Официально

Державтоінспекція повідомляє 2.08.12

Державтоінспекція повідомляє  2.08.12

За 6 місяців 2012 року на території Борівського району  зареєстровано 17 дорожньо – транспортних пригод, з яких 5 - ДТП за участю водіїв скутерів та мопедів, у результаті  чого було травмовано 4 чоловіки.

Співробітниками ДАІ постійно проводяться заходи по нагляду за дорожнім рухом з метою проведення профілактичної роботи щодо попередження ДТП.

Так, за 1 півріччя поточного року працівниками ДАІ у відношенні водіїв мопедів та скутерів Борівського РВ було виявлено та складено 47 адміністративних протоколів за порушення ПДР України, з яких -  19 адмінпротоколів за ст. 130 КУпАП України (керування транспортним засобом у  стані алкогольного сп’яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин).

Державтоінспекція нагадує, що згідно з п. 6.1 ПДР України керувати мопедом дозволяється особам, які досягли 16-річного віку, під час руху водій мопеда та пасажир, якого він перевозить, зобов’язані бути в застебнутих мотошоломах.

Згідно з п. 2.1 ПДР  перед виїздом водій транспортного засобу повинен мати при собі та надати в разі зупинки працівником ДАІ для перевірки наступні документи:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб;

г) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

ПДР України водіям мопедів та скутерів забороняється:

1) керувати з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем;

2) рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках(крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

3) під час руху триматись за інший транспортний засіб;

4) їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з підніжок;           

5) буксирування мопедів і велосипедів;

6) керувати мопедом або скутером, не зареєстрованим у Державтоінспекції;

7)керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин;

Співробітники ДАІ звертаються до батьків дітей, які не досягли 16-річного віку, з проханням та вимогою не допускати своїх дітей до керування скутерами та мопедами в порушення вимог діючих ПРАВИЛ.

Інспектор з дізнання ВДАІ                                        

  Борівського РВГУМВСУ в Харківській області

Ю.М. Бондаренко.