Авторское, Общество

Світ не без добрих людей

В червні нинішнього року на першій сторінці нашої газети було надруковано інформацію під назвою «Будьмо милосердними!». З такими словами звернулася до борівчан голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Антоніна Щербак . На той момент на території району перебувало понад 300 переселенців з Донецької та Луганської областей і кожен з них потребував уваги, співчуття і конкретної допомоги.

Нагадаємо, що Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) є всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією, яка офіційно розпочала свою діяльність у Києві ще в1918 році. Основною метою діяльності Товариства є захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяння органам державної влади України у їх діяльності в гуманітарній сфері.

Основні джерела фінансування організації – це благодійні пожертвування та допомога в будь-якій формі від державних та громадських організацій, інших юридичних осіб та окремих громадян. Мабуть кожен з вас бачив скриньки з емблемою Червоного Хреста для добровільних пожертв або купував марки цієї організації. Це і є шляхи надходження коштів на добрі справи.

У світлі триваючих військових дій, які відбуваються на Донбасі, діяльність ТЧХУ стала особливо актуальною сьогодні і просто необхідною для населення, яке опинилося в зоні конфлікту. Оскільки наш район межує з Луганською та Донецькою областями, значна кількість переселенців звернулася за допомогою саме до Борівської районної організації Товариства Червоного Хреста України, яку очолює Антоніна Володимирівна Щербак. Разом з нею в цій організації допомагає людям патронажна медсестра Ольга Миколаївна Похвалій. Повнота допомоги, яку можуть вони надати, напряму залежить від небайдужості населення.

Тож ми вирішили поцікавитися у голови Борівської районної організації ТХЧУ, як борівчани відгукнулися на її прохання про допомогу, а також розпитати про особливості роботи в такий складний, напружений період.

Антоніна Володимирівна розповіла, що Товариство Червоного Хреста України надає допомогу переселенцям з квітня 2014 року. За цей час до Борівської районної організації ТЧХУ звернулося за допомогою 46 сімей (162 дорослих та 56 дітей) переселенців з Донецької та Луганської областей. Переважна більшість серед них - це мешканці міст Слов’янськ та Краматорськ. У Борівському районі вони шукали прихистку у знайомих, родичів, просто оселялися в туристичних палатках на березі водосховища, багатьох змогли прийняти бази відпочинку «Хімік», «Ластівка», «Шахтар», «Мальдіви».

Родини, які опинилися на новому місці з обмеженими засобами для існування, відчувають потребу буквально в усьому: у продуктах харчування, засобах гігієни, предметах першої необхідності. Багато кому необхідні одяг і взуття, адже деяким людям довелося покидати домівку зненацька, буквально «в чому були», ховаючись від куль і прикриваючи собою дітей. Також значний попит на памперси, адже вимушеними переселенцями стали й немовлята на руках у своїх мам. На заклик про допомогу відгукнулися деякі організації району, приватні підприємці, прості громадяни. Так, Борівське відділення Ізюмської філії ВАТ «Харківгаз» надало фінансову підтримку, Територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) здійснює допомогу продуктами харчування, ВАТ «Оскіл» допоміг з одягом і харчами. Приватний підприємець Стрельник Андрій Сергійович також неодноразово надавав допомогу продуктами харчування. Новосельська Віра Миколаївна крім того, що постійно допомагає харчами, приносить одяг, засоби першої необхідності, навіть допомогла з працевлаштуванням однієї людини в с. Богуславка. З області виділялось дитяче харчування. На даний момент організація з запасом забезпечена одягом. В разі нового напливу переселенців знову виникне потреба в продуктах харчування та предметах першої необхідності. На жаль, бажалось би більш активної допомоги від населення. Та й не всі організації свідомо ставляться до допомоги Товариству Червоного Хреста України. Адже ми існуємо за рахунок добровільних внесків від продажу марок.

Але світ не без добрих людей. Ми дуже вдячні нашим борівчанам, які не залишилися байдужими до чужого горя, не стали осторонь в такій складній ситуації. Люди, приймаючи допомогу, дякували нам зі сльозами на очах. Їм, після тих страхіть, які довелося пережити в рідному місті, було важко повірити в людську доброту, небайдужість і безкорисливість. Те, що вони відчули по відношенню до себе увагу, турботу, доброзичливість і отримали реальну допомогу, підтримку, допомогло не просто вижити в ситуації практично без засобів до існування, а й змусило заново повірити в гуманність, в людей, в своє майбутнє і в свою Батьківщину.

***

Терористи покинули Слов`янськ і Краматорськ на початку липня, залишивши після себе зруйновані будинки, заміновані школи, понівечені людські долі та зранені душі. Люди почали повертатися до рідних осель. Зараз в цих містах вже майже повністю відновлено електро- та водопостачання, працюють державні та комунальні установи,відновлюють роботу приватні підприємства. Громадяни отримують пенсії, соціальні виплати, заробітну плату. Багатьом сім`ям надано гуманітарну допомогу. Поступово наводиться лад у містах.

Мешканці повертаються до мирного життя і поступово оговтуються від пережитого. Оговтуються і розуміють, що ставши жертвами підступної пропаганди, покликали війну в свій дім, власноруч відкрили перед ворогом двері в свою оселю. Тепер більшість з них точно знає, хто друг, а хто ворог. Але нестерпно болить серце і плаче душа від усвідомлення, що ціна прозріння виявилась невиправно високою.

Оксана Дудник.