Происшествия

Збирання врожаю повинно бути безпечним. 2012 р.

Збирання врожаю повинно бути безпечним

 На даний час в районі компанія по збиранню ранніх зернових культур майже закінчена. Напередодні початку та в ході жнив  інспекцією Борівського районного сектору ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області проводилися перевірки виконання заходів  з пожежної та техногенної безпеки в господарствах району по підготовці до збирання врожаю та безпечного їх проведення. Слід відмітити, що на сьогоднішній день ще недостатньо вирішується питання по підготовці  зерноскладів господарств до прийому зерна нового врожаю. Практично в жодному з господарств, де це необхідно з конструктивних особливостей,  в зерноскладах не виконана вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій, не проводиться ремонт блискавкозахисту

В сільгосппідприємствах району відсутні в достатній кількості первинні засоби пожежогасіння та пожежний інвентар, не ведеться облік первинних засобів пожежогасіння, не розроблені графіки заміни несертифікованих вогнегасників  та придбання нових. На низькому рівні ведеться робота по забезпеченню зернозбиральної техніки первинними засобами пожежогасіння, обладнання їх відповідним протипожежним знаряддям, особливо це стосується застарілих моделей агрегатів. Керівники деяких господарств нехтують виконання  протипожежного захисту полів ранніх зернових культур шляхом  обкошування та оборювання.

Не вирішується питання по ремонту пожежної та пристосованої для пожежогасіння техніки, доукомплектації її пожежно-технічним озброєнням, організації цілодобового чергування на ній, забезпечення надійного телефонного зв’язку з відповідними службами та організаціями району.

Викликає стурбованість стан складів паливно-мастильних матеріалів, які в своїй більшості, не відповідають вимогам правил пожежної безпеки, а саме: не проведене випробування електромереж, блискавкозахисту та заземлення резервуарів лабораторним  методом, відсутні засоби пожежогасіння та знаки пожежної безпеки, не виконується ремонт обвалування та огорожі, зазвичай не проводяться відповідні розрахунки обвалування ємностей. При цьому здійснюється завезення та зберігання паливно-мастильних матеріалів без прийняття заходів щодо усунення вказаних недоліків, що може спричинити пожежі з великими матеріальними збитками.

Звертаючись до керівників сільгосппідприємств треба сказати, що хоч і збиральна компанії ранніх зернових культур в цьому році і пройшла доволі спокійно,  але все-ж таки  треба прикласти максимум зусиль, щоб виправити таке становище, щоб в подальшому збирати та зберігати врожай можливо було без втрат.

 

Інспектор Борівського РС

ГУ Держтехногенбезпеки

у Харківській області

капітан служби ц/з                                                                                  Євген Тамлянкін