало тривог. І ось він знову продзвенів для них, щоб зібрати всіх на урок, наповнений спогадами. На зустріч із випускниками прийшли вчителі - Варвара Іванівна Гончарова, Таміла Іванівна Карпенко, Віктор Іванович Гальцев, Надія Григорівна Алещенко. Урок історії за період 1972 - 2012 років проводила вчитель історії Галина Миколаївна Бардакова. Вона викликала за списком своїх колишніх учнів, і кожен розповідав про себе - чого вдалося досягнути в житті, якою була  стежина довжиною в 40 років. Доля розкидала їх по різних куточках усієї країни, на їхньому шляху зустрічалося багато хороших людей, але протягом усього життя вони пам’ятали своїх учителів, їхні уроки, їхні поради ставали в нагоді, не забували й про шкільних друзів, з якими ділилися найпотаємнішими секретами. Багато вчителів і шкільних товаришів відійшли в інший світ, їх всіх згадали поіменно, пам’ять про них ушанували хвилиною мовчання.

shkola402Цікавим був цей урок історії - випускники дізналися багато нового про своїх друзів, сяяли від радості очі вчителів, для яких запрошення на зустріч було вдячністю їхніх учнів за цікаве шкільне життя, життєву мудрість, якою вони щедро ділилися з кожним.

Директор Борівської школи №1 Любов Терентьєва і вчитель зарубіжної літератури Олена Косогова показали випускникам музей школи, в якому зберігаються фото і речі від перших днів її існування до сьогодні.

 Свято продовжувалося на березі Червонооскільського водосховища. За святковим столом зі смачною юшкою та шашликами довго не стихали спогади про дитячі та  юнацькі роки, найкращі роки шкільного життя.  

Тетяна ГУНЬКО.