Щодо надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації прав

Щодо надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації прав

За загальним порядком проведення державної реєстрації прав, визначеним частиною першою статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон), за результатом такої реєстрації надається витяг з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Відповідно до пункту 21 Порядку державної реєстрації на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703 (далі – Порядок), орган державної реєстрації прав, нотаріус у день прийняття рішення про державну реєстрацію видає або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення заявникові витяг з Державного реєстру прав разом з документами, що подавалися заявником для проведення державної реєстрації прав, одним із способів, зазначених у заяві про державну реєстрацію.

При цьому, слід відмітити, що програмне забезпечення Державного реєстру прав передбачає можливість формування витягів, які містять різний обсяг відомостей з Державного реєстру прав залежно від суб’єктів, яким вони надаються, а також підстав для їх видачі.

Так, згідно з пунктом 48 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141, у Державному реєстрі прав передбачено формування, зокрема витягу, який надається власнику нерухомого майна, його спадкоємцям (правонаступникам); витяг, який надається в процедурі державної реєстрації прав; витяг, який надається в процедурі взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

Водночас виключно витяг, який надається власнику нерухомого майна, його спадкоємцям (правонаступникам), містить інформацію про державну реєстрацію права власності та інших речових прав на нерухоме майно, обтяження таких прав, наявну у розділі Державного реєстру прав, відкритому на такий об’єкт, на дату та час його формування.

Тобто, такий витяг міститиме інформацію про право власності на нерухоме майно, у тому числі відомості щодо усіх співвласників із зазначенням їх часток у праві спільної часткової власності, відомості про наявні інші речові права, обтяження речових прав, зокрема перенесені з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та/або Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Враховуючи наведене, під час проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно слід формувати витяг з Державного реєстру прав, який надається власнику нерухомого майна.

У випадку проведення державної реєстрації інших речових прав на нерухоме майно, обтяжень речових прав на нерухоме майно слід формувати витяг, який надається в процедурі державної реєстрації прав.

Сергій Стрілець.

Начальник реєстраційної служби Борівського районного управління юстиції Харківської області.


Новости Украины - trudovaslava.info

 
 

Еще из этой рубрики:

Здесь вы можете написать комментарий к записи "Щодо надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації прав"

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля


Архивы
Наша статистика
Яндекс.Метрика
Читать нас
Связаться с нами